Modny blog ze świata otaku^.^

blogi.szafa.pl/ /natkir

gru. 09

Cosplay - co to jest?

dodane przez: natkir dn. 09-12-2012 r.

Cosplay (z ang. costume playing – przebieranie) – znajdujące korzenie w japońskiej kulturze przebieranie się za postacie z mangi, anime, gier komputerowych i filmów.

W wielu krajach odbywają się konwenty fanów mangi oraz anime oraz festiwale z konkursami na cosplayowe kostiumy. Stroje powinny być przygotowane własnoręcznie. Prezentacje kostiumu trwają od minuty do pięciu.

Konwent (od ang. convention; pot. kon) – zjazd fanów fantastyki, gier fabularnych, mangi i anime. Zwykle konwenty trwają trzy dni - od piątku do niedzieli, niekiedy są krótsze (w tym jednodniowe) lub dłuższe (m.in. w trakcie długich weekendów). Konwenty nie zawsze są monotematyczne. Zagadnienia, na przykład, z działów literackich, turniejowych, mangowych bywają łączone. Zazwyczaj konwent przebiega według wcześniej przygotowanego programu, który obejmuje prelekcje przedmiotowe, spotkania ze znanymi osobistościami danej zbiorowości, wydarzenia artystyczne i inne atrakcje.

 

 

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Najnowsze nowinki, zdjęcia i opisy ze świata modu otaku, cosplay'ów i wszystkiego co związanego z Azją oraz mangą i anime!^^

O mnie

natkir

Na szafie od: 20-08-2010

Obserwuj

Ohayo! Watashi Kiri desu^^ Interesuję manga, anime i ogólnie kulturą Azjatycką, w szczególności Japonią i Koreą, dlatego tez powstał ten blog. Pragnę przekazać wam nowinki ubioru z tego świata^^ w szczególności z Cosplay'ów^.-

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0