be_happy

blogi.szafa.pl/ /niebieska_nitka

lis. 30

A może książkę?

dodane przez: niebieska_nitka dn. 30-11-2012 r.
A może książkę?

 

Mam na zbyciu kilka książek, więc może jest ktoś, kto aktualnie ich szuka, albo chciałby którąś u  siebie mieć :)

Ogólnie bardzo ciężko mi się rozstawać z książkami, bardzo lubię do niektórych wracać, ale niestety, coraz mniej miejsca na półce i przydałoby się trochę oczyścić :))

1. "Sklepik z marzeniami" autorstwa znakomitego Stephena Kinga. 

Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić "wszystko, o czym zamarzysz". Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów.

Stan dobry, okładka trochę "zaczytana" ,ale ogólnie wszystko na miejscu

Cena empiku: 24zł, moja cena 18zł z przesyłką

 

 

2. "Dojrzewanie błazna" Jonas Gardell

Dojrzewanie błazna to przejmująca książka o dorastaniu. Juha, główny bohater, usiłuje zaprzyjaźnić się z rówieśnikami. W tym celu odgrywa rolę klasowego błazna. Rozdarty między pragnieniem dostosowania się do klasowych przywódców, a współczuciem dla prześladowanych, ostatecznie odtrąca tych, którzy go naprawdę kochają. Po wielu latach, Juha, zawodowy komik, próbuje uzyskać przebaczenie. To książka o tym, jak ważna jest przyjaźń i jak wiele,może ona zmienić

Stan idealny, cena z tyłu książki: 27zł moja cena: 20zł z przesyłką

 

3." Kontrabasista i inne utwory" Patrick Suskind

„Kontrabasistą nie można się urodzić. Kontrabasistą zostaje się z przypadku i rozczarowania” – opowiada o sobie tyleż tragiczny, co śmieszny muzyk nieudacznik, bohater monodramu rozsławionego przez Jerzego Stuhra. W dopełnieniu tej historii „o samoświadomości człowieka w jego maleńkim pokoiku” znajdziemy opowiadania „Gołąb” oraz „Trzy historie i jedno rozważanie”. Pełna swoistego humoru, błyskotliwa, niepowtarzalna proza jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych autorów. Nie tylko dla miłośników „Pachnidła”

Stan idealny

Cena z tyłu książki: 25zł, moja cena 20zł z przesyłka

 

 

 

4. Wielka Ksiega Bajek Greckich, Ezop i inni

Pierwszy w Polsce pełny zbiór bajek Ezopa oraz jego greckich naśladowców. Przez wiele stuleci stanowił on kanon, na którym wzorował się m.in. Ignacy Krasicki. Najsłynniejszy bajkopisarz i zapewne najstarszy znany z imienia, to grecki Ezop. Na wzór jego bajek pisali przez wieki inni, z biskupem Ignacym Krasickim na czele.

Stan idealny

Cena empik 35zł, moja cena 28zł z przesyłką

 

 

 

Mam też kilka książeczek, które oddam za 12zł z przesyłką już:

 

1. "Baol spokojna noc reżimu" Stefano Benni

Uwaga: produkt silnie rozweselający!

Skład: podejrzany osobnik, niby-mag, niby-detektyw, ponętna blondynka, karły-akrobaci, Wielki Hierarcha - wódź stetryczałego reżimu, super tajne archiwum haków na każdego, dziewięć ton zielonej galaretki, słynny projektant mody i dodatkowo pewna liczba komików, magów, literatów, urzędników, wojskowych, cyrkowców oraz innych substancji dodatkowych.

 

 

 

2. "Opętanie" Raymond Radiguet

Opętanie w momencie swego opublikowania przez wielu zostało uznane za powieść skandalizującą, dla młodych ludzi stało się jednak utworem kultowym. Powieść można czytać na kilku poziomach, jako: historię miłości (widzianej oczyma mężczyzny), współczesną wersję mitu o Dafnis i Chloe, utwór o dojrzewaniu oraz o paryskim mieszczaństwie okresu I wojny światowej. Jest to jednak przede wszystkim powieść o miłości. Piętnastoletni chłopiec nawiązuje romans z dziewiętnastoletnią Martą Grangier. Sprawę komplikuje fakt, że Marta jest zaręczona z Jakubem (żołnierzem przebywającym na froncie), za którego wkrótce wychodzi za mąż. Dojrzewanie chłopca dokonuje się poprzez miłość do kobiety. Związek bohatera z Martą przechodzi przez wszystkie etapy, a miłość graniczy często z opętaniem.

3. Marilyn i Papież, listy między niebem a piekłem

Autorka książki w oparciu o doskonałą znajomość postaci i ich biografii stworzyła sugestywną i przekonującą korespondencję.

Dzięki zajmującej lekturze osobistych listów możemy lepiej poznać osobowość i świat wartości, rysy charakteru sławnej gwiazdy filmowej i wielkiego papieża - Marilyn Monroe i Jana XXIII.

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


young_girl
Zobacz blog

young_girl napisała:

dodane: 30-11-2012 17:25

Ja mam "Szyfr Szekspira" Jennifer Lee Carrell i "Szlak cudów" Wojciech Szyda. Obydwie są po 30zł w empiku, a ja sprzedam już za 15zł :)
 

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0