Mama działa

blogi.szafa.pl/ /olczita82

paź. 28

A może coś poczytamy...

dodane przez: olczita82 dn. 28-10-2013 r.

No i po okropnie jesiennym wrześniu przyszedł ciepły październik. Dziś we Wrocławiu mamy 20 stopni :) Niewiarygodne. Okropnie chcę, żeby tak ciepło było jak najdłużej, bo brzuch rośnie i już przestał się mieścić pod kurtkami i płaszczami. Ale dosyć o pogodzie. Tak mnie z tą złotą jesienią natchnęło na czytanie. I wspominam sobie poprzednią ciążę, kiedy czasu na czytanie miałam znacznie więcej. Teraz mój mały diabełek nie pozwala usiąść na spokojnie z książką, ale walczę dzielnie o chwilę dla siebie. Cóż innego zatem mogłabym czytać teraz niż poradniki dla mam, rodziców i ogólnie o dzieciach. Moja córcia nie przestaje mnie zaskakiwać każdego dnia, więc postanawiam przygotować się bardziej na to, co jeszcze może mnie spotkać z jej strony i zgłębiam wiedzę fachową :) .

Oto kilka książek, które wybrałam na początek. Polecam zakupić i wracać tak często jak się da i zawsze wtedy kiedy dopadnie Was bezradność w którejś dziedzinie rodzicielstwa.

Macierzyństwo to łatwizna

Fajnie i z humorem opisana rzeczywistość bycia mamą.

Wychowawcze czary – mary

Przekonało mnie to hasło: Tę książkę szpitale powinny dołączać do każdego noworodka! Zdecydowanie jedna z lepszych książek o wychowaniu. Popularna w wielu krajach. Warto poczytać, pewnie nie wszystko uda się zrealizować, ale zawsze to jakaś wskazówka. Taka papierowa super-niania :)

Rodzicielstwo dla bystrzaków

Tę książkę sprawiłam sobie w czasie pierwszej ciąży. Teraz wracam do niektórych rozdziałów zwłaszcza w tematach wychowania. Polecam tym, którzy lubią poukładany poradnik krok po kroku od etapu ciąży po wychowanie kilkulatka.

Zatem zanim zawita plucha i szaruga, szybciutko zaopatrujemy się w kilka lektur na długie wieczory.

wychowanie, poradniki o wychowaniu, poradniki dla rodziców,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mama działa

Prowadzony przez:
olczita82

Mama Działa to blog o moich doświadczeniach w macierzyństwie. Co mi się sprawdziło, co mogę polecić, a co jest zdecydowanie przereklamowane. Jeśli niedługo zostaniesz mamą lub już nią jesteś i ciekawią Cię różne mamine tematy, zapraszam.

O mnie

olczita82

Na szafie od: 11-09-2013

Obserwuj

Jestem mamą od 16 miesięczy a za 2 znów mamą będę. Od początku :) I tak sobie pomyślałam, że za drugim razem jest już łatwiej. Już nie błądzę w świecie dziecięcych ubranek nie rozróżniając śpiochów od pajacy. Nie wyszukuję setek zupełnie niepotrzebnych dziecku wynalazków, które promują ich producenci. Nie czytam, jakie pieluchy kupują mamy-celebrytki, bo co to za różnica dla bobasa w co za przeproszeniem “robi”. I dlatego pomyślałam, że może warto podzielić się tym, co już wiem z tymi z Was, które mamami zostaną wkrótce lub właśnie zostały. Wiadomo,każde dziecko jest inne, dlatego zachęcam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami. Nie tylko jeśli chodzi o noworodki i niemowlaki, ale także starsze dzieci, bo jeszcze wiele przede mną.

Obserwują blog
haanula
Madeleine1987
niewywrotna
milqin
sky1990
paulina233
adrianna_k30
ajmfree
margerita28
LadyDitha
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0