Moja Aroma :) I ♥♥♥ it

blogi.szafa.pl/ /sliwka60

lis. 24

Aromaterapia

dodane przez: sliwka60 dn. 24-11-2012 r.
Aromaterapia

      Aromaterapia jest rewelacyjnie prostą,skuteczną a przy tym przyjemną w stosowaniu metodą łagodzenia czy usuwania wielu dolegliwości przy użyciu naturalnych olejków eterycznych stosowanych w masażu, do kąpieli, w formie inhalacji(np. kominki zapachowe, nawilżacze powietrza).

      Od najdawniejszych czasów zapachy i ich wpływ na ludzkie ciało interesowało człowieka. Zarówno Biblia jak i stare księgi indyjskie, egipskie papirusy, czy antyczne chińskie recepty zawierają opisy olejków eterycznych. Są one również obecne w literaturze starożytnej, w legendach a nawet poezji. Interesującą historią z tym związaną  jest historia Kleopatry cierpiącej na bezsenność. Kazała ona napełniać swoje poduszki płatkami róż, co dawało jej spokojny sen i piękne marzenia senne:) Współczesne badania potwierdzają, że olejek różany zawiera składniki o działaniu relaksującym i nasennym.

      W starożytności perfumy, wytwarzane na bazie naturalnych surowców, miały najczęściej formę różnego rodzaju olejków i balsamów. Początkowo przywilej stosowania wonności mieli jedynie władcy oraz najzamożniejsi obywatele, z czasem to prawo rozciągnięto na pozostałe warstwy społeczne. Niestety, tym co wciąż poważnie ograniczało używanie kadzideł i pachnideł była ich wysoka cena, która nierzadko równała się kwocie, jaką trzeba było zapłacić za złoto bądź szlachetne kamienie.

      Aromatyczne wonie łączono z magicznymi rytuałami i wierzono, że mają boskie pochodzenie. Grecy uważali, iż stworzyła je bogini Afrodyta, której sekretne receptury wykradła i przekazała ludziom nielojalna służąca. Nieco inaczej początki perfumiarstwa postrzegali Egipcjanie: dla nich twórcą pierwszych perfum był bóg mądrości Thot, znany jako opiekun magów i lekarzy. Thot podzielił się tajemną wiedzą o wyrobie pachnących produktów ze swoimi kapłanami. Tylko oni mieli prawo do przygotowywania pachnideł i przysługiwał im z tego powodu ogromny szacunek.
 

W okresie międzywojennym aromaterapia rozwinąła sie we Francji i przywędrowała do Anglii. Po drugiej wojnie światowej a szczególnie w ostatnich 20 latach aromaterapia jest jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny niekonwencjonalnej.

wpis edytowany 2012-11-24 o godz. 22:03:07

aromaterapia,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


sliwka60
Zobacz blog

sliwka60 napisała:

dodane: 01-12-2012 12:36

oj tak:) aromaterapia to coś fantastycznego:) mój kominek do aromaterapii jest niemal w ciągłym użyciu ;) kadzidełka, sole do kąpieli to mój świat:)
 

listeczek22

listeczek22 napisała:

dodane: 28-11-2012 22:06

ja tez uwielbiam aromaterapię, zwłaszcza kąpiele i masaże aromaterapeutyczne:)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

...jedna kropla...tysiąc emocji...daj się ponieść!;) Aromaterapia, zdrowie i uroda w połączeniu z ...MLM!!! Czyli jak być piękną, zdrową i niezależną finansowo kobietą :) Coś dla nowoczesnych i przedsiębiorczych kobiet, które mają nie tylko marzenia, ale przede wszystkim cele w życiu (które są niczym innym jak marzeniami z ustaloną z góry datą realizacji;) Informacje, recenzje produktów, ciekawostki

O mnie

sliwka60

Na szafie od: 21-07-2011

Obserwuj

Witaj! :) Mam na imię Karolina, obecnie moje życie obraca się wokół Grodu Kraka:) Początkowo zajęta studiowaniem niezbyt absorbującego mnie kierunku, który miał mi pozwolić zająć przytulne stanowisko na etacie, gdzie pracowałabym na czyjeś bogactwo. Jednak poznałam zupełnie inny sposób na niezależność, nowy styl życia...Cała ta idea wciąga bez reszty, masa przestudiowanych książek, e-booków, blogów, portali, wideo szkoleń...żeby umocnić się w przekonaniu, że taki właśnie styl życia mi odpowiada i do niego zamierzam dążyć... Być może dasz się ponieść tej 'magii' i TY? Ale o co tak w ogóle chodzi...!? Zapraszam:)

Kategorie
Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0