To co najlepsze

blogi.szafa.pl/ /nielegalnerymy

cze. 30

Czy ktokolwiek jeszcze kupuje na szafie? I czy warto wystawiać tu rzeczy?

dodane przez: nielegalnerymy dn. 30-06-2013 r.
Czy ktokolwiek jeszcze kupuje na szafie? I czy warto wystawiać tu rzeczy?

A może po prostu czas spakować manatki pozostawić za sobą 68 pozytywnych transakcji i odejść z tego portalu? Mam wrażenie, że już nikt tu nie zagląda, nikogo nie interesuje kupno. Jestem tu od jakichś 2 lat, przeprowadziłam masę fajnych transkacji, zawsze dogadywałam się z dziewczynami czy była to sprzedaż czy kupno, dawałam rabaty, zaokrąglałam sumy. Od momentu wprowadzenia prowizji zauważyłam, że nikt już nawet nie pyta o przedmioty znajdujące się w szafie, sytuacja z dziś: postanowiłam uszczuplić miejsce w szafie bo jest już na prawdę wypchana i wystawiłam tu kilka rzeczy, nowych lub założonych raz - ceny? według mnie śmieszne jak za nowe ubrania. Po 7 godzinach nie dostałam ani jednego zapytania, gdzie rok temu byłam zalewana masą pytań. Stąd nasuwa mi się pytanie: Czy na prawdę dużo osób uciekło z tego portalu czy po prostu rzeczy w szafie odstraszają, są niemodne, ze średniowiecza czy też z cenami jest coś nie tak? Bo jeśli dziewczyny uciekły uciekam i ja, dziękując portalowi za taki rozwój sytuacji.

 

Rzeczy które trafiły do szafy:

 

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


zebra12
Zobacz blog

zebra12 napisała:

dodane: 02-07-2013 16:53

chocolate_ a wiec spoko , sorry źle Cię zrozumiałam . no tak irytujace jest to jak ktoś klika kup a pzniej sie nie odzywa:)
 

chocolate_

chocolate_ napisała:

dodane: 01-07-2013 11:26

zebra12 - mam zaznaczoną opcję wymiany i taka opcja działa, oglądam u każdego ciuszki i odpisuję czy coś znalazłam/nie znalazłam. A w opisie jest napisane: TAKŻE SPRZEDAŻ, bo dostaję dużo zapytań o sprzedaż. A opcji kupna nie zaznaczę, bo już miałam przypadki, że ktoś coś kupił - nie zapłacił a prowizja poszła + mam ciuchy wystawione na 4 portalach, więc nie będę ryzykować, że pokryje mi się sprzedaż :) Nie omijam prowizji - mam wystawione na wymianę i się wymieniam jak coś znajdę :) We wiadomościach co odpisuję również nie piszę czegoś w stylu: "Niczego nie znalazłam, ale zapraszam do kupna" czy "Tylko sprzedaż, a ustawiłam wymiana, żeby ominąć prowizję", co jest często spotykane na szafie. Więc jak mi masz coś do zarzucenia to czytaj uważnie opis - bo "także sprzedaż" nie jest jednoznaczne z omijaniem prowizji, bo równie dobrze, mogę zmienić opcję na KUP, gdy ktoś się zdecyduje na ciuszek.

nielegalnerymy, a jeśli chodzi o dziewczynę to idź w zaparte :) ja też zawsze zgłąszam do administracji ciuchy za 1zł a później je widzę znowu za tą cenę wystawione na stronie glównej :)
 

karola6300
Zobacz blog

karola6300 napisała:

dodane: 30-06-2013 20:49

heh no i dobrze, ja jak widzę coś za 1 zł to od razu zgłaszam ale często administracja chyba udaje że nie widzi :/
 

nielegalnerymy
Zobacz blog

nielegalnerymy napisała:

dodane: 30-06-2013 20:37

dziewczyne nie obchodzi cena jaka podała w kup teraz tylko ta w opisie :P powiedziała że nie sprzeda sukienki, teraz prowizje omija wystawiając przedmioty na wymianę a w opisie znowu cena 100zł :P przedmioty te zgłosiłam, sprawę kieruje do administracji i doszukam się podstaw prawnych do uzyskania sukienki za cenę za jaką kupiłam :P
 

karola6300
Zobacz blog

karola6300 napisała:

dodane: 30-06-2013 20:17

nielegalnerymy jak tam się sprawy mają z sukienką za 13 zł?:D
 

zebra12
Zobacz blog

zebra12 napisała:

dodane: 30-06-2013 19:36

Irytujące jest także jak pytam o daną rzecz i jest np. zaznaczona wymiana a w opisie oczywiście sprzedaż za np. 50 zł i proszę o obniżenie ceny bo dlaczego ja mam się wymieniać a ktoś będzie omijać prowizje i na mnie zyskiwać ? i nastepnie otrzymuje wiadomość : że nie ma takiej opcji ? to co ma wgl być . nielegalnerymy no właśnie jak my mamy płacić to niech każdy płaci a nie omija ją w taki perfidny sposób, jak ktoś chce dużej zniżki i godzi sie na 'wymiane' to oki , ale bez przesady;//
 

