Mama działa

blogi.szafa.pl/ /olczita82

sty. 28

Ale plama !

dodane przez: olczita82 dn. 28-01-2014 r.

Było o proszkach, czas na ostateczną walkę z plamorami :) Tak jak pisałam, niestety żaden proszek nie spełniał moich oczekiwań w stosunku do usuwania plam, które było w stanie zrobić moje dziecko. Bałam się natomiast stosować odplamiacze typu Vanish, bo osobiście załatwiłam nim własne rzeczy. nie uwierzycie, ale właśnie Vanish “zeżarł” mi bluzkę. Radośnie zaaplikowałam sobie go na plamę, plama owszem zniknęła, ale w miejscu po niej powstała siatka, bo się materiał po prostu zdematerializował. Od tego czasu nie tykam tego specyfiku, choćby panie w telewizji potrafiły nim usunąć zło całego świata. Tym bardziej dziecięcych ubrań tym nie tknę. No tak, na jakiś czas znalazłam sposób wykorzystując pastę do plam, która była razem z kulami do prania. Powiecie się skończyła, trzeba dokupić. No niby tak, ale pasta nie kosztuje mało, a niestety jest średnio wydajna przy umiejętnościach plamienia ubrań przez moje dziecko.

To zaczęłam szukać innych rozwiązań. I znalazłam dwa. Pierwsze to zwykłe szare mydło. Na średnio – trudne plamy w sam raz. Wystarczy plamę zaprać mydłem, a potem wyprać normalnie. To jest najtańszy sposób bo kostka mydła kosztuje coś ponad złotówkę i na długo starcza. Gorzej jest z plamami dużego kalibru. I tu przyszedł mi na ratunek specyfik z FM Group. Mama zamówiła go kiedyś i właśnie pewnego dnia, jak Nina jadła wisienki i załatwiła nimi całą bluzkę, zastosowałyśmy ten odplamiacz. Jest wygodny bo w spray’u i można by rzec, ze nawet nieźle pachnie. nie ma żadnego chloru, bo go nie czuć. Wystarczy plamy spryskać i zostawić na 10 min, potem wyprać. Powiem Wam, że byłam pod wrażeniem, bo kilka razy chciałam już wyrzucać ubranie zaplamione na maksa truskawkami, buraczkami, ziemią, itd. I za każdym razem byłam zdziwiona, bo plamy schodziły. Warunek jest jeden, trzeba tym sprayem traktować plamy póki świeże. Bo jak wypierzemy wcześniej, to na niektórych tkaninach proszek utrwala ślad po plamie i niestety już nic sobie wtedy nie radzi.

Są jeszcze domowe, babcine sposoby, soda, cytryna, sól. Tylko trzeba wiedzieć, co na jaką plamę, a tu nie zawsze jest czas, żeby w necie szukać.
Jeśli macie swoje sprawdzone sposoby, albo środki na walkę z plamami, to piszcie. Coś mi się wydaje, że to walka potrwa jeszcze parę lat. Tylko rodzaje plam będą ulegać transformacji. Najpierw marchewka a potem błoto z trawą :)

plamy, usuwanie plam, odplamiacze,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mama działa

Prowadzony przez:
olczita82

Mama Działa to blog o moich doświadczeniach w macierzyństwie. Co mi się sprawdziło, co mogę polecić, a co jest zdecydowanie przereklamowane. Jeśli niedługo zostaniesz mamą lub już nią jesteś i ciekawią Cię różne mamine tematy, zapraszam.

O mnie

olczita82

Na szafie od: 11-09-2013

Obserwuj

Jestem mamą od 16 miesięczy a za 2 znów mamą będę. Od początku :) I tak sobie pomyślałam, że za drugim razem jest już łatwiej. Już nie błądzę w świecie dziecięcych ubranek nie rozróżniając śpiochów od pajacy. Nie wyszukuję setek zupełnie niepotrzebnych dziecku wynalazków, które promują ich producenci. Nie czytam, jakie pieluchy kupują mamy-celebrytki, bo co to za różnica dla bobasa w co za przeproszeniem “robi”. I dlatego pomyślałam, że może warto podzielić się tym, co już wiem z tymi z Was, które mamami zostaną wkrótce lub właśnie zostały. Wiadomo,każde dziecko jest inne, dlatego zachęcam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami. Nie tylko jeśli chodzi o noworodki i niemowlaki, ale także starsze dzieci, bo jeszcze wiele przede mną.

Obserwują blog
haanula
Madeleine1987
niewywrotna
milqin
sky1990
paulina233
adrianna_k30
ajmfree
margerita28
LadyDitha
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0