Nie zawsze schludnie.

blogi.szafa.pl/ /niedozywiona

luty 20

Nie sięgasz mi do pięt!

dodane przez: niedozywiona dn. 20-02-2012 r.

Bloga na szafie mam praktycznie od początku, kiedy tylko taka możliwość się pojawiła. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się, że aż tak mnie to wszystko tutaj wciągnie. Szafa ma ogromną przewagę nad portalami, które możliwość założenia bloga oferują- rodzinna atmosfera i ilość użytkowników, która sprawia, że wszystkie się już praktycznie dobrze znamy. Wiadomo, jeśli przeglądamy tylko swoje wpisy w poszukiwaniu nowych komentarzy to raczej jest to niemożliwe. 

To, ile jest tutaj bab stwarza czasem nie lada kłopot, bo niektórym się wydaje, że są nieomylne, doskonałe i superhipermegawystrzałowe. Niestety, często jest inaczej i szczerze pwiem, że nie raz  nie dwa zabrakło mi męskiego punktu widzenia i trzeźwej oceny sytuacji, bo to może by paru osobom pokazało, że tak wspaniałe, jak im się wydaje nie są. 

Na blogach szafowych aktywne są w większości te same użytkowniczki, co pokazuje też, co im się bardziej podoba, a co nie. Rożnorodność wpisów i komentarzy jest dosyć spora, mimo że opiera się na tym, co kobiety lubią najbardziej- czyli na świetnych ciuszkach. Wszystkie wyciągaja przeicież to, co mają najlepsze i pokazują wszem i wobec, żeby innym oko z zazrości bielało. Czasem oko faktycznie bieleje, czasem pozostaje niewzruszone- wiadomo, że ile ludzi tyle jest opinii. Szkoda tylko, że niektóre z szafiarek nie potrafią się pogodzić z odrobiną krytyki.

Internet to medium dzięki któremu możesz  pokazać nieznajomemu cycki na czatruletce, a za chwilę porozmawiać na forum o decyzji minister sportu o lidze hokejowej w Polsce. Problem polega na tym, że cycki pokazać każdy może, swoje zdanie w sprawie minister Muchy też wypowiedzieć może, ale to nie jest zamknięty dla jednej osoby pamiętnik- to jest okno na świat przez które my wyglądamy i nas oglądają. Jeśli pokażesz cycki to pewnie ktoś się po drugiej stronie zachwyci, porno za free i na żywo? Czemu nie. Ale już inna osoba napisze "moja babcia ma lepsze cyccki od ciebie". I co posiadaczka cycków wystawionych na wierzch zrobi? Oczywiście albo się rozłączy, w myślach wyzywając niedoszłego partnera do cyberseksu od największych chujów i pedałów, albo mu to napisze, zwyzywa, że gówno wie, że jest ciotą itd. 

I tak samo jest tutaj, na szafowych blogach. Dziewczyny ujawniają swoją twarz i prezentują wpisy tym samym odkrywają swoją tożsamość, robią to dobrowolnie bo Internet dał nam maskę, dzięki której możemy wykreować nowego siebie. Może tymi dziewczynami, które swoją twarz pokazały kieruje po prostu chęć zdjęcia tej maski, bycie naturalną etc., albo po prostu są tak próżne, że wstawiają swoje zdjęcia, żeby każda KAŻDA dziewczyna zobaczyła, że aby publikować swoje zdjęcia w Internecie trzeba być taką laską, jak ja. Albo jeśli nie masz takich spodni i takiej twarzy jesteś zerem. 

Czasem wydaje mi się, że niektóre dziewczyny właśnie z tego drugiego powodu się całkowicie odsłaniają. Wystawiają swoje upozowane zdjęcia, dodają jakikolwiek wpis i czekaja na pochlebstwa. Jedno 'ale' i już pazury gotowe do ataku. Chyba nie wszyscy tutaj zdają sobie sprawę z tego, że publiczne wypowiadanie się właśnie do tego prowadzi- do zbierania również negatywnych głosów. Wiele dziewczyn używa tutaj słowo 'prowokatorka' jakby było ono w ogóle na miejscu. Prawda jest taka, że to ta cała masa atakująca osobę o innym zdaniu jest prowokatorem całego zamieszania, które toczy się pod niektórymi wpisami- żebu nie szukać daleko wystarczy panel dyskusyjny pod ogłoszeniem wyników ostatniego konkursu. 

Wielu osobom tutaj się wydaje, że pozjadało wszystkie rozumy i każdy komentarz na nie traktują jako wielką ujmę na swoim wizerunkiem i od razu przystępują do ataku razem z całą hordą osób, które pójdą w ogień za autorką. Ze względu na małą ilość użytkowników widać taki śmieszny mechanizm stadny- im ktoś bardziej popularny, tym ma większy posłuch w tłumie i jeśli ktoś nie daj boże danej osobie coś wytknie , zostaje rzucony na pożarcie. To jest wręcz żałosne, bo praktycznie każda z dziewczyn równoznacznie zaznacza, że zalezy jej na wszystkich opiniach- zarówno pozytywnych i negatywnych, a negatywną krytykę bardzo sobie cenią. Raczej sobie tą krytyką dupę wycierają, bo widać, jak sączy się z nich jad. 

