Mama działa

blogi.szafa.pl/ /olczita82

mar. 06

Kubek Doidy

dodane przez: olczita82 dn. 06-03-2014 r.

Muszę napisać koniecznie o moim ostatnim odkryciu. Ale od początku.

Dziecko pić musi, każdy to wie. Najpierw ma butelkę, a potem jak rośnie, zamienia mu się te butlę na kolejne etapy naczyń do picia. My najpierw zmieniliśmy smoczek na ustnik. Butelki z Aventu, dają taką opcję. Wszystko fajnie, tylko że te ustniki tak jak i smoczki są zależne od wieku. Najpierw miękki, z 1 dziurką, potem twardszy i tak dalej. Niestety cena ustnika zbliżona jest do ceny kubka niekapka. Więc gdy przyszedł czas na zmianę sprawiliśmy Nince kubek z dzióbkiem. Szlag mnie trafiał codziennie jak przychodziło mi ten kubek myć. Uszczelki, koreczki, otworki, wszystko małe, wąskie. Koszmar do mycia. Po kilku miesiącach męki, zmieniłam niekapek z dzióbkiem na niekapek Lovi 360. W końcu kiedyś trzeba się nauczyć pić normalnie, no i myje się łatwiej. Minus jest taki, że po pewnym czasie uszczelkę trzeba wymienić, bo przepuszcza. Cena uszczelki jest nieporównywalnie wysoka, więc postanowiłam nauczyć dziecko pić ze zwykłego kubka. W między czasie Ninka bardzo zapragnęła pić jak mama, tata, babcia i dziadek. Niestety za każdym razem jej próba kończyła się powodzią i przebieraniem ubrania. Uparta była i nie chciała dać sobie pomóc w dozowaniu jej picia. Nawet jak nalewałam jej tylko na łyka, to skutecznie potrafiła wszystko wylać na siebie. No więc kiedy zaczęłam poszukiwania uszczelki do jej niekapka, trafiłam na rozwiązanie idealne.

Doidy Cup. Kubeczek ten ma nieco dziwny kształt, ale dzięki temu patentowi dziecko widzi ile płynu leci i uczy się go dozować. Ponieważ cenowo opłacało się bardziej niż nowa uszczelka, kupiłam. I super, Nince od razu się spodobał. Pierwsza próba wypadła pomyślnie. Ninka wypiła mleko i się nie polała. Zapomniałam jej tylko powiedzieć, że to nie jest niekapek i kolejną porcję wylała jak zaczęła kubkiem machać w prawo i w lewo :). Ale cóż, jest wojna są ofiary. Jak się nie wyleje, to się nie zapamięta, żeby kubkiem nie machać. Wg producenta kubka można używać już dla 3 miesięcznego maluszka. To może lekka przesada, ale myślę, że dla półrocznego dziecka, można spróbować. Toli na pewno zafundujemy od razu kubeczek Doidy zamiast się męczyć z niekapkami. Może szybciej zrozumie, że kubkiem się nie macha i nie rzuca, zwłaszcza pełnym kubkiem.

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


KrwotoK
Zobacz blog

KrwotoK napisała:

dodane: 06-03-2014 19:48

Moja Amelka pije z niekapka kupionego w rossmanie (krówka) nie ma tam żadnych uszczelek, jest plastikowy więc nie do rozgryzienia;)Wcześniej wszystkie rozgryzała po pewnym czasie lub wyrabiały się uszczelki i niekapek był kapkiem;p Córka pije przed snem i pije w nocy więc tradycyjny kubek w takich sytuacjach odpada. Normalnie pije tylko w dzień z tym nie ma problemu bo pije ze wszystkiego.
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mama działa

Prowadzony przez:
olczita82

Mama Działa to blog o moich doświadczeniach w macierzyństwie. Co mi się sprawdziło, co mogę polecić, a co jest zdecydowanie przereklamowane. Jeśli niedługo zostaniesz mamą lub już nią jesteś i ciekawią Cię różne mamine tematy, zapraszam.

O mnie

olczita82

Na szafie od: 11-09-2013

Obserwuj

Jestem mamą od 16 miesięczy a za 2 znów mamą będę. Od początku :) I tak sobie pomyślałam, że za drugim razem jest już łatwiej. Już nie błądzę w świecie dziecięcych ubranek nie rozróżniając śpiochów od pajacy. Nie wyszukuję setek zupełnie niepotrzebnych dziecku wynalazków, które promują ich producenci. Nie czytam, jakie pieluchy kupują mamy-celebrytki, bo co to za różnica dla bobasa w co za przeproszeniem “robi”. I dlatego pomyślałam, że może warto podzielić się tym, co już wiem z tymi z Was, które mamami zostaną wkrótce lub właśnie zostały. Wiadomo,każde dziecko jest inne, dlatego zachęcam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami. Nie tylko jeśli chodzi o noworodki i niemowlaki, ale także starsze dzieci, bo jeszcze wiele przede mną.

Obserwują blog
haanula
Madeleine1987
niewywrotna
milqin
sky1990
paulina233
adrianna_k30
ajmfree
margerita28
LadyDitha
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0