unikatowa93
Zobacz blog

unikatowa93 napisała:

dodane: 30-06-2013 19:33

Emocji więcej niż podczas meczu naszej reprezentacji. :P
 

zebra12
Zobacz blog

zebra12 napisała:

dodane: 30-06-2013 19:32

chocolate_ ale widzę że ty też ładnie omijasz prowizje . Zaznaczasz wymiane a w opisie ' sprzedaż'...
ja widzę u siebie duży zastój , kiedyś sprzedawałąm pare rzeczy tygodniowo , dziś nicc . Wiekszość ofert oczywiście to wymiany , denerwuje mnie jak ktoś nie czyta opisów ' o mnie' , albo jak chce wymienić się np. starą szmatkę z lumpeksu na nowe spodnie np. z zary ;/ A co do prowizji , to wolę obniżyć dziewczynie cene np. z 50 na np. na 47 i oznaaczyć wymaine niż płacić szafie , myślę że to bardzo dobre rozwiązanie , bo ja sama wolałabym kupić niż wymienić , ale jeśli ktoś chciałby kupić coś taniej i zgadza sie na takie rozwiązanie to czemu nie. Każdy z nas zyska (oprócz szafy oczywiście;pp
 

nielegalnerymy
Zobacz blog

nielegalnerymy napisała:

dodane: 30-06-2013 19:07

ciąg dalszy sporu o sukienkę za 1zł
sprzedająca: powtarzam sie w opisie jest wyraznie napisane w razie zakupuprosze o wczesnijszy kontakt bo sukienka jest sprzedawana takzepoa szafa.pl. pani tego nie zrobila to tez zobawiazuje do czegos.
ja: z racji tego, że na odległość widać iż nie przeczytała Pani regulaminu przytoczę jeden z paragrafów
Par. VII, pkt. 27: Wartość przedmiotu oraz koszt przesyłki muszą być podane w polach do tego przeznaczonych. Umieszczanie ceny innej, niż wynikająca z tych pól w opisie przedmiotu, na zdjęciu przedmiotu lub w tytule Oferty jest uznawane za celową próbę obejścia kosztów sprzedaży i zakończy się usunięciem Oferty oraz nałożeniem blokady na Konto Użytkownika.
a jeśli chodzi o dostępność nie mam obowiązku pytać, jest możliwość kliknięcia kup więc klikam i wiąże nas umowa cywilno prawna
sprzedająca: Użytkownik przed zawarciem Transakcji ma obowiązek zapoznania się z warunkami na jakich sprzedający Użytkownik dokonuje Transakcji.
tekst z regulaminu.
ja: jednak nie obejmuje to faktu ceny, po to jest odpowiednia rubryka żeby wpisać cenę a nie wpisywać gdzie się chcę, nie mam zamiaru się spierać pisemnie poprzez wiadomości, podejmuje kroki prawne ponieważ wiem, że za prawnika który napisze pozew nie muszę płacić, koszty sądowe pokrywa strona przegrywająca, także jeśli mam wydać 13zł i mieć tą sukienkę tak też właśnie zrobię. Ponieważ do warunków należy cena: 1zł + wysyłka 12zł. A nie fakt, że ktoś tam sobie napisał w opisie że 100zł. Opis to nie miejsce na wpisywanie ceny.
dyskusja się toczy zawzięcie ;)
 

szafiarka_

szafiarka_ napisała:

dodane: 30-06-2013 18:56

ja ostatnio kupiłam i muszę iść na policje bo dziewczyna mi nie wysłała ani rzeczy ani kasy nie oddała. Na all to przynajmniej jest program ochrony kupujących....Zła jestem że kupiłam ,nikt nie chce kupować bo coraz więcej oszustek, ja też raczej nic nie kupię
 

karola6300
Zobacz blog

karola6300 napisała:

dodane: 30-06-2013 18:49

Oooooo :D hehe.dobrze jej tak:)
 

nielegalnerymy
Zobacz blog

nielegalnerymy napisała:

dodane: 30-06-2013 18:35

odnośnie kiecki h&m za 13zł :P
taką wiadomość dostałam od sprzedającej:
przykro mi ae wyraznie w opisie bylo napisane ze sukienka kosztue 100 zl. czytaa Pani opis?
pisze takze ze w razie zakupu trzeba sie ze mna skontaktowac.
za taka cene 1 zl plus przesylka ja sukienki niesprzedaje prosze czytac opis!
taką jej odpisałam:
proszę czytać regulamin droga Pani, w regulaminie szafy wyraźnie jest napisane że obowiązuje cena przy opcji kup teraz i akceptując regulamin zgodziła się Pani z jego warunkami, więc to co jest w opisie jest nie ważne, obowiązuje cena kup teraz i skoro kupiłam za tyle to tyle płacę ;) więc proszę o dane do przelewu
 

