porady porady

blogi.szafa.pl/ /smacznazupa

lis. 06

domowe sposoby na blizny potrądzikowe

dodane przez: smacznazupa dn. 06-11-2012 r.

Blizny po trądziku to dość uciążliwy kłopot. Nie musimy jednak biegać do kosmetyczki! Wystarczy, że sięgniemy po produkty, które znajdują się w naszej kuchni. Oczywiście rezultaty nie będą natychmiastowe, ale natura potrafi zdziałać cuda!!

Na początek peeling z miodu, brązowego cukru i gęstej śmietany (np.: kremówka)! Do pojemnika (najlepiej zamykanego) dodajemy wszystkie składniki, następnie zamykamy pojemnik i nim potrząsamy do momentu, aż wszystkie składniki się ze sobą połączą. Peeling nakładamy na oczyszczoną skórę i zostawiamy na 5 minut. Po tym czasie zmywamy zimną wodą. Warto potem umyć twarz delikatnym żelem i nałożyć krem nawilżający

UWaga! ten peeling możemy robić aż 2 razy dziennie (dla lepszego efektu)- o ile oczywiście nie podrażni to naszej skóry :)

Kolejnym domowym sposobem na blizny jest czosnkowo limonkowa mieszanka. Zapach co prawda może trochę odstraszać, dlatego warto wyonywać ten "zabieg" wtedy, kiedy mamy pewność, że zostaniemy w domu, np.wieczorem :) 4 ząbki czosnku i 1/2 limonki (obranej ze skórki) musimy zmiksować (najlepiej w blenderze), tak żeby uzyskać coś w rodzaju papki. Nakładamy ją na oczyszczoną skórę i zostawiamy na 15minut (papka powinna całkowicie zaschnąć na skórze). Po tym czasie zmywamy "miksturę" zimną wodą i przemywamy skórę mydłem. Zabieg najlepiej powtarzać codziennie (oczywiście jeśli skóra będzie podrażniona, należy zabiegi przerwać).

 

 

maseczka, blizny, trądzik, peeling,

Komentarze



Możliwość komentowania została wyłączona


angua79

angua79 napisała:

dodane: 06-11-2012 13:01

Bałabym się tej maseczki z czosnku... na pewno nie na 15 minut! Czosnku używałam czasem miejscowo na trudno gojącą sie rankę - dezynfekuje znakomicie, bo to silny naturalny antybiotyk, ale parzy skórę, jest czerwona i podrażniona! W życiu nie nałożyłabym na twarz.
 

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0