Mama działa

blogi.szafa.pl/ /olczita82

sty. 08

Cukier nie krzepi – część ostatnia

dodane przez: olczita82 dn. 08-01-2014 r.

Temat rzeka o tym cukrze. Już teraz bez przemyśleń i anegdot z życia. Wszystkim, którzy chcieliby panować nad cukrowym nałogiem polecam książkę : Cukier dzieci nie krzepi.

a_00i5
Autorzy to lekarz i dietetyk amerykański. Amerykanie przekonali się już, co to znaczy otyłe społeczeństwo. W książce znajdziecie sporo informacji, gdzie podstępnie czai się cukier, jak go unikać, i jak wyeliminować z diety nie tylko dziecka ale i swojej.
Jak korzystać z dobrego cukru, zawartego w naturalnych produktach, jak jest przyswajany przez organizm, a co się dzieje jeśli jemy za dużo cukrów prostych.
Dobrze się czyta. I jeśli ten temat Was interesuje to polecam. Jeśli natomiast jesteście pewne, że Was ten temat nie dotyczy to tylko krotka historia, którą opowiadał W. Cejrowski w jednym z programów.
Otóż ludzie w Amazonii jeśli chcą się pozbyć termitów, rozsypują wszędzie na ich drogach cukier, do którego dodają truciznę. Termity próbują, a że cukier słodki i uzależnia, to zaczynają zanosić go do gniazda razem z tą trucizną. I w ten prosty sposób, same się niszczą.

To tak ku przestrodze, albo niekoniecznie.

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mama działa

Prowadzony przez:
olczita82

Mama Działa to blog o moich doświadczeniach w macierzyństwie. Co mi się sprawdziło, co mogę polecić, a co jest zdecydowanie przereklamowane. Jeśli niedługo zostaniesz mamą lub już nią jesteś i ciekawią Cię różne mamine tematy, zapraszam.

O mnie

olczita82

Na szafie od: 11-09-2013

Obserwuj

Jestem mamą od 16 miesięczy a za 2 znów mamą będę. Od początku :) I tak sobie pomyślałam, że za drugim razem jest już łatwiej. Już nie błądzę w świecie dziecięcych ubranek nie rozróżniając śpiochów od pajacy. Nie wyszukuję setek zupełnie niepotrzebnych dziecku wynalazków, które promują ich producenci. Nie czytam, jakie pieluchy kupują mamy-celebrytki, bo co to za różnica dla bobasa w co za przeproszeniem “robi”. I dlatego pomyślałam, że może warto podzielić się tym, co już wiem z tymi z Was, które mamami zostaną wkrótce lub właśnie zostały. Wiadomo,każde dziecko jest inne, dlatego zachęcam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami. Nie tylko jeśli chodzi o noworodki i niemowlaki, ale także starsze dzieci, bo jeszcze wiele przede mną.

Obserwują blog
haanula
Madeleine1987
niewywrotna
milqin
sky1990
paulina233
adrianna_k30
ajmfree
margerita28
LadyDitha
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0