Za mało samokrytyki, zbyt duże mniemanie o sobie, fałszywie rozumiana wolność wypowiedzi i takie sytuacje właśnie się kształtują. I żadnym wytłumaczeniem jest to, że jak jest dużo kobiet w jednym miejscu, to zawsze się pogryzą. gdyby byli tu faceci byłoby dokladnie to samo.

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Asztarte
Zobacz blog

Asztarte napisała:

dodane: 29-02-2012 13:12

Ja już ściągnęłam pół roku temu!Teraz zabieram się za ściąganie majtek;)
 

asica95
Zobacz blog

asica95 napisała:

dodane: 29-02-2012 13:03

a teraz to się dobrze uśmiałam,ale my kobiety jesteśmy pomysłowe....:)
 

niedozywiona
Zobacz blog

niedozywiona napisała:

dodane: 29-02-2012 12:40

podejrzewam, że wszystkie ściągnęłyśmy już cały Internet, bo inaczej niczym nie mogły byśmy zabłysnąć przecież. ja nawet swoje zdjęcia z Internetu ściągam!!!!
 

Asztarte
Zobacz blog

Asztarte napisała:

dodane: 29-02-2012 11:55

jagababa, ja to dzisiaj czytając płakałam ze śmiechu! OO i jeszcze się dowiedziałam, że tekst o mojej infantylnej parasolce (i tak ją kurka lubię;) to z neta ściągnęłam. Jeszcze może zdjęcia komuś podprowadziłam?

Jak już pisałam-kocham szafę, daje tyle radości;)Aż sobie bloga na blogspocie założyłam!
 

niedozywiona
Zobacz blog

niedozywiona napisała:

dodane: 29-02-2012 11:15

hmm, nie chodzi o to, że jestem wulgarna non stop, tylko akurat nie wydaje mi się, że zamiast 'cycki' mogłabym pisać 'piersi' czy 'biust'. po prostu wyglądałoby to sztucznie. jasne, mogę sięgać po jakieś mądrzejsze i milsze epitety ale zwykle piszę od razu to, co mi się nawinie w głowie, nie rozmyślam godzinami o tym, jak co napisac, tylko po prostu to robię, a przy takim temacie wydaje mi się, że nie ma co się w piórka stroić. poza tym, jestem łasa na komplementy, także dziękuję ;D
 

asica95
Zobacz blog

asica95 napisała:

dodane: 29-02-2012 11:03

Przeczytałam jak zawsze z zainteresowaniem cały Twój wpis,świetnie piszesz i w moim mniemaniu jesteś bardzo inteligentną osobą ,super się Ciebie czyta:)Mam też trochę wątpliwości co do Twojego nazewnictwa .
Wiem że dzisiejszy świat tak właśnie się wyraża i zalewa nas zewsząd wulgaryzm ,ale może to właśnie my możemy lub powinnyśmy to chociażby na tym portalu spróbować zmienić.
Już przygotowuję się na krytykę mnie,ale cóż tak jak twierdzicie konstruktywną krytykę chyba przyjmę z godnością:)
 

jagababa123

jagababa123 napisała:

dodane: 29-02-2012 10:33

Asztare, mi zaś dzisiaj wpis naszej drgiej koleżanki, idealnie pasuje. Rozbawia mnie kobieta druid, efl czy cha wie co to jest:D
 

Asztarte
Zobacz blog

Asztarte napisała:

dodane: 28-02-2012 16:33

Jak ten wpis mi dzisiaj rewelacyjnie pasuje;D
Często krytykuję, nie przeczę. Staram się jednak dorzucić coś od siebie, żeby nie wyszło- brzydkie, bo brzydkie, źle, bo źle, a w ogóle to jesteś gópia. I na taką krytykę liczę. Nie boję się przyjąć na klatę słów krytyki, a niestety najczęściej, nie tylko na szafie, ale i w życiu spotykam się z atakiem, bo nie tak wyglądam, bo nie tak myślę...
 

jagababa123

jagababa123 napisała:

dodane: 21-02-2012 14:20

szczerze polecam ten wpis większości blogerek jak i zresztą forumowiczek na szafie. Niestety ale większość z nich nie rozumie co to jest krytyka, a definicję zazdrości mają zupełnie mylną. Każdy kto nie wychwala pod niebiosa jednej albo drugiej jest prowokatorem i żmiją plującą jadem :) (patrz. jagababa123) :D
 

niedozywiona
Zobacz blog

niedozywiona napisała:

dodane: 21-02-2012 12:32

@Princess33- jasne, jak najbardziej. Internet właśnie często prowokuje do tych chamskich zagrań, ale co poradzisz? trzeba się z tym liczyć, bo to jest tak jak w normalnym życiu- raz Cię zjedzą, raz usadzą na tronie. co do osób ze słaba psychiką- no cóż, warto się dwa razy zastanowić, zanim pokażesz swoją twarz itd. w Internecie, gdzie tak naprawdę jest kilka milionów ludzi, a nie przykładowe 5 koleżanek, z którymi spędzasz każdy weekend. jeśli pokazujesz 'siebie' jako obrazek w internecie to po prostu trzeba sobie uswiadomić skalę tego, co się robi i tyle, słabą psychiką nie można się przed takimi sytuacjami bronić.
 

