Zielkowewpisy

blogi.szafa.pl/ /zielka

luty 13

Zapobiegawczo

dodane przez: zielka dn. 13-02-2012 r.
Zapobiegawczo

 HeJ dziewczyny, witam Was tym krótciutkim wpisem, mam nadzieje przydatnym :). Chciałam się z Wami podzielić banalną radą, aczkolwiek bardzo ułatwiającą znalezienie zagupionej rzeczy. Otóż na codzień nie myślimy o tym,że coś możemy zgubić, a gdy już ten pech nas dopadnie  chcemy jak najszybciej odzyskać ważną dla nas rzecz...

Wracając autobusem  z imprezy zakupiłam bilet i prawdopodobnie położyłam portfel na torebce - " zmęczona " o 4 nad ranem nie zauważyłam jak porftel mi spadł.

W domu zdałam sobie sprawę, że mogłam ułatwić sobie i znalazcy całą sytuację zamieszczając wizytówkę z numerem telefonu, gg czy mailem w portfelu. Moja historia całe szczęście skończyła się tym,że portfel zgubiłam w autobusie i "uczciwy znalazca" zabrał "tylko" gotówkę, a portfel z dokumentami oddał kierowcy. Jednak już dziś włożyłam sobie karteczkę z dodatkowymi danymi,bo znalazca może po prostu wyrzucić w krzaki portfel z dokumentami nie zadając sobie trudu odnalezienia właściciela. Piszę tu głównie o portfelu, jednak możemy  również jakoś podpisać swoją odzież wierzchnią, rękawiczki, parasolkę itp. - myślę,że naprawdę warto :)

zgubiłam, kradzież,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


zielka
Zobacz blog

zielka napisała:

dodane: 17-02-2012 18:43

Racja :)!
 

wisniowa

wisniowa napisała:

dodane: 15-02-2012 22:58

Ja nie mam dziecka, ale wystarczy jakiekolwiek zdjęcie (nawet Twoje z dzieciństwa) a może złapie złodzieja za serce ;)
 

zielka
Zobacz blog

zielka napisała:

dodane: 15-02-2012 19:41

Alicja0707 ciekawa historia i imponujące jest to, że odzyskałaś pieniądze- Twój portfel musiał trafić na bardzo uczciwą osobę :)

A co do zdjęcia dziecka,to też jest jakaś myśl:) Gorzej tylko gdy ktoś zapragnie zaczaić się na Twoje dziecko w myśl uzyskania okupu-ale to już moj czarny scenariusz ;)))
 

wisniowa

wisniowa napisała:

dodane: 13-02-2012 23:08

Włóż zdjęcie małego dziecka, a jest szansa, że dostaniesz portfel z kasą :) To udowodnione naukowo.
 

Alicja0707

Alicja0707 napisała:

dodane: 13-02-2012 22:17

Też miałam taką sytuację, tyle ze nosiłam kiedyś mały portfel w kieszeni (!). wypadł mi w tramwaju, a po tym jak cały dzień przepłakałam za zgubioną karta, dokumentami, pieniędzmi, biletem itd. znalazca zadzwonił do sekretariatu szkoły [numer znalazł na pieczątce w legitymacji] i zostawił swój kontakt. Jak przyszłam wyrobić duplikat to dostałam tę informację :) umówiłam się ze znalazcą i oddał mi wszystko łącznie z gotówką :) jeszcze złożył życzenia [bo miałam wtedy urodziny a wypatrzył datę w legitymacji] :) dobrze się skończyło, ale teraz też noszę w portfelu karteczkę "numer kontaktowy" :)
P.S. jak odzyskałam już portfel to wracając przeglądałam czy wszystko jest, a tam na samym wierzchu lista zakupów: pończochy, sztuczne rzęsy, czekolada... xD
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Zielkowewpisy

Prowadzony przez:
zielka

To co na myśl przywieje :)

O mnie

zielka

Na szafie od: 05-09-2009

Obserwuj

22 lata,a reszta do niczego się nie przyda ;)

Kategorie
Archiwum
Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0