My trash

blogi.szafa.pl/ /srodka96

sty. 10

Kobieta lady or next door girl?

dodane przez: srodka96 dn. 10-01-2014 r.
Kobieta lady or next door girl?

Kobiety, dziewczyny, dziewczynki, damy lub po prostu - My. Statystycznie liczy się nas na świecie ok. 2 187 838 153 (w wieku 15-64 lata). Każda inna, z innym światopoglądem, wyznaniem, kulturą czy strojem. Ubiór  i zachowanie, będą dziś moim głównym tematem.
Zazwyczaj w wieku ok. 12 roku życia zaczynamy się zastanawiać jak się ubrać żeby dobrze wyglądać, później wciągają nas stroje z reklam, gazet, internetu. Na mnie nie wywierało to nigdy presji "o muszę to mieć bo inaczej będę gorsza", niestety dla niektórych to chleb powszedni. Idąc na ulicy, takie dziewczyny widzą parokrotnie inną osobę ubraną tak a nie inaczej i już wiedzą, że muszzą wyglądać tak samo. Myślę, że jest to złe podejście, ponieważ gubimy wtedy same siebie. Ja, mam 17 lat i dopiero od jakiegoś roku zaczęłam uświadamiac sobie, że powinnam zacząć ubierać się kobieco.Nie wiem czy to dlatego, że zaczęłam tak nie dawno chodzić do szkoły średniej, zobaczyłam, że w sumie nie jestem już taką małą dziewczynką i czas dorosnąć czy może ten przełom spowodował mój związek. Odrzuciłam luźne bluzki które tylko dodawały mi kilogramów, liczba rzeczy w mojej szafie gwałtownie wzrosła a ja... polubiłam szpilki i taką wersję siebie. Lubię, kiedy ludzie mówią mi, że ślicznie wyglądam a przedewszystkim kobieco! Do szkoły jednak nie ubieram się tak, ponieważ niie czuję takiej potrzeby. Mam zwykłe jeansy, jakiś t-shirt, bluzę i trampki - tak mi wygodnie. Jednak gdy ostatnio wpadłam na zebranie w sprawie kursów do szkoły w płąszczyku, z warkoczem i torebką, mój kolega był w szoku "Ty wyglądzasz jak d... d... dziewczyna". Moja reakcja była prosta - śmiech i jedna myśl - ojj wy mnie jeszcze nie znacie. oczywiście obydwa style można ze sobą łączyć pamiętając tylko o zachowaniu równowagi! Mimo wszystko nie neguję dziewczyn ubierających się w luźnym stylu bo jest to po prostu wygodne, ale myślę, że przychodzi czas kiedy kobieta chce wyglądać jak kobieta, założyć szpilki, jakąś sukienkę i zbierać pochwały, tak po prostu - dla przyjemności.
 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Ubieracie się luźno czy bardziej kobieco? ')

moda, ubrania, styl, kobieta, szpilki,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

My trash

Prowadzony przez:
srodka96

Skoro mamy cokolwiek pisać na blogach to piszmy swoje przemyślenia na tematy, które nas ciekawią, nurtują bądź zwyczajnie przeszkadzają. Wykrzyczmy światu to co mamy na myśli, powiedzmy jak czujemy się skrzywdzone, ale też cieszmy się razem z nim i śmiejmy. Tematy z życie wzięte, krótko i na temat - "Na myśli."

O mnie

srodka96

Na szafie od: 18-03-2013

Obserwuj

Moje imię brzmi Zuzanna - dosyć majestatycznie, prawdopodobnie znaczy ono lilia. Jestem dosyć młoda ponieważ mam zaledwie 17 lat. Lubię pisać i wyrażać siebie pisząc. Mam swój styl bycia i nie chce nikogo urażać swoimi tekstami, ale jednak pozostać w tym sobą. Jeżeli nie podoba Ci się coś w danej notatce - skomentuj - Ja wyjaśnię.

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0