My ZoNe

blogi.szafa.pl/ /malaga101

luty 20

Opieka społeczna

dodane przez: malaga101 dn. 20-02-2013 r.

Hej

Piszę dziś post. tchnięty szczerą złością i nienawiścią do polskich systemów pomocy osobom potrzebującym. Mamy nieciekawą sytuacje nie będę się na ten temat rozpisywać Mama-na wózku (wiadomo) groszowa renta, ja zlecenie w markecie jeszcze większe grosze, siostra gimnazjum. Ojciec poszedł w siną dal po wypadku mamy zostawiając mnie z tym wsyztskim w wieku 17 lat. 

Moja ciotka zdenerwowana sytuacją, którą widzi poinformowała o tym MOPS, a dwie kobietki przyszły dziś na "wywiad środowiskowy". 

Nie wyobrażacie sobie nawet jakie to jest żałosne, mnie - z kręgosłupem nadającym się do wyrzucenia (przysługuje mi grupa inwalidzka o którą sie w najblizszym czasie postaram)  chciały " na chama" wysłać na kursy do rzeczy, których nigdy nie będę mogła robić. W efekcie, gdy odmówiłam kazały napisać oświadczenie że odmawiam współpracy z MOPS :D Umowe zlecenia, jak powiedziały- nieopłacalną kazały zerwać i iść do Urzędu Pracy - olaboga, instytucja w której manna z nieba leci i od razu pracę dostanę. 

Mame, o to najbardziej tu chodzi- zapytały ile płaci za leki, prąd, gaz (telefon jest nie potrzebny jak stwierdziły), po czym zaczęły wyliczać. Wyliczeniom owym nie było końca ale wynikło z nich, że nasz dochód przekracza ich granice o (uwaga!) 3zł. 

Żeby one dały mamie kilka złotych ja muszę zrezygnować z pracy i sobie leżeć i żyć powietrzem- a jak - nic mi nie trzeba. Dodatkowo muszę chodzić na ich kursy, które mi się nigdy na nic nie przydadzą, oczywiscie dopłacając do interesu. Wtedy moja mama otrzyma pomoc. 

Dziewczyny, naprawde ciężko mnie wytrącić z równowagi, ale teraz się udało. Przysięgam obsmaruje tego typu instytucje , gdzie tylko mogę.

Komu oni pomagają? Najczęściej? Kombinatorom- tu sie zarejestruje do up jedno i drugie, narobią dzieci,  jedno siedzi a drugie za granicą na czarno trzepie kasiore, i wtedy jaknajbardziej- należy się. A osobie chorej, która się opiekuje niepełnoletnim dzieckiem nie, bo dochód jej przekroczył ich granicę (taką, przy której nie idzie wyżyć) o 3 zł.

Nóż się w kieszeni otwiera..

Być może post napisany nie składniowo, z błędami, ale wybaczcie. Musiałam się wyżyć pisząc chociaż

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


D-Rut

D-Rut napisała:

dodane: 20-02-2013 19:31

One tam często mówią, a g... się znają. Mi też wmawiali różne rzeczy. Niech Ci pokaże jakiś zapis, że tak ma właśnie być, bo ja czytałam co się pozmieniało i czytałam całą ustawę i ani słowa nie ma w niej o tym, o czym piszesz. Nie daj sobie wmawiać!
 

malaga101
Zobacz blog

malaga101 napisała:

dodane: 20-02-2013 17:10

tak mi kobieta mówiła w opiece
 

D-Rut

D-Rut napisała:

dodane: 20-02-2013 16:35

Przekopałam internet i nie widzę żadnego przepisu mówiącego o tym, że musisz mieć umowę o pracę i z niej rezygnować i, że pracodawca ma Ci coś zawierać w swiadectwie pracy. Świadczenie przysługuje nie tylko w wypadku rezygnacji z pracy (obojętnie na jaką umowę), ale też w wypadku jej nie podjecia. Więc zwalniasz się, nie podejmujesz kolejnej, bo opiekujesz się mamą i świadczenie Ci się należy, nie wiem co za bzdury Ci wmawiają. Chyba, że widziałaś gdzie taki zapis, to chętnie przeczytam. W ustawie nie ma mowy o tym, o czym piszesz.
 

malaga101
Zobacz blog

malaga101 napisała:

dodane: 20-02-2013 15:43

no tak, ma znaleźć pracę po to żeby zrezygnować. :D sama się śmiałam jak mi kobieta to mówiła :D
 

D-Rut

D-Rut napisała:

dodane: 20-02-2013 15:30

:O Totalnie bez sensu, czyli co, jak masz umowę-zlecenie, to nie możesz zrezygnować z pracy? O_o A jak ktoś w ogóle nie pracował i teraz by chciał ten zasiłek, to ma najpierw się zatrudnić, a później zrezygnować? :D Bez sensu totalnie. Co to za różnica jaka umowa? Praca to praca, czy ma się umowę-zlecenie, czy o pracę, czyli co, jak ktoś pracuje na zlecenie, to to nie jest praca i nie może z niej zrezygnować? Aż poczytam, bo ja znowu chyba będę mieć komisję w tym roku właśnie, przez te nowe przepisy.
 

malaga101
Zobacz blog

malaga101 napisała:

dodane: 20-02-2013 15:17

własnie dowiadywałam się D-Rut teraz zmieniły się przepisy. Muszę mieć umowę o pracę, i muszę napisać wypowiedzenie do pracodawcy, że rezygnuję ponieważ muszę się opiekować mamą. Pracodawca ma to zawrzeć w świadectwie pracy i wteedy mogę to zanieść do MOPSU i mi przynadzą.. przepisy w tym roku się zmieniły.
 

