Krytycznie

blogi.szafa.pl/ /sylvii_87

sty. 15

To co widzę

dodane przez: sylvii_87 dn. 15-01-2013 r.

Wstałam dzisiaj o godz. 7:00 - norma... Żadnych rewelacji, dzien jak co dzień. Chcesz nie chcesz do pracy podnieść się trzeba. Moja codzienna rutyna - mycie, ubieranie się, słuchanie muzyki i wybieganie z mieszkania bo przecież znowu na ostatnią chwilę wstałam. Tak wygląda każdy mój dzień. W zasadzie powinnam napisać, że tak o to właśnie rozpoczyna się każdy mój dzień. Nuda.... nudą wieje na kilometr.... a jednak....

Czasami dzieje się tak, że po prostu widze otaczjący mnie świat jakby w zwolnionym tempie. Takim zwolnionym tempie jakby Neo uchylał sie przed kulami złych agentów w Matrixie. Paranoja jakaś..

Uwielbiam wtedy obserwować ludzi. O tak! Człowiek to zaiste interesująca istota, która bardzo często stara sie skrywac swoją prawdziwa naturę. Dlaczego? A dlatego, moi drodzy, że społeczeństwo od nas tego wymaga o!

Ależ odbiegłam od tematu... Otóż jadę sobie dzisiaj do pracy... Korek jak co dzien rano.... Szaro, buro i nudno dookoła. Ludzie zaspani, niechętnie rano podążają do swoich obowiązków (szkoła, praca...). Na jednym z przystanków zobaczyłam siedzącą bardzo młodą dziewczynę. Dziewczyna na oko mogła chodzić do liceum, szczupła śliczna dziewczyna. Siedziała na tym zimnym przystanku opatulona szalikiem po uszy i patrzyła na swoje stopy... Nagle nie wiedziec czemu zaczęła tymi stopami "tańczyć". Wyglądało to tak zabawnie, że aż chciało sie na nią patrzeć!! Nagle podniosła głowę i się pięknie szeroko uśmiechnęła. Jedyna radosna iskierka na tym szarym burym przystanku! Niestety jakiś babiszon vel. mocher zbył biedaczkę wzorkim a'la "I'll kill you". Dziewczyna znowu patrzyła na swoje stopy jakby pozbawiona życia.

Cało zajście wbrew pozorom trwało zeldwie kilka chwil jednak tak niesamowicie dało do myślenia. Jak to mówi mój brat "natychła mnie refleksja" dlaczego podporządkowujemy się ogólnym NIEPISANYM zasadom? kto je ustalił? dlaczego inni mogą wytykac nam co jest dobre a co złe?

W tym naszym społeczeństwie mówię VETO! robię swoje, jestem taka jak jestem, ubieram się jak mi się podoba i jeśli będę miała ochotę to założę żółte oczojebne adidaski do filetowej spódnicy gad damyt!

Ave!

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


pantera83

pantera83 napisała:

dodane: 25-01-2013 11:10

Niestety... POLAK... wiecznie nie pasuje, wiecznie trzeba coś negować, kręcić nosem, mówić "nie" i być ciężko złym. Eh... szkoda. Czasami jadąc komunikacją, też obserwowałam... aż żyć się odechciewa. Ale jak się okazuje może być inaczej od tak po prostu... W USA jeżeli ktoś w metrze buja się do rytmu słuchanej muzyki nikt nawet uwagi nie zwróci a u nas... stwierdzą, że wariat. W Londynie ludzie nie są wścibscy ale pomogą z uśmiechem. Cóż. Szara polska rzeczywistość....
 

ziza91
Zobacz blog

ziza91 napisała:

dodane: 15-01-2013 13:29

madrze:)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Krytycznie

Prowadzony przez:
sylvii_87

O wszystkim i o niczym czyli zbieranina moich myśli, spostrzeżeń oraz ewentualnych przygód :)

O mnie

sylvii_87

Na szafie od: 15-01-2013

Obserwuj

Kim jestem? A czy to ważne… Kocham życie, uwielbiam czytać, oglądać filmy… uwielbiam zapach świeżego powietrza, podmuch wiatru oraz pozytywnych ludzi. „Gdybym próbował czytać wszystkie słowa krytyki skierowane przeciwko mnie – mógłbym równie dobrze zamknąć swoje biuro i wziąć się za coś innego. Robię to, co według mnie najlepsze, najlepiej jak potrafię. I mam zamiar robić tak do końca. I jeśli przy końcu okaże się, że mam rację, wszystko, co o mnie powiedziano, przestanie się liczyć. A jeśli koniec pokaże, że się myliłem, nie zmieni tego nawet 10 aniołów, które będą przysięgać, że miałem rację.” Abraham Lincoln „Chciałem dostosować się do normy, chciałem sprostać wymogom, których nikt mi nie stawiał, chciałem być czymś lub udawać coś, czym wcale nie jestem. I w ten sposób raz jeszcze doszło do tego, że zadałem gwałt samemu sobie i całemu w ogóle życiu.” Hermann Hesse „Śmieje­cie się ze mnie, bo jes­tem in­ny. Ja się śmieję z was, bo wszys­cy jes­teście ta­cy sami.” Jonathan Davis

Obserwują blog
paulicja
xxwiolkaaxx
pantera83
margerita28
Cholerka

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
5