My, dzieci epoki odległej

blogi.szafa.pl/ /miacnoir

sty. 26

Piękne choroby - Modelka z dystrofią mieśniową

dodane przez: miacnoir dn. 26-01-2014 r.
Piękne choroby - Modelka z dystrofią mieśniową

Link do tekstu: http://aktivist.pl/blog/modelka-z-dystrofia-miesniowa-zostala-twarza-diesla/


Diesel wybrał jako nową twarzswojej aktualnej  kampanii reklamowej kobietą chorą na dystrofię mieśniową - Jillian Mercado. Myślę, że z pozoru ta nic nie znacząca kampania jest wielkim krokiem milowym w przyszłość, która złagodzi ten brutalny świat show biznesu, który epatuje zdrowiem, pięknem i siłą zarówno fizyczną jak i psychiczną. Ten świat jest wręcz zarezerwowany dla dla takich osób. Pomimo iż zdarzały się w wcześniej sesje zdjęciowe z osobami niepełnosprawnymi i tym podobne, uważam że to własnie ta kampania ma szansę zmienić coś. 
 
Show biznes przetrawił już, choć bie do końca osoby z pzreróżnymi niepełnosprawnościami, jednak nigdy nie śmiertelnie chore, z chorobą, która jest widoczna. Dystrofia mięśniowa deformuje całe ciało, a mimo tych defdormacji można być pięknym, a nawet ciekawszym niz tradycyjne ponad 170 cm, anorektyczna figura i średnioładna pospolita twarz.

Ponadto ta kampania może mieć szeroką funkcję terapeutyczną dla społeczeństwa. Ile ludzi jest nieszczęśliwych, gdyż codziennie oglądają chude, piękne, bogate panie w telewizji, na bilboardach etc. - to niemożliwe do zrealizowania ideały. Więc może zamiast budować ciągły mur między niedoścignionymi dla przeciętnego obywatela ideałami prezentowanymi w show biznesie, a obywatelami i wypaczanie społeczeństwa tym iddylicznym, nieprawdziwym obrazem warto sięgnąć po coś innego ? Myślę, że dzięki takiej Jillian młode dziewczyny zamiast umierac na anoreksję ( tak winię za to właśnie ten okrutny świat show biznesu, że są osoby które z odrazy do własnego ciała, przez nieprawdziwy wizerunek kreawany w mediach są w stanie umrzeć z głodu w cywilizowanych krajach w XXI wieku) docenią to co mają.

Może zabrzmię trochę komunistycznie i zaraz osoby z pokolenia moich rodziców mnie zlinczują, jednak uważam, że tak naprawdę do pracy modelki nie trzeba mieć kwalifikacji i zamiast brać standardowe głupie dziewczyny doprowadzając przy tym do takiego wyścigu szczurów, że niejedna zagłodzi się na śmierć,  może warto sięgnąć po osoby którym wiele czasu nie zostało. Nie tylko po to żeby zrekompensować im chorobę. Można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i nie dawać społeczeństwu poczucia zazdrości i dążenia do niemożliwych ideałów, ale dać poczucie empatii i wdzięczność za każdy nowy dzień i każdy postawiony krok.
 

show biznes, moda,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


martyska27

martyska27 napisała:

dodane: 27-01-2014 16:41

Smutne jest to, że służy to tylko i wyłącznie przyciągnięciu uwagi, a co za tym idzie wyciągnięciem pieniędzy. Nie ma tutaj krzty bezinteresowności i chęci otworzenia oczu na problemy typu niepełnosprawność. Perfidne wykorzystywanie choroby do celów marketingowych.
 

angua79

angua79 napisała:

dodane: 27-01-2014 09:40

"Dystrofia mięśniowa deformuje całe ciało, a mimo tych defdormacji można być pięknym, a nawet ciekawszym niz tradycyjne ponad 170 cm, anorektyczna figura i średnioładna pospolita twarz."
akurat ta dziewczyna wygląda na bardziej wychudzoną niz niejedna anorektyczna modelka. Współczuję jej, bo to nie na jej własne życzenie, jestem pewna, że codziennie ciężko pracuje i poświeca wiele godzin na to, żeby spowolnić postęp choroby, ale nie odwracajmy proporcji. Choroba sama w sobie nie jest niczym pieknym. Wiele anorektyczek tez jest przeświadczonych, ze ich choroba jest piękna. Na przelomie XIX i XX w. gruźlica tez uchodziła za piękną i romantyczną chorobę. Różnica jest taka, że ta dziewczyna jest silna i się nie poddaje, w tym jest jej piękno.
Druga strona medalu jest taka, że showbiznes cynicznie wykorzystuje ludzki sentymentalizm i takie osoby, żeby przyciagnąć uwagę, były już chore modelki, albinoski o afrykańskich rysach, wszystkie te osoby odbiegają urodą od klasycznego kanonu i na pewno swoją obecnością w mediach przypominają o pewnych problemach, ludzie się wzruszą, po części ucieszą, że ich to nie dotyczy, i za pięć minut zapomną.
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Typowo, czasem satyrycznie, czasem groteskowo o życiu w XXI wieku, które pomimo wszystkich dogodności w postaci internetu i bieżącej wody i genialnie rozwiniętej komunikacji, socjologii etc. wydaje się być wiekiem, w którym ludzie są bardzo osamotnieni. Często zastanawiam się czy życie XXI wieku jest fartem czy wręcz przeciwnie ? Nie chcę, żeby był to blog pełny rozważań chwiejnej emocjonalnie młodej kobiety (niestety taką kobieta jestem i często teksty które piszę są bombą emocjonalną). Wręcz przeciwnie chciałabym zamieścić tutaj dużo konkretnej wiedzy, ze względu na charakter strony dotyczącej kobiet, ich aktualnej sytuacji w różnych częściach świata, a także tłumaczenia nigdy ie przetłumaczonych na język polski powieści kolonialnych pisanych przez belgijskie feministki.Może pojawić się trochę o podróżach, trochę o literaturze czy muzyce, a czasem te moje nieszczęsne rozważania. Postaram się jednak dopasować do charakteru strony i pisać przed wszystkim pod kątem kobiet i mody.

O mnie

miacnoir

Na szafie od: 24-01-2014

Obserwuj

Początkująca redaktorka i pisarka, wprawdzie głównie w branży muzyczno - podróżniczej, Jednak bardzo często zwracam uwagę na to jak ludzie są ubrani i sama też lubię ciekawe, nietypowe ubrania i trochę się tym fascynuję. Mam wielu znajomyc działających w branży modowej, więc przy wszelkich eventach i .przedsięwzięciach na granicy modowo - muzycznej idealnie się dopełniamy. Odbyłam wiele praktyk w agencjach eventowych i mam nadzieję, że przyszłości będę produkować jedyne w swoim rodzaju evety muzyczno - modowo - literackie. Stawiam też pierwsze małe kroczki jako booker i tłumacz języka niderlandzkiego. Pomimo iż urodziłam się pod koniec roku 1991, urodziłam się chyba trochę za późno, wszyscy mi mówią że jestem typowym dzieckiem indygo ( lata 80-te) i faktycznie, wszystkie osoby z którymi dane mi było zbudować najbliższe, pełne zrozumienia relacje, to osoby urodzone w latach 80-tych.

Kategorie
Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0