Nasze babskie sprawy!

blogi.szafa.pl/ /woohoo

kwi. 07

SLOW LIFE - sposób na życie.

dodane przez: woohoo dn. 07-04-2013 r.
SLOW LIFE - sposób na życie.

 

Nie zastanawiacie się czasem nad tym czy wasze życie nie przypomina rollercoaster'u? Rzeczy dzieją się szybko i w zawrotnym tempie. Raz jesteśmy na górze, raz na dole. Czasem mamy pod górę, a czasem z górki. Ale wszystko dzieje się szybko, szybciej, mocniej. Chcemy mieć wszystko tu i teraz. Samodyscyplina i to, że od małego wpajane jest, że życie powinno być zorganizowane, intensywne,  wyciskane do granic możliwości. Powinniśmy maksymalnie wykorzystywać czas, być w dziesięciu miejscach naraz, poznawać nowych ludzi,  rozwijać się we wszystkich możliwych dziedzinach, a przy tym załatwiać dziesięć innych spraw. Szybko, szybciej.. Stale gonimy czas, a tak naprawdę okazuję się, że nie mamy go na nic. W tej gonitwie nie zastanawiamy się nad tym jak żyjemy, ważne żeby było szybciej i cały czas więcej.

 

 SLOW LIFE mówi "zatrzymaj się", a ja pokochałam ten styl. Jeżeli masz wrażenie, że życie ucieka Ci jak piasek przez palce - zwolnij. Przyjrzyj się światu, który Cię otacza, rozejrzyj się - nie atakuj, nie podchodź krytycznie do życia - zrozum go. Weź głęboki wdech i się zrelaksuj. Naucz się delektować chwilą, która trwa i która się już nie powtórzy. Przez narzucone tempo życia coraz  trudniej nam odetchnąć, odpocząć. Często nie mamy czasu zastanowić się nad tym czego naprawdę potrzebujemy. Z każdej strony jesteśmy samoistnie atakowani narzuconymi z góry wymogami. A chyba nie tego chcemy, prawda?

 

SLOW LIFE dotyczy wielu dziedzin życia, także tak zwanego SLOW FOOD. W czasach gdzie na każdym rogu możemy napotkać się na  FAST FOODY może czas zmienić nawyki żywieniowe? Jedzenie to także przyjemność!   Spędzajmy więcej czasu z rodziną, przyjaciółmi, rozwijajmy się w dziedzinach które interesują nas. Nie rodziców, nie społeczeństwo, nie paczkę naszych znajomych - a nas samych! 

 

Zatrzymajmy się. Delektujmy się chwilą, doceńmy i uchwyćmy ją!  

 

 

 

wpis edytowany 2013-04-07 o godz. 21:40:30

slow life,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


ZloteSlonce

ZloteSlonce napisała:

dodane: 08-04-2013 00:31

fajny bobasek ;p a co do notki to chetnie dowiem sie czegos wiecej
bo wydaje sie byc taka 'wiara' interesujaca:)
 

Carmen-M
Zobacz blog

Carmen-M napisała:

dodane: 08-04-2013 00:10

popieram:)
 

just3
Zobacz blog

just3 napisała:

dodane: 07-04-2013 22:47

hmmm chyba tak właśnie żyję ;)
 

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
5