Krytycznie

blogi.szafa.pl/ /sylvii_87

sty. 17

Język młodzieżowy

dodane przez: sylvii_87 dn. 17-01-2013 r.

Uwielbiam obserwować i słuchac ludzi. Czasami maja cos naprawdę mądrego do powiedzenia :)

Ale tak poważnie, to lubie słuchac ludzi. Zarówno tych, którzy mówią mądrze jak i tych którzy nie mają pojęcia o czym mówią. Powód? Ludzie którzy mówią mądrze z założenia dobrze sie słucha, bo na przykład utożsamiam się z tymi słowami, mam podobne zdanie lub po prostu osoba której słuchamy jest krasomówcą. Ludzie, którzy nie mają pojęcia o czym mówią zazwyczaj (o losie! ) wypowiadają się częściej i głośniej. Sama znam kilak osób, które uwielbiaja używac tzw. "Mądrych" słów nie znając ich znaczenia. Wtedy też dochodzi do komicznych sytuacji, gdy ktoś na siłe w jakies zdanie chce wpleść owe 'mądre" słowo , które akurat nie pasuje :)

Do czego jednak zmierzam. Mam 25 lat, nie uważam się za starą a tym bardziej nie uważam się za podlotka. Lata nastoletnie mam już za sobą (chwała! ). Jednak dość często obracam się w środku młodzieżowym. Zauważyłam, że slang młodzieżowy bardzo szybko się zmienia. Dzisiaj na przykład czytając forum, zauważyłam że bez problemu można wskazać osobę poniżej 20 roku życia po stylu w jakim się ona wypowiada. Niektóre takie 'teksty" mnie po prostu denerwują. Czy wy też tak macie?

Dlaczego ówczesna młodzież nie zna prostych zasad ortografii, posługiwania sie skrótami? Momentami ja po prostu 'nie ogarniam tej kuwety" :)

Czytając jakiś post widzę, że dziewczyna pisze RaZ DuŻyMi RaZ MaŁyMi literkami i denerwuje mni czytanie czegoś takiego.

Skróty myślowe, które Bóg wie co oznaczają, gwiazdki, serduszka, pierdoły. Czy naprawdę nie można napisac czegoś normalnie tylko jakieś obciachowe Bu$$$$ ??? Albo lovciam?

Dziewczyny!!! skrót WG który jest tak nadużywany oznacza WEDŁUG !!!

Czy spotkaliście się jeszcze z jakimiś obciachowymi słowami? Może jakies "skróty myślowe" ktore rozumieją osoby na tym samym poziomie intelektualnym? :)

Mnie osobiście coś takiego denerwuje, to naprawdę nic trudnego używac poprawnie naszego ojczystego języka. Poza tym jest różnica jeśli napiszemy że robimy komuś laske a łaskę !! :)

myśli, język, młodzież,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Cholerka
Zobacz blog

Cholerka napisała:

dodane: 06-02-2013 10:26

pantera83 mnie denerwuje to, że słowo żałosny jest teraz przez te wszystkie "żale peely" odbierany jako słowo negatywne w tym sensie, że osoba, która go użyje już w minimalnym stopniu ma piętno "przesłynnego pustaka".
 

Cholerka
Zobacz blog

Cholerka napisała:

dodane: 06-02-2013 10:24

A najlepsze, jak chcą rozwinąć za którymś razem skrót i robią to z błędami ortograficznymi. Dlatego jestem za tym, aby na wszelakich forach można było zwracać uwagę na błędy wszelakiego rodzaju! Zgodnie z ustawą o języku polskim winniśmy o niego dbać.
 

pantera83

pantera83 napisała:

dodane: 25-01-2013 11:15

Mnie irytuje stwierdzenie - "ŻAL" lub "ŻAL PL". Na szczęście coraz rzadziej można je usłyszeć.
 

sylvii_87
Zobacz blog

sylvii_87 napisała:

dodane: 18-01-2013 11:48

Dziewczyny! Jestem mile zaskoczona Waszymi komentarzami, okazuje się większość nas denerwuje takie piśmiennictwo. Moim zdaniem powinno się blokować takie posty np na forum, gdzie to wygląda co najmniej niedorzecznie. Faktycznie zapomniałam wspomnieć w moim poście o nieśmiertelnych "sb, cb" totalna porażka. W pełni zgadzam się również ze słowami Bryzejda zwroty grzecznościowe piszemy z dużych liter! Ale czasami mam wielkie wątpliwości czy osoba pisząca w ogóle wie co to jest zwrot grzecznościowy. Matra również ma rację pisząc, że to jest chyba stan umysłu a nie wiek :)
 

Bryzejda
Zobacz blog

Bryzejda napisała:

dodane: 17-01-2013 12:36

Ja również nie przepadam jak ktoś pisze cb, sb, bd itp. A jeśli już zdarzy się osoba, która pisze te wyrazy nieskrótowo, to wtedy wyskakuje z małą literą.. Zawsze czuję się dziwnie jak ktoś pisze do mnie 'twoje' lub 'ciebie', dla mnie to jest jednoznaczne z tym, że ktoś ma mnie gdzieś, podobnie jest z imionami. Do mojego komentarza dołączę również piękne wyrazy takie jak: tesh, buziaczq.
 

