Mama działa

blogi.szafa.pl/ /olczita82

lis. 11

Organizer na łóżeczko

dodane przez: olczita82 dn. 11-11-2013 r.
Organizer na łóżeczko

He he, w moim zorganizowanym świecie nie ma miejsca na chaos :) Tak powtarzałam, dopóki nie miałam dziecka. Teraz chaos jest na porządku dziennym i jak bym się nie starała z nim walczyć, przegrywam wielokrotnie każdego dnia.
Nie wiem jak to możliwe, że dzieci są w stanie zrobić taki bajzel szybciej niż my możemy go ogarnąć. Owszem walczyłam dzielnie przez długi czas, zbierając zabawki, książeczki, kartki i inne rzeczy, które Ninie służyły do zabawy. Zbierałam za każdym razem kiedy postanawiała zająć się czymś innym. Tylko, że jak sprzątnęłam, to ona natychmiast właśnie potrzebowała coś z tych sprzątniętych rzeczy i bałagan robił się od nowa.

W pewnym momencie dotarło do mnie, że to nawet nie jest praca syzyfowa, to jest po prostu głupota próbować organizować coś w chaosie, no i odpuściłam. Teraz wciągu dnia po prostu nogą odsuwam na bok to, co leży mi na drodze, natomiast wieczorem razem z Ninką sprzątamy ten sajgon. Wedle zasady "Nie ma spania, bez sprzątania", odkładamy na miejsce, to co w ciągu dnia było jej szalenie niezbędne przez jakieś 2,5 minuty.
No ale nie o tym w sumie miało być. Bo przecież zanim zostałam mamą, wszystko w moim domu miało swoje miejsce. I jak czekałam na Ninkę, to wymyśliłam sobie coś takiego, co pozwoli mi mieć pod ręką potrzebne rzeczy. Taki przybornik na łóżeczko. Okazało się, że nie ja pierwsza to wymyśliłam. Czyli, że są też inne matki- fascynatki porządku. Tylko, że to co znalazłam w sklepach i w sieci było albo mega drogie albo nieładne.

I co ? I zrobiłam sobie taki organizer sama. Kupiłam materiał i uszyłam. I jest taki jaki ma być. Upchnęłam tam chusteczki, pieluszki, kremiki, gaziki, itd. Z czasem jak Nina rosła to i zawartość się zmieniała, doszły śliniaczki, gryzaczki, a teraz to i zabawki tam upycham czasami, jak jest miejsce. Naprawdę mogę powiedzieć, że to był udany pomysł. Wszystko jest pod ręką, nie trzeba szukać, zwłaszcza przy maleńkim dzieciątku, bardzo się przydaje. Teraz muszę podzielić kieszenie na atrybuty Ninki i drugiej gwiazdy, która za niedługo będzie z nami. A za jakiś rok z kawałkiem mój cudowny organizer pewnie opanują lalki, miśki i inne gadżety. Przyjmę to z pokorą, byle tylko ogarnąć jakoś ten dzieciakowy kipisz.

organizer na łóżeczko, przybornik na łóżeczko,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mama działa

Prowadzony przez:
olczita82

Mama Działa to blog o moich doświadczeniach w macierzyństwie. Co mi się sprawdziło, co mogę polecić, a co jest zdecydowanie przereklamowane. Jeśli niedługo zostaniesz mamą lub już nią jesteś i ciekawią Cię różne mamine tematy, zapraszam.

O mnie

olczita82

Na szafie od: 11-09-2013

Obserwuj

Jestem mamą od 16 miesięczy a za 2 znów mamą będę. Od początku :) I tak sobie pomyślałam, że za drugim razem jest już łatwiej. Już nie błądzę w świecie dziecięcych ubranek nie rozróżniając śpiochów od pajacy. Nie wyszukuję setek zupełnie niepotrzebnych dziecku wynalazków, które promują ich producenci. Nie czytam, jakie pieluchy kupują mamy-celebrytki, bo co to za różnica dla bobasa w co za przeproszeniem “robi”. I dlatego pomyślałam, że może warto podzielić się tym, co już wiem z tymi z Was, które mamami zostaną wkrótce lub właśnie zostały. Wiadomo,każde dziecko jest inne, dlatego zachęcam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami. Nie tylko jeśli chodzi o noworodki i niemowlaki, ale także starsze dzieci, bo jeszcze wiele przede mną.

Obserwują blog
haanula
Madeleine1987
niewywrotna
milqin
sky1990
paulina233
adrianna_k30
ajmfree
margerita28
LadyDitha
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
3