Bądź piękna <3

blogi.szafa.pl/ /odvloq

paź. 01

Uwaga na próby wymuszania danych osobowych w sieci!

dodane przez: odvloq dn. 01-10-2014 r.
Uwaga na próby wymuszania danych osobowych w sieci!

Dzisiaj wykorzystam bloga do tego, aby Was ostrzec przed oszustami, którzy ostatnio bardzo bezczelnie sobie poczynają w sieci. Opowiem Wam, co mi się ostatnio zdarzyło, a była to perfidna próba wymuszenia danych osobowych celem zaciągnięcia kredytu na moje nazwisko. Na szczeście ja się nie nabrała,  ale z pewnością ktoś się złapie i ta mysl jest bardzo przykra - że taki palant, oszust będzie się cieszyl czyims nieszczęściem.

A więc bylo tak: szukam dodatkowego zajecia, żeby dorobić. Zgłosiłam się na ogloszenie zamieszczone na popularnym portalu. Ogłoszenie dotyczyło pracy zdalnej związanej z pisaniem opisów do produktów pewnej firmy. Dane firmy były podane, proponowana stawka wysoka.

Niedługo po wysłaniu aplikacji dostałam odpowiedź mailem z propozycją współpracy. Wszystko było bardzo wiarygodnie opisane. Musiałam tylko podać dane do umowy. Serię i nr dowodu, adres zamieszkania i numer konta bankowego.

I tu zarazmnie tkneło. jak to, od razu umowa? Zdalnie? Bez rozmowy kwalifikacyjnej? Z zarobkami sięgającymi nawet 2000 miesięcznie za tak prosta pracę? O nie, coś tu śmierdzi.

Sprawdziłam firme w Inrternecie i dowiedziałam się, że taka firma o podanym adresie istnieje. Zadzwoniłam. Co uslyszałam? Że oni żadnego ogloszenia nie umieszczali i sprawa jest już zgłoszona na policję.

Gybym podała im swoje dane, najpewniej zaciągneli by na mnie kredyt w jednej z lipnych firm dających pożyczkę na słowo. A mnie odwiedziłby windykator.

Uważajcie, komu podajecie swoje dane, bo nie ma żartów.

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Bądź piękna <3

Prowadzony przez:
odvloq

Witam na blogu, na którym będę zamieszczać: <3 swoje przemyślenia o modzie <3 pomysły na fajne stylizacje <3 triki kosmetyczne <3 ploty i ploteczki <3 trochę o uczuciach, facetach <3 wszystko, czym zechcę się podzielić ze światem

O mnie

odvloq

Na szafie od: 09-09-2014

Obserwuj

Ania ze Sląska, wiek 18 lat, wiele pasji, jeszcze więcej pomysłów. reszta później ;)

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0