Nie zawsze schludnie.

blogi.szafa.pl/ /niedozywiona

kwi. 03

Jeden sposób na to, żeby hajs się zgadzał.

dodane przez: niedozywiona dn. 03-04-2013 r.

Swego czasu dane było mi wygrać w pewnym szafokonkursie, dzięki ktoremu zostałam posiadaczką- czy szczęśliwą dowiecie się poniżej- książki Mai Sablewskiej "10 sposobów na modę".

Ostatnio panuje moda na celebryckie poradniki i wynurzenia, Katarzyna Ciochopek w roli Seksimamy, Katarzyna W. prosząca z okładki o wybaczenie, czy Ilona Felicjańska spisująca swoje erotyczne fantazje czy doświadczenia- takie między innymi pozycje już w księgarniach gościły. Była menadżerka Dody, która swoją drogą straszyla kiedys swoją autobiografią, też postanowiła się wkraść do świata pisarzy. Pytanie jest jedno: po co?

Samo wydawnictwo mi sie dosyć podoba, twarda oprawa, pomocna "wbudowana" zakładka i ładnie ułozona graficznie. No właśnie, tu można powiedzieć, że pies jest pogrzebany. Spodziewałam się po tej książce, że raczej bardziej merytorycznie będzie temat mody traktowala, niestety, celebryci rodem z TVN chyba mają w dewizie swoje książki wzbogacać o masę swoich zdjęć. Jest co prawda kilka fajnych rzeczy w tej książce ale dla mnie osobiście jest to album ze zdjęciami autorki i autoreklama (Sablewska bardzo subtelnie reklamuje kolekcję sygnowana jej nazwiskiem w Mohito) napędzająca wpływy gotówki na konto Mai. Nie bedę mówić, jak książkę się czyta- bo nic tam do czytania praktycznie nie ma, nie wiem, czy tekst w książce, która na oko zajmuje 150 stron powinien zajmować czytelnikowi 20 minut. No nie wydaje mi się. Źle po prostu tą publikację sklasyfikowano, powinien to być album zatytuowany "Ja w dziesięciu odsłonach" bo nazywać to książka- to stanowczo za dużo, w grobiach się przewracają pisarze.

Cóż, bije z tego książkoalbumu taka aura przyjaźni, którą Maja chce nam zaoferować, wydaje mi się ona nieco fałszywa przez to jak potraktowano ludzi, którzy myśląć, że czegos się po lekturze dowiedzą wydali pieniądze na coś, co żadnego efektu nie przyniesie. Sa rady w stylu rysowania i planowania outfitów ale chyba tylko Maja ma na to czas codziennie, bo ja w postaci szarego człowieka wieczorem albo zmywam, albo prasuję, albo piszę pracę, albo ze zmęczenia zasypiam. Sablewska podobno ma tam jakichś fanów, blog chyba też z tego co się orientuję i nie wiem, czy on przypadkiem też nie jest ujęty w książce, więc ma komu to sprzedawać. Osobiście cieszę się, że nie wydałam na tą książkę ani zlotówki, leży sobie biedaczka na półce pomiędzy biografią Casilasa a listami z Auschwitz, wiec miejsce ma nie najgorsze, no bieda, taka celebrycka literatura to żadna literatura... Snooki chyba powieści pisze, to dopiero muszą być historie. Albo Paris Hilton, Katie Price, te muszą mieć polot!  

Nie polecam tej książki nikomu, jeśli traf ją powieje do biblioteki to może tylko z tego źródła warto skorzystać. Chciałam coś jeszcze napisać ale literatura autorstwa Snooki nie daje mi spokoju i chę to sprawdzić....

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


niedozywiona
Zobacz blog

niedozywiona napisała:

dodane: 03-04-2013 20:13

są tam fajne spostrzeżenia jak chociażby to rysowanie outfitów o którym wspominalam, czy o bazach do zestawów. niestety, książka jest tak napisana że poza tym niewiele więcej zapamiętalam, jesli ktoś ma mozliwość przeczytania jej z drugiej ręki to nie widzę problemu, zdjęcia są ładne dosyć, czytania niewiele... są ludzie, ktorzy takie właśnie lubią (chociaz takie książki preferują raczej małe dzieci...)
 

mojasukienka

mojasukienka napisała:

dodane: 03-04-2013 18:35

bo wnosi do jej kieszeni, proste
 

mycherry

mycherry napisała:

dodane: 03-04-2013 17:27

dobrze ze zrelacjonowałaś nam tą książkę, bedę ją omijać szerokim łukiem
nie wiem po co taka osoba jak ona pisze "ksiażkę" skoro i tak do literatury nie wnosi nic nowego...
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Hm, nie wiem. Nie wiem, blogu, jaki będziesz więc nie każ mi się opisywać.

O mnie

niedozywiona

Na szafie od: 06-04-2011

Obserwuj

Czasem chciałabym mieć tak poukładane w głowie, jak mam poukładane w szafie.

Obserwują blog
Mezatka
letasha151
kamiqa
natis_1
Deamonite
corleona
J_R_
Kates1985
Nihil
ivaa15
xedin16
Lajla18
marti93
edytka137
alexis24
julianna_89
kaaaami
AnanasowAaa
xniunka
Anastazja30
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0