Princess333
Zobacz blog

Princess333 napisała:

dodane: 20-02-2012 17:44

Szczere negatywne opinie swoją drogą... Ale drugą sprawą są negatywne komentarze poniżej poziomu. Chamskie i bezczelne. Jestem blogerką, wystawiam swoje stylizacje na pokaz, liczę się z krytyką, jednakże niektóre osoby zwyczajnie za grosz kultury nie mają. Ja rozumiem, żeby mnie zjechać, ale jakoś mądrze, kulturalnie, na poziomie, nie jak ostatnia hejterska wieśniara, bo wtedy faktycznie, takie komentarze są odbierane jako "olać kretynkę", "jest zazdrosna", "nudzi jej się" itd. Ja jestem przyzwyczajona do krytycznych komentarzy, są one jedną z konsekwencji tego, co robię, bo nie każdemu zawszę musi się podobać, nie trafię w gust każdego. Jednak są osoby, które mają słabą psychikę i takie chamskie komentarze mogą wywołać im krzywdę. A teraz mnie zlinczujcie, bo wyraziłam jakiś sprzeciw.
 

Princess333
Zobacz blog

Princess333 napisała:

dodane: 20-02-2012 17:42

Szczere negatywne opinie swoją drogą... Ale drugą sprawą są negatywne komentarze poniżej poziomu. Chamskie i bezczelne. Jestem blogerką, wystawiam swoje stylizacje na pokaz, liczę się z krytyką, jednakże niektóre osoby zwyczajnie za grosz kultury nie mają. Ja rozumiem, żeby mnie zjechać, ale jakoś mądrze, kulturalnie, na poziomie, nie jak ostatnia hejterska wieśniara, bo wtedy faktycznie, takie komentarze są odbierane jako "olać kretynkę", "jest zazdrosna", "nudzi jej się" itd. Ja jestem przyzwyczajona do krytycznych komentarzy, są one jedną z konsekwencji tego, co robię, bo nie każdemu zawszę musi się podobać, nie trafię w gust każdego. Jednak są osoby, które mają słabą psychikę i takie chamskie komentarze mogą wywołać im krzywdę. A teraz mnie zlinczujcie, bo wyraziłam jakiś sprzeciw.
 

sssonia
Zobacz blog

sssonia napisała:

dodane: 20-02-2012 17:33

Niestety to prawda..
 

anniaaaaaa

anniaaaaaa napisała:

dodane: 20-02-2012 17:05

sama prawda.. oj sama prawda..
 

miss_teen
Zobacz blog

miss_teen napisała:

dodane: 20-02-2012 16:25

marcelka7771
tego jeszcze nie widziałam ;D
 

Justinee9

Justinee9 napisała:

dodane: 20-02-2012 15:45

popieram
 

niedozywiona
Zobacz blog

niedozywiona napisała:

dodane: 20-02-2012 15:01

marcelka- mam swój typ na Panią, o której mówisz :) ale jak to się mówi- chce srać wyżej niż dupa sięga!
 

marcelka7771

marcelka7771 napisała:

dodane: 20-02-2012 14:55

A, zapomniałabym!

NAJLEPSZA jest wg mnie pewna Pani , podpisującą zdjęcia w stylu " Jebie mnie wasze zdanie, i tak jestem najpiękniesza "


yeah
 

marcelka7771

marcelka7771 napisała:

dodane: 20-02-2012 14:54

Zgadzam się.
Albo Ci się podobam, albo jesteś zazdrosna- innych opcji nie ma.
Jeżeli krytyka jest konstruktywna, powinno się wziąć ją na klatę.
Ale jeżeli troll pod każdym zdjęciem nudzący się troll pisze " bleee" można dać sobie spokój. ;)
 

czarna_zjawa
Zobacz blog

czarna_zjawa napisała:

dodane: 20-02-2012 14:49

Podpisuję się całkowicie, bez żadnego "ale"!
 

1 2
Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Hm, nie wiem. Nie wiem, blogu, jaki będziesz więc nie każ mi się opisywać.

O mnie

niedozywiona

Na szafie od: 06-04-2011

Obserwuj

Czasem chciałabym mieć tak poukładane w głowie, jak mam poukładane w szafie.

Obserwują blog
Mezatka
letasha151
kamiqa
natis_1
Deamonite
corleona
J_R_
Kates1985
Nihil
ivaa15
xedin16
Lajla18
marti93
edytka137
alexis24
julianna_89
kaaaami
AnanasowAaa
xniunka
Anastazja30
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
8