Zdrowie, moda i uroda :)

blogi.szafa.pl/ /young_girl

cze. 20

Sauna parowa

dodane przez: young_girl dn. 20-06-2012 r.
Sauna parowa

Wczoraj byłam wygrzać tyłek w saunie :D Po powrocie czułam się dużo lżejsza :D

Teraz trochę o takiej saunie:


Łaźnia Rzymska - Sauny parowe różnią się miedzy sobą nieznacznie, w zasadzie opierając się na tym samym sposobie działania. Cyfrowo sterowany piec rozgrzewa odpowiednie pojemniki i dozuje parę, zapewniając zarówno optymalną temperaturę jak i wilgotność.

Przy saunie czysto parowej, zwanej również łaźnią wytwarza wilgoć powietrza dochodzi nawet do 100%. Jednak temperatura powietrza osiąga przedział 43 - 46°C. Przy ciele rozgrzanym do ok. 40 stopni są to idealne warunki do odpoczynku. Oddech jest głęboki, przyspieszony, dzięki czemu tkanki są lepiej ukrwione. Mięśnie szybciej rozluźniają się, a kwas mlekowy usuwany jest z dużą łatwością. Ta metoda odpoczynku stosowana jest od starożytności, aż do dziś w wielu ośrodkach.

 

Wskazania:

-Przewlekłe choroby takie jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

-Obturacyjne choroby płuc: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekła obturacyjna choroba płuc.

-Choroby kardiologiczne: nadciśnienie w I i II stadium (nieustalone), niedrożność tętnic obwodowych (I i II stopień wg Fontaine), dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca (nie wcześniej jak 6 miesięcy po incydencie).

-Ogólne wskazania: dla poprawy wydolności (podnosi wydolność w sportach wytrzymałościowych) i ogólnego stanu zdrowia, jako środek hartujący przy obniżonej odporności.

-Anoreksja.

-Bóle reumatyczne, ale nie neuropatyczne.  


Przeciwwskazania:

-Reumatoidalne: w ostrym stanie reumatycznym.

-Pulmonologiczne – infekcje: przeziębienie, gruźlica, ostry stan astmatyczny.

-Kardiologiczne: niewydolność serca, krążenia i wieńcowa ze stenokardią spoczynkową, niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego oraz inne choroby serca i nadciśnienie (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem).

-Inne: ciąża, ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), choroby weneryczne, padaczka[8], jaskra, stulejka, impotencja, daltonizm i inne (wskazana jest konsultacja z lekarzem). Korzystanie z sauny nie jest jednak przeciwwskazane u większości osób z chorobą niedokrwienną serca.

-Nadużywanie alkoholu, kokainy, kac.

-Ortopedyczne: osoby posiadające implanty np. endoproteza stawu biodrowego.

Baaardzo polecam! :D

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


AlleKate

AlleKate napisała:

dodane: 21-06-2012 01:56

"Nadużywanie alkoholu, kokainy, kac" hehe
ja osobiście nie przepadam za sauną, boję się o moje naczyńka.
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Tutaj będę pokazywać lakiery warte uwagi, a także pokazywać, to co mi czasami wyszło. Będę pisać także o modzie i urodzie :)

O mnie

young_girl

Na szafie od: 27-11-2009

Obserwuj

Dziewczyna lat prawie 20 :D

Obserwują blog
koja55
nbbo
alpina
freshly
Sunsetka
edytka137
margerita28
Cascada1987
simplecration
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0