life&style

blogi.szafa.pl/ /tailorshop

sie. 08

muzyczna uczta - prawdziwe talenty, prawdy i mity

dodane przez: tailorshop dn. 08-08-2012 r.
muzyczna uczta - prawdziwe talenty, prawdy i mity

Witam Was ponownie :)

Komentarz szafiarki angua79 natchnął mnie do dzisiejszego tematu. Wymieniona wyżej użytkowniczka napomknęła na temat bardzo interesującego zjawiska? Czy gwiazdy, które znamy, zasłużyły na swoją popularność? Czy to faktycznie talent, czy może postęp techniczny, który pozwala zrobić z dźwiękiem niemal wszystko? Czy pieniądze wystarczą, by zostać gwiazdą?

Zacznę od końca. Pieniądze są przepąstką do popularności. Owszem, można osiągnąć cel i bez tego, jednak jest to o wiele trudniejsze. Dlaczego? Zależy z czego artysta chce być sławny. Jeśli jest to piosenkarz, wymagane są umiejętności wokalne, często korepetytorzy od emisji głosu oraz śpiewu czy dykcji, wynajmnowanie studia, bo w domowych warunkach niewiele można zaprezentować. Niektórzy inwestują we własny domowy sprzęt, instalują programy, podkręcają co trzeba, by dało się tego posłuchać. Żeby robić to legalnie, wypadałoby kupować licencje na te wszystkie ścieżki instrumentalne, by móc tworzyć własne covery, a idąc dalej, zgarnąć kilku znajomych z instrumentami, by założyć własny band - oczywiście jest to tylko jedna dostępnych dróg. Są jeszcze artyści grający na instrumentach, które do tanich nie należą. Własne wzmacniacze, mikrofony, szeroko pojęty sprzęt elektroniczny. Słuchając coverów nie chcemy słyszeć szumów, bo nie można wtedy obiektywnie ocenić możliwości kandydata na przyszłego celebrytę. Jeśli ktoś chce się wybić, niestety, ale musi w to zainwestować. Oczywiście z nadzieją, że "kiedyś mu się zwróci".

Co się dzieje, gdy uda się już wydostać poza nasze cztery ściany?

Talent to jedno. Dzisiaj promuje się osoby oryginalne. Takie, które emanują świeżością, mają w swoim głosie coś, czego dotąd nie słyszano. Ile razy zawiedliśmy się na jakiejś gwieździe, która zapowiadała się obiecująco, a potem zeszła na dno, tworząc muzykę komercyjną? Britney Spears? Whitney Houston? Coldplay? U2? Blink182? Takich przykładów jest wiele. Nie wiele z nich potrafiło się obronić. Producenci również bywają okrutni. W końcu to pod nich tworzona jest muzyka. Lady Gaga walczy, by mogła nagrywać swoje własne piosenki. Lecz w showbiznesie to muzyka tworzona jest pod publikę, a nie odwrotnie. Jeżeli nie jesteś w stanie zaimponować światu swoim lifestylem, wizerunkiem, to bądź świadomy tego, że wezmą Cię pod uwagę dopiero, gdy oryginalne osoby przejdą już przez ten magiczny portal do świata sławy.

Kto według mnie dobrze się broni, a kto zawiódł?Beyonce.
Co ją wyróżnia? Silny głos, niesamowita skala głosu, naturalność i ciepło, którymi emanuje na scenie. Nie wdaje się w skandale - a już na pewno nie ma ich na koncie tyle co Rihanna czy Christina Aguilera. Jest osobą niezwykle utalentowaną. Znajdzcie drugą taką osobę, która świetnie rusza się na scenie, nie tracąc na jakości dźwięku. Nagrania z koncertów mają w sobie niewyobrażalną moc, boję się pomyśleć, co dzieje się tam pod sceną, Robi wspaniałe show, ludzie ją kochają, bo jest wiarygodna i prawdziwa.


mam ciarki, gdy jej słucham. Podziwiam ją. Jest dla mnie numerem jeden, wśród dzisiejszych artystów.
Z kolei w tej piosence daje popis swojej skali głosowej. Jest tutaj kilka modulacji(co refren piosenkarka śpiewa w kolejnej, wyższej tonacji)

a to totalna klasyka :)

(co tam robi ten Bieber w tle to ja nie wiem, ale mam ochotę uderzyć w ekran :P)


Lady Gaga. Wspaniała pianistka, równie utalentowana, co poprzedniczka, jednak ma bardziej rockowy głos, dzięki czemu nadaje piosenkom pazur. Jeśli nie słyszeliście jej akustycznych występów z fortepianem, to niewiele możecie powiedzieć na temat jej talentu, bo te kolorowe teledyski, kostiumy, makijaże to tylko dodatek zwracający uwagę. Owszem, swoim wizerunkiem potrafi wzbudzić kontrowersje, ale uważam, że bez tego również świetnie dałaby sobie radę.
takiego talentu nie da się ukryć, jest świetna. scena to jej żywioł, widać :)

w nagraniach na żywo nie można oszukiwać(zaczyna się od 1:15)