Carmen-M
Zobacz blog

Carmen-M napisała:

dodane: 30-06-2013 18:28

mzap88 - ja potrafię to ryzyko zredukować;)
 

chocolate_

chocolate_ napisała:

dodane: 30-06-2013 18:28

a, to akurat teraz tak mam, bo zdublowało mi się zamówienie i zawaliło mnie ciuszkami,ale wcześniej sprzedawałam jakieś bluzeczki za 6zł i takie inne tańsze rzeczy to sprzedałam 10 czy 12 rzeczy w ciągu w sumie 20 dni czerwa :) Tylko siedziałam dużo i wystawiałam codzinnie po kilka ciuszków i tak w kółko :) Ale i tak właśnie dużo miałam zapytać o te nowe ciuszki i się osoby pytały czy mogą wpłacić we wtorek bo bedą po wyplacie albo po 10tym :) i to idzie w sumie wszędzie zauważyć, ze na koniec miesiąca można wystawiać i wystawiać a i tak chętnych nie będzie :)
 

Carmen-M
Zobacz blog

Carmen-M napisała:

dodane: 30-06-2013 18:27

Aha. Jeszcze strasznie drażnią mnie osoby, którym zależy tylko na sprzedaży, a przy każdej rzeczy tylko opcja ''wymiana'' - żeby ktoś mógł zaproponować swoją cenę. Mydlenie oczu. Po to można dodać 2 opcje, żeby wszystko było jasne. Jak kogoś nie interesuje wymiana, to niech nie robi sobie aukcji. Od tego jest allegro.
 

mzap88
Zobacz blog

mzap88 napisała:

dodane: 30-06-2013 18:23

od 1zł duże ryzyko , że sprzedasz za grosz zamiast za normalną cenę
 

Carmen-M
Zobacz blog

Carmen-M napisała:

dodane: 30-06-2013 18:21

Ja kupuję i wymieniam się na szafie, ale uważam, że powinny to robić użytkowniczki wprawione w zakupach online. Łatwo tutaj zostać oszukanym.
I ciężko trafić na opłacalne oferty - spójrzmy prawdzie w oczy, ten portal jest zaśmiecany przez masę ubrań, na które nikt by nie spojrzał nawet w lumpeksie, a co dopiero kupił bez możliwości przymierzenia i jeszcze dorzucił na wysyłkę.
Albo sprzedawanie ubrań po niebotycznych cenach - przecież lepiej za taką cenę kupić coś w sklepie - możesz przymierzyć, masz gwarancję, że nikt cię nie oszuka i jeszcze miesiąc na zwrot.
Ciężko tu coś sprzedać - pełno cwanych dziewczyn, które najchętniej kupiłyby nienoszoną sukienkę z Asosa czy Zary za 20zł z wysyłką w cenie. ŻE - NA - DA. Już wolę, żeby leżała w szafie i zabierała miejsce;)
Ja ostatnio przerzuciłam się na wystawianie ubrań na aukcjach od 1zł - jeśli jest się wprawionym, jest to opłacalne. (zainteresowanym mogę podesłać link:P)
Ale najważniejsza jest uczciwość - nawet 1 negatywny komentarz pokrętnie wytłumaczony na profilu (no i po co te tłumaczenia? gdyby faktycznie komentarz był odwetowy, Administracja by się tym zajęła).
 

nielegalnerymy
Zobacz blog

nielegalnerymy napisała:

dodane: 30-06-2013 18:20

chocolate_ Ty masz super rzeczy w szafie :) dlatego sprzedaż pewnie lepiej idzie ;)
 

chocolate_

chocolate_ napisała:

dodane: 30-06-2013 18:18

a sprzedażą się nie przejmuj, bo dziś koniec miesiąca, wypłaty dopiero będą wpływać w tym tygodniu albo w następnym :) ja zawsze po 10tym zauważałam wzrost sprzedaży, a jak już dobijało do 30stego to było straszny zastój :)
 

karola6300
Zobacz blog

karola6300 napisała:

dodane: 30-06-2013 18:16

napisz Kochana jak się sprzedająca odezwie :D
 

1 2
Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

To co najlepsze

Prowadzony przez:
nielegalnerymy

http://likemywholefashion.blogspot.com/

O mnie

nielegalnerymy

Na szafie od: 11-06-2011

Obserwuj

maturzystka :)

Obserwują blog
koja55
karo128
PauLi0
tila91
GaBrYsiAa1996
kamiqa
NelehFly
mary_1205
kangaroo27
aleksandra1990
cherry_cherry_lady
Hooney_M
iziaczek1
feeeeling
rudamarysia
roberta90
Smaajl
shenandoah611
Lajla18
lovelylovely
alexis24
rockerlin
rudaaa12
Yza_Pyza
allaboutfashion
tikotka
Naataalina
lupusleon
Kireczka16
bianq7
LadyDitha
malina2915
ewelinka2689
55agata55
oksimka
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0