Taki sobie blog :-)

blogi.szafa.pl/ /xpalinkax

kwi. 15

Wzruszające :(

dodane przez: xpalinkax dn. 15-04-2013 r.

Jak każdej soboty, byłem na zakupach w ogromnym centrum handlowym, kiedy zobaczyłem małego chłopca, który mógł mieć może 5 czy 6 lat rozmawiającego z kasjerem.
Kasjer powiedział: "Przykro mi, ale nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić tę lalkę. Wtedy chłopiec zwrócił się do kasjera i zapytał: czy jesteś pewien, że nie mam wystarczająco dużo pieniędzy?'' Kasjer przeliczył pieniądze ponownie i odpowiedział:'' Wiesz, naprawdę nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić tę lalkę, mały'' chłopczyk wciąż trzymał w ręku lalkę..
W końcu podszedłem do niego i zapytałem, komu chce kupić tę lalkę. "To jest lalka, o której marzyła moja siostra. Chciałem kupić jej ją na prezent urodzinowy.
Muszę dać lalkę mojej mamusi, by mogła przekazać ją mojej siostrze kiedy odejdzie. "Jego oczy były tak smutne gdy to mówił.. "Moja siostra odeszła do Bozi.. Tata mówi, że mama też tam niedługo pójdzie, więc pomyślałem, że może wziąć lalkę ze sobą by dać ją mojej ukochanej siostrze...''
Moje serce zamarło. Chłopiec spojrzał na mnie swymi błękitnymi wielkimi oczyma i powiedział: "Powiedziałem tacie żeby poprosił mamę by jeszcze nie odchodziła, nie zanim nie wrócę z centrum handlowego." Potem pokazał mi śliczne zdjęcie, na którym się śmiał. Powiedział mi: "Chcę aby mama wzięła moje zdjęcie ze sobą, tak by moja siostra mnie nie zapomniała". "Kocham moją mamę i żałuję, że musi mnie zostawić, ale tata mówi, że musi iść, aby być z moją młodszą siostrą. Spojrzał jeszcze raz na lalkę smutnym wzrokiem i zaszlochał, lecz bardzo, bardzo cicho..
Szybko sięgnąłem po portfel i powiedziałem chłopcu." Na wszelki wypadek sprawdźmy jeszcze raz czy nie masz wystarczająco pieniędzy na tę lalkę..''
"Dobrze", powiedział: "Mam nadzieję, że mam dość." Dodałem z portfela parę złotych do jego oszczędności i zaczęliśmy liczyć. Okazało się że jest ich wystarczająco dużo na lalkę, a nawet parę groszy więcej.
Mały chłopiec powiedział pod nosem: "Dziękuję Boże za to że mam wystarczająco dużo pieniędzy!" Potem spojrzał na mnie i dodał: "Wczoraj, zanim zasnąłem poprosiłem Boga, abym miał dość pieniędzy, żeby kupić tę lalkę, tak, by mama mogła dać ją mojej siostrze. Wysłuchał mnie!'' ''Chciałem również mieć wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić białą różę dla mojej mamusi, ale nie odważyłem się prosić Boga o zbyt wiele. Tymczasem dał mi wystarczająco, by kupić lalkę i białą różę. Moja mamusia kocha białe róże.''
Skończyłem zakupy w stanie zupełnie odmiennym niż kiedy je zacząłem. Przez cały czas nie mogłem zapomnieć o małym chłopcu. Wtedy przypomniałem sobie artykuł w lokalnej prasie, który czytałem dwa dni wcześniej, w którym odczytałem wzmiankę o pijanym mężczyźnie z ciężarówki, który uderzył w samochód którym jechała młoda kobieta z dziewczynką. Dziewczynka zmarła na miejscu, a matka pozostaje w stanie krytycznym. Rodzina musiała zadecydować, czy odłączyć maszynę podtrzymującą życie, bo młoda kobieta nie ma szans na wyjście ze śpiączki. Czy to rodzina małego chłopca?
Dwa dni po spotkaniu z małym chłopcem, czytałem w gazecie wiadomość, że młoda kobieta zmarła.. Nie mogłem się powstrzymać, przed kupnem bukietu białych róż z którymi poszedłem na pogrzeb. Ciało młodej kobiety było wystawione w kaplicy, by rodzina i przyjaciele mogli ją pożegnać.
Była tam, w trumnie, trzymając piękną białą różę w ręku wraz ze znajomym zdjęciem małego chłopca i lalką umieszczoną na piersi. Pozostawiłem to miejsce ze łzami w oczach, czując, że moje życie zmieniło się na zawsze ...
Miłość którą chłopiec darzył swoją matkę i siostrę jest trudna do opisania, wyobrażenia. I w ułamku sekundy, pijany kierowca to wszystko zniszczył.
Proszę nie prowadź samochodu po alkoholu.

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


annawanna5

annawanna5 napisała:

dodane: 16-04-2013 22:54

No historia fajna, dobry temat, ale kiczowata strasznie.....:P
 

nyryly

nyryly napisała:

dodane: 16-04-2013 12:54

Ojć, wypowiedzi małego chłopca są tak mocno naciągane, że od razu można stwierdzić, że historia wymyślona ;)
Niemniej sam przekaz jest piękny i gdyby nie te: "dać ją mojej ukochanej siostrze", "Dziękuję Boże za to że mam wystarczająco dużo pieniędzy!", itd. to sama bym się wzruszyła.
 

fruittella

fruittella napisała:

dodane: 16-04-2013 10:57

prawdziwa historia to to nie jest, ale faktycznie jest wzruszająca i daje do myślenia.
 

boooomba
Zobacz blog

boooomba napisała:

dodane: 16-04-2013 10:37

Piękne i smutne zarazem;(
 

mlo0oda
Zobacz blog

mlo0oda napisała:

dodane: 16-04-2013 09:59

Piękne
 

xpalinkax
Zobacz blog

xpalinkax napisała:

dodane: 16-04-2013 08:58

Wczoraj go zobaczyłam i naprawdę mnie wzruszył
 

niawka
Zobacz blog

niawka napisała:

dodane: 16-04-2013 08:44

ten tekst krąży już wszędzie :)
 

klaudia1300
Zobacz blog

klaudia1300 napisała:

dodane: 16-04-2013 07:03

Jak tak można, wyciskać ze mnie łzy o tak wczesnej porze... Heh.
 

Cholerka
Zobacz blog

Cholerka napisała:

dodane: 16-04-2013 06:57

Jak tak można, wyciskać ze mnie łzy o tak wczesnej porze... Heh.
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Taki sobie blog :-)

Prowadzony przez:
xpalinkax

Nie mam pomysłu na bloga, ale na pewno będzie dotyczył włosów, ubrań, kosmetyków.

O mnie

xpalinkax

Na szafie od: 10-06-2012

Obserwuj

Jestem kobietą, osobą bardzo niezdecydowaną, dlatego często będę potrzebowała Waszych porad :) Ostatnio mam świra na punkcie moich włosów, ciągle je ścinam, farbuję, odżywiam :-)

Kategorie
Obserwują blog
ja_smerfetka
kluska2612
angelina_87
Landrii1994
curly24
moremore
Orzechowa14

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
3