nasiryah
Zobacz blog

nasiryah napisała:

dodane: 17-01-2013 11:42

Czasami piszę pokemoniasto dla zabawy z przyjaciółmi. Dobrze, że zwróciłaś na to uwagę, bo szlag mnie chce trafić jak widzę niektóre posty. Jak facet pisze z błędami ortograficznymi to już podświadomie go skreślam. Ostatni delikwent nie używał nawet znaków interpunkcyjnych (albo używał w nieodpowiednim miejscu ^_^) no i stosował skrótowce (cb, tb). Poza tym nie wiem czy to dziwne, ale irytuje mnie ktoś, kto pisze zwroty takie jak "tobie", "ciebie", z małych liter, kierując je bezpośrednio do mnie :P
 

patyyy

patyyy napisała:

dodane: 17-01-2013 11:25

Do lady_hancz, o ile w sms jestem w stanie zrozumieć używanie skrótów cb, sb, tb itp. ze względu na ograniczoną ilość znaków, to w mailach i komentarzach jest to co najmniej dziwne.
 

casablanca
Zobacz blog

casablanca napisała:

dodane: 17-01-2013 11:25

Niestety nie da się całkowicie uniknąć tych wszystkich słów i posługiwania się nimi, ponieważ są one cały czas w użyciu i chcąc nie chcąc, przejmujemy część z nich. Ja zauważyłam śmieszną tendencję, że jak ktoś w SMSie nie wstawi emotki, to od razu pojawiają się wątpliwości, czy ktoś się na nas czasem nie obraził:)
A jeśli chodzi o słowa "młodzieżowe", to byłam w szoku jak stałam ostatnio pod wydziałem politologii, i dziewczyny pożegnały się słowem "narkoza!" :D
 

matra
Zobacz blog

matra napisała:

dodane: 17-01-2013 11:07

Nigdy nie pisałam jak pokemon, nie nadużywałam kretyńskich skrótów, slangu, przekręceń, emotikon czy durnowatych znaczków.
Pisanie w taki sposób to stan umysłu, a nie wiek, możesz być tego pewna.
 

madziorek2317
Zobacz blog

madziorek2317 napisała:

dodane: 17-01-2013 10:44

Proszę nie generalizować :)
 

majek_majek
Zobacz blog

majek_majek napisała:

dodane: 17-01-2013 10:31

w zupełności się z Tobą zgadzam, te wszystkie bd ( BĘDĘ - btw. jak można skracać słowo, które w zasadzie samo w sobie jest krótkie?) czy to słynne WGL. O zgrozo, to co będzie za kilka, kilkanaście lat? Już na szczęście minęła era na "KC TomaszQ, MiŚQ :*". Mnie osobiście denerwuje ( to złe słowo, bardziej irytuje ) pisanie w ten sposób (przykładowy tekst ) : Zawsze dam radę.!!! Bo jestem kobietą.!!! Beka z wszystkich frajerów.!!! " Haha, cóż ma na calu to nadużycie znaków interpunkcyjnych? Pomijam już fakt, jak obecne dziewczyny się wyrażają.. Są taaak kobiece. Dobrze, że napisałaś o tyn post, ciekawie ujęłaś temat i miejmy nadzieję - Twoje słowa dotrą do tej części społeczności, która tak cholernie kaleczy nasz język.
 

lady_hancz
Zobacz blog

lady_hancz napisała:

dodane: 17-01-2013 10:17

mnie najbardziej denerwuje, jak ktoś pisząc wiadomość/smsa/maila/komentarz - cokolwiek z wymienionych, pisze: cb (Ciebie) sb (Siebie), tb (Tobie)...nie wiem czy to już lenistwo, czy totalna ignorancja?
pozdrawiam :)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Krytycznie

Prowadzony przez:
sylvii_87

O wszystkim i o niczym czyli zbieranina moich myśli, spostrzeżeń oraz ewentualnych przygód :)

O mnie

sylvii_87

Na szafie od: 15-01-2013

Obserwuj

Kim jestem? A czy to ważne… Kocham życie, uwielbiam czytać, oglądać filmy… uwielbiam zapach świeżego powietrza, podmuch wiatru oraz pozytywnych ludzi. „Gdybym próbował czytać wszystkie słowa krytyki skierowane przeciwko mnie – mógłbym równie dobrze zamknąć swoje biuro i wziąć się za coś innego. Robię to, co według mnie najlepsze, najlepiej jak potrafię. I mam zamiar robić tak do końca. I jeśli przy końcu okaże się, że mam rację, wszystko, co o mnie powiedziano, przestanie się liczyć. A jeśli koniec pokaże, że się myliłem, nie zmieni tego nawet 10 aniołów, które będą przysięgać, że miałem rację.” Abraham Lincoln „Chciałem dostosować się do normy, chciałem sprostać wymogom, których nikt mi nie stawiał, chciałem być czymś lub udawać coś, czym wcale nie jestem. I w ten sposób raz jeszcze doszło do tego, że zadałem gwałt samemu sobie i całemu w ogóle życiu.” Hermann Hesse „Śmieje­cie się ze mnie, bo jes­tem in­ny. Ja się śmieję z was, bo wszys­cy jes­teście ta­cy sami.” Jonathan Davis

Obserwują blog
paulicja
xxwiolkaaxx
pantera83
margerita28
Cholerka

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
2