Mama działa

blogi.szafa.pl/ /olczita82

paź. 16

Poduszka do karmienia

dodane przez: olczita82 dn. 16-10-2013 r.

Ach dzięki temu, kto ją wymyślił. Nie wyobrażam sobie macierzyństwa bez tego cudnego rogalika.

Poduszkę kupiłam za radą koleżanki z pracy, która stwierdziła, że bez wszystkiego mogłaby się obejść, ale nie bez poduszki.
No i miała rację. Ja swoją zabrałam już do szpitala, co znacznie mi pomogło przystawiać dziecko po cesarce.
Potem przez cały okres karmienia, dopóki moja córcia się na niej mieściła, poducha była naszym nieodłącznym atrybutem. Oprócz wykorzystywania rogalika w celu, do którego jest przeznaczony, znalazłam jeszcze kilka zastosowań alternatywnych.
Np. kiedy malutka zasypiała przy piersi, mogłam ją położyć na kanapie czy w swoim łóżku i otoczyć poduchą, tak że gdyby mała próbowała spaść, poduszka stanowiła barierę. W trakcie nocnych karmień, odkładałam dziecko do łóżeczka razem z podusią, która pachniała jej mną, mleczkiem i była cieplutka, więc mała słodko i spokojnie spała.
Przydała mi się także, kiedy córeczka miała katar, bo podkładałam jej fragment poduchy pod główkę, żeby ułatwić oddychanie, jednocześnie nie martwiłam się, że dziecko wpadnie buźką w wielką puchatą poduszkę i się udusi. A dodatkowo przydała nam się przy nauce chodzenia, zamiast pieluszki czy szalika, córcia opierała się na podusi, którą trzymaliśmy za końce i ćwiczyła pierwsze korki.
Zatem droga przyszła mamo, oszczedź swój kręgosłup, ręce, które będą ci mdlały i cierpły jak dziecko będzie ważyć więcej i zainwestuj w rogalik dla karmiącej.

Jeśli też korzystacie z poduszki do karmienia i znalazłyście jeszcze jakieś ciekawe zastosowanie, piszcie. Chętnie wypróbuję przy drugiej córeczce :)

 

poduszka do karmienia, rogal do karmienia,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mama działa

Prowadzony przez:
olczita82

Mama Działa to blog o moich doświadczeniach w macierzyństwie. Co mi się sprawdziło, co mogę polecić, a co jest zdecydowanie przereklamowane. Jeśli niedługo zostaniesz mamą lub już nią jesteś i ciekawią Cię różne mamine tematy, zapraszam.

O mnie

olczita82

Na szafie od: 11-09-2013

Obserwuj

Jestem mamą od 16 miesięczy a za 2 znów mamą będę. Od początku :) I tak sobie pomyślałam, że za drugim razem jest już łatwiej. Już nie błądzę w świecie dziecięcych ubranek nie rozróżniając śpiochów od pajacy. Nie wyszukuję setek zupełnie niepotrzebnych dziecku wynalazków, które promują ich producenci. Nie czytam, jakie pieluchy kupują mamy-celebrytki, bo co to za różnica dla bobasa w co za przeproszeniem “robi”. I dlatego pomyślałam, że może warto podzielić się tym, co już wiem z tymi z Was, które mamami zostaną wkrótce lub właśnie zostały. Wiadomo,każde dziecko jest inne, dlatego zachęcam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami. Nie tylko jeśli chodzi o noworodki i niemowlaki, ale także starsze dzieci, bo jeszcze wiele przede mną.

Obserwują blog
haanula
Madeleine1987
niewywrotna
milqin
sky1990
paulina233
adrianna_k30
ajmfree
margerita28
LadyDitha
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0