Przyznać się, komu po tym nagraniu spadły lacie? :D


Frieddy Mercury. Jest już częścią historii, ale nie ma co, zasłużył na to, by nią być. Aranżacje fortepianowe są fenomenalne. Frieddy budził się w nocy i tworzył pod wpływem chwili utwory, które są hitami po dziś dzień. Największą furrorę robi oczywiście utwór pt. Bohemian Rhapsody, możecie sobie posłuchać poniżej. Z tego co mi wiadomo, był samoukiem, jeśli chodzi o klawisze. Z gitarą nie pojawiał się zbyt często.

tutaj jeden z nielicznych występów z gitarą
&
oraz utwór, gdzie artysta śpiewa wokalizę "rarararara"

 

Roxette. Powinniście kojarzyć hity tego szwedzkiego duetu, a Wasi rodzice z pewnością będą ich kojarzyć. Zresztą grupa reaktywowała się zeszłego roku, o ile dobrze pamiętam, wystąpili podczas Sylwestra we Wrocławiu (Krzysztof Ibisz mi się kojarzy). W ostatnim albumie ukazały się nowe wersje starych przebojów, a także całkiem nowe kawałki. Z przyjemnością słucha się ich muzyki, Myślę nawet, że łączy pokolenia. Zresztą szwedzkie zespoły budzą we mnie raczej pozytywne skojarzenia (mowa tutaj o zespole ABBA, o którym będzie osobny post). Poniżej hity, które na pewno znacie :)no i piosenka, która wzbudziła kontrowersje w wątku o piosence na pierwszy weselny taniec, no bo przecież mówi o niekoniecznie spełnionej miłości


Co jest kluczem do sukcesu?

Trzeba być pewnym siebie, mieć pokłady cierpliwości, potrafić zachować świeżość i oryginalność, kochać muzykę, a co najważniejsze - mieć ogromny talent.


a kto według Was w dzisiejszych czasach zachował twarz, a kto ją stracił? Kogo bronicie, a do kogo macie żal?
Zapraszam do dyskusji w komentarzach.


Pozdrawiam :)

muzyka zespoły artyści,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


angua79

angua79 napisała:

dodane: 09-08-2012 01:03

Natomiast czy rzeczywiście promuje się osoby oryginalne - czasem wątpię, mam wrażenie, ze często promuje się absolutną przecietność, osoby poprawne i nie wyróżniające sie kompletnie niczym, i to dotyczy nie tylko muzyki
 

tailorshop
Zobacz blog

tailorshop napisała:

dodane: 08-08-2012 23:18

to jest właśnie to, o czym mówię. kiedyś nie potrafiłam zdzierżyć głosu Tatiany Okupnik, a w zasadzie Shakira ma równie interesującą barwę. to zwraca uwagę, albo pokochamy, albo znienawidzimy :) Shakirę też bardzo lubię, ma naprawdę superkawałki, chociaż te ostatnie jakoś mniej mnie fascynują.
 

angua79

angua79 napisała:

dodane: 08-08-2012 23:11

Trudno mi dyskutować, bo przyznam, że cała muzykę pop powstałą po II połowie lat 90-tych wrzucam z marszu do kosza - nie chce mi się tego słuchać i doszukiwać talentu bądź jego braku. Rock to co innego, zawsze chetnie słucham nowości.
Prawdopodobnie Lady Gaga potrafi spiewać i ma talent, nie mnie to oceniać. Z gwiazd ostatnich lat moze wpada mi w ucho Shakira - dziwne, ale prawdziwe, podoba mi sie jej głos i sposób śpiewania.
 

tailorshop
Zobacz blog

tailorshop napisała:

dodane: 08-08-2012 23:07

o polskich wykonawcach też planuję coś napisać, ale także zapraszam za jakiś czas :)

beyonce dla mnie jest synonimem, właściwie to uosobieniem kobiecego piękna, jest niesamowitym człowiekiem :)
 

dlamniemaszstajla
Zobacz blog

dlamniemaszstajla napisała:

dodane: 08-08-2012 22:23

beyonce jest super, utalentowana, piękna :)))
 

michasia16

michasia16 napisała:

dodane: 08-08-2012 22:10

Podziwiam andrzeja piasecznego,sylwie grzeszczak,beyonce,volver nie znosze ewy farnej
 

caravaggio

caravaggio napisała:

dodane: 08-08-2012 22:05

Lady Gaga zdecydowanie potrafi śpiewać, Freddie to geniusz nad geniusze!
 

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0