0% prowizji - na zawsze!

UŻYTKOWNICY

ktopuk radzi :)

blogi.szafa.pl/ /ktopuk

lis. 09

domowe sposoby na odciski

dodane przez: ktopuk dn. 09-11-2012 r.

wystarczy założyć pierwszy raz nową parę butów i odcisk gotowy! jak je zwalczyć bez konieczności długiego stosowania aptecznych specyfików?
po raz kolejny czosnek! jak widać czosnek jest dobry na wszystko :D
wystarczy przekroić ząbek czosnku na pół i nacierać nim powstały odcisk. (ważne, żeby skórę wokół odcisku posmarować kremem bądź wazeliną, czosnek działa silnie bakteriobójczo, przez co mógłby nam znacznie podrażnić skórę wokół odcisku). Dla szybkiego efektu powinniśmy nacierać odcisk kilka razy dziennie przez kilka dni- do momentu pełnego wysuszenia odcisku. Można też zrobić okład z czosnku- rozgnieciony ząbek wymieszany z odrobiną oliwy zaaplikować na odcisk i zrobić opatrunek (tak, by czosnek się nie przemieszczał).


Kolejnym złotym środkiem na uciążliwe odciski jest cebula! Cebulę gotujemy w occie (tak długo aż będzie całkowicie miękka), następnie rozgniatamy ją aż do uzyskania papki, którą nakładamy na odcisk i bandażujemy- najlepiej zrobić ten okład na noc (dla pewności, że opatrunek zostanie na swoim miejscu, warto założyć skarpetki:p). Cebulową papkę stosujemy codziennie aż do momentu gdy odcisk będzie na tyle miękki, że będzie można go zdjąć bez problemu.


Równie pomocna okazuje się czarna herbata- zaparzamy torebkę herbaty, odsączamy i czekamy aż przestydnie, następnie przykładamy do odcisku i trzymamy przez około pół godziny- okład wykonujemy codziennie. Kuracja herbatą trwa około 2 tygodni- jeśli chcemy osiągnąć szybszy rezultat, warto nakładać okład na całą noc (torebkę z herbatą przykładamy na odcisk, następnie bandażujemy stopę).


Jeśli jednak chcemy pozbyć się odcisku w ekspresowym tempie- przyda nam się skórka z cytryny- najlepiej wyciąć odpowiednio mały kawałek- taki jak wielkość odcisku- przyłożyć skórkę białą stroną do wewnątrz i zabandażować- po jednym dniu odcisk powinien odpaść- jeśli się tak nie stanie, powtarzamy zabieg :)
 

 

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


devilgirl69

devilgirl69 napisała:

dodane: 09-11-2012 13:10

ja sprawdziłam w te lato maść alantan i maść nagietkową ;) super sprawa polecam :)
 

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0