Mama działa

blogi.szafa.pl/ /olczita82

cze. 16

Kosz na pieluchy

dodane przez: olczita82 dn. 16-06-2014 r.

knpMoże to fanaberia, ale muszę przyznać że nie zwykle przydatna. Kto ma malucha w pampersach, ten wie jakie ilości pieluch się zużywa.

Kiedy urodziła się Nina, koleżanka pożyczyła mi śmietnik na pieluchy. Raz, że po ręką, nie trzeba biegać do kosza co przewijanie, dwa, że szczelnie zamykany z foliowym wkładem więc nie czuć zawartości pieluszek. I tak sobie przypominam, że „normalne” śmieci wynosiliśmy raz, dwa razy w tygodniu i tak samo worek z pieluchami. Fakt, że jak się ten worek wyjęło, to od razu trzeba było go wynieść, bo zapach w domu jednoznacznie sugerował, zawartość, ale przez resztę czasu specyficzna woń nie towarzyszyła każdemu otwarciu śmietnika. Potem jak Ninę „przełożyłam” w ekopieluchy, śmietnik oddałam.

I kiedy się Tola urodziła, jakoś mi umknęło, żeby go ponownie pożyczyć. I co? Śmieci wynosimy codziennie lub co drugi dzień, pewnie tylko dlatego że teraz segregujemy. Pewnie gdyby nie to, to śmietnik odwiedzany byłby może nawet dwa razy dziennie. I niestety co otwieram szafkę z koszem, dociera do moich nozdrzy wyjątkowy:-)  zapach tego co moja córka oddała po przetrawieniu.

I niech sobie ten kosz pieluchowy będzie fanaberią, ale zapewniam, że jeśli ma się mikro kuchnię połączoną z pokojem, w którym toczy się całe życie, to naprawdę średnio przyjemnie przebywa się w śmierdzącej atmosferze :-).

Na koniec kilka informacji technicznych. Sam śmietnik jest ładny i estetyczny, z grubego plastiku, w środku posiada wkład z workiem. Pieluchę kładzie się do worka i wykonuje się wa obroty specjalnym kołowrotkiem. To powoduje szczelne zapętlenie woreczka. Potem zamykamy pokrywę i koniec. Kiedy śmietnik jest pełny, przyciskiem odcina się worki z pieluchami od reszty folii i wyrzuca. Sam kosz kosztuje ponad 100 zł, wkłady możne kupić po ok 25 zł. Są wydajne, ja kupiłam zbiorcze opakowanie 3, które staczyło mi na 3 miesiące. Można też kupić folię i samemu nawinąć. Folia wychodzi taniej o chyba 12 zł, ale nam starczyla na 2 tygodnie. Jest grubsza i jakoś mniej wydajna. Tak jak widać kosz nie jest sprawą tanią, ale zawsze można kupić używany, albo pożyczyć od kogoś kto miał. Lub też zamiast kolejnej paczki ubranek albo grzechotek dla maluszka poprosić aby ktoś nam go sprezentował.

Wierzcie mi, że to naprawdę przydatny wynalazek, choć oczywiście można obyć się bez niego. Zależy jak kto ma daleko do śmietnika i czy może wyjść tam w kapciach, czy musi pokonać 3 piętra i dwa zakręty, a potem jeszcze 500 m spacerem. Wtedy wynoszenie śmieci często to udręka :-)

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


gochapierdziocha

gochapierdziocha napisała:

dodane: 16-06-2014 15:34

jestem za! :)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mama działa

Prowadzony przez:
olczita82

Mama Działa to blog o moich doświadczeniach w macierzyństwie. Co mi się sprawdziło, co mogę polecić, a co jest zdecydowanie przereklamowane. Jeśli niedługo zostaniesz mamą lub już nią jesteś i ciekawią Cię różne mamine tematy, zapraszam.

O mnie

olczita82

Na szafie od: 11-09-2013

Obserwuj

Jestem mamą od 16 miesięczy a za 2 znów mamą będę. Od początku :) I tak sobie pomyślałam, że za drugim razem jest już łatwiej. Już nie błądzę w świecie dziecięcych ubranek nie rozróżniając śpiochów od pajacy. Nie wyszukuję setek zupełnie niepotrzebnych dziecku wynalazków, które promują ich producenci. Nie czytam, jakie pieluchy kupują mamy-celebrytki, bo co to za różnica dla bobasa w co za przeproszeniem “robi”. I dlatego pomyślałam, że może warto podzielić się tym, co już wiem z tymi z Was, które mamami zostaną wkrótce lub właśnie zostały. Wiadomo,każde dziecko jest inne, dlatego zachęcam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami. Nie tylko jeśli chodzi o noworodki i niemowlaki, ale także starsze dzieci, bo jeszcze wiele przede mną.

Obserwują blog
haanula
Madeleine1987
niewywrotna
milqin
sky1990
paulina233
adrianna_k30
ajmfree
margerita28
LadyDitha
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
1