myszshop
Zobacz blog

myszshop napisała:

dodane: 20-02-2013 15:15

polska to gówno ;/
 

D-Rut

D-Rut napisała:

dodane: 20-02-2013 15:14

Słuchaj, nie wiem ile zarabiasz w tym markecie, co oznaczają te grosze, ale gdybyś zrezygnowała z pracy na rzecz zajmowania się niepełnosprawną mamą, to przysługuje Ci świadczenie pielęgnacyjne, 620zł miesięcznie, dodatkowo dowiedz się nt. zasiłku pielęgnacyjnego.
 

malaga101
Zobacz blog

malaga101 napisała:

dodane: 20-02-2013 14:43

Mam dużą skoliozę w odc krzyżowym i nadmierną lordozę w odc lędźwiowym. W moim wieku mam kręgosłup jak moja babcia, przez krzywice w wieku dziecięcym. Kwalifikuje się do zyskania krupy inwalidzkiej, jednak do tej pory nie chciało mi się za tym chodzić. Teraz to zrobię. Poza tym chcę mieć dziecko, nie będę teraz narażała jeszcze bardziej kręgosłupa, bo ktoś tak chce a później płakała z tego powodu.
 

ouuuu

ouuuu napisała:

dodane: 20-02-2013 14:39

Nie chce wyjść na ciekawską, ale co masz na myśli z kręgosłupem do wyrzucenia? Jakie masz schorzenie?
 

paulaulala22

paulaulala22 napisała:

dodane: 20-02-2013 14:03

polityka prorodzinna naszego państwa, nóż sie w kieszeni otwiera, siedza ze biurkami stare rumple, nic nie robią a tymi przepisami to sobie mozna d... wytrzec bo napewno nie wyżyć za cos takiego, moja mama pracuje w domu stracow jako pielegniarka, osoby starsze ktore tam mieszkaja placa 3 tys miesiecznie 80% tych osob to uwaga, alkoholicy ktorzy nigdy nie pracowali, koszty ich utrzymania pokrywa opieka społeczna, a oni sie śmieją i pielegniarkom mówią zeby sie ich nie czepiały bo dzieki nim to one maja prace... szok, a uczciwym emerytom, ktorzy cale życie charowali na leki i na życie brakuje...
 

misia1603

misia1603 napisała:

dodane: 20-02-2013 13:48

niestety jeśli dochód na jedną osobą przekracza teraz jest to kwota 456zł to te Panie z MOPSu nawet jakby na rzęsach stanęły to ustawy nie przeskoczą, wiadomo że są osoby które bardzo potrzebują takiej pomocy i takie które dostają bo np rodzice siedzą za granicą i nie maja nigdzie na papierku ile zarabiają:) ale takie są realia i po to jest stworzone to kryterium
 

malaga101
Zobacz blog

malaga101 napisała:

dodane: 20-02-2013 13:30

Greddy Ja dostałam staż, który sobie sama załatwiłam. Urząd Pracy jest tak samo przydatny jak ten cały MOPS, dla rodzin, znajomych i tych co mają farta akurat. Biurokracja pier....
 

manili

manili napisała:

dodane: 20-02-2013 13:22

coś mi uciekło
chopdzi tu o takich co im dają pieniadze z mopsu,a tym co tzrba nie ma
 

Greddy

Greddy napisała:

dodane: 20-02-2013 13:22

dlaczego ja jeszcze nie obserwuje tego bloga ;) dodaje bloga do ulubionych i liczę na rewanż :) ja w urzędzie pracy bylam zarejestrowana rok zanim dostalam staż, a w czasie tego roku podpisałam dokumenty że pracy będe szukać na wlasną rękę bo oni nie sa w stanie mi pomóc ;O
 

manili

manili napisała:

dodane: 20-02-2013 13:21

wypić i mają co rok to prorok ,wszyscy palą papierosy i Mops im na to daje...
cztery osoby palace to jest przeszło 40 zł ,to są zakupy na dziń
patologia.............
 

malaga101
Zobacz blog

malaga101 napisała:

dodane: 20-02-2013 13:09

moją koleżanke wywalili (bez możliwości powrotu na rok chyba) z UP bo się doszukali w jakiś sposób, że ma zlecenie, więc ja sie też od razu wyrejestrowałam. Kurs który mi zaproponowali mi się nie przyda, bo jak mówię nigdy z moim kręgosłupem nie dostanę takiej pracy, poza tym mam 23 lata i chcę żeby mi jeszcze posłużył. Na kurs masażu jasne- poszłabym
 

sunset-89
Zobacz blog

sunset-89 napisała:

dodane: 20-02-2013 13:04

A i studiowałam przez rok również wtedy brałam zasiłek z Pomocy Społecznej + stypendium socjalne na studiach
każdy orze jak może.
 

sunset-89
Zobacz blog

sunset-89 napisała:

dodane: 20-02-2013 13:03

Takie są przepisy zarówno w Polsce jak i wszędzie.

Również korzystałam z pomocy MOPS-u brałam zasiłek okresowy i pracowałam na umowę zlecenie (o której NIKT nie miał pojęcia w tych całych urzędach dla nich byłam bezrobotna) i byłam zarejestrowana w Urzędzie Pracy. Korzystałam z kursów z MOPS-u i UP wniosek? kursy mi się przydały. Dziś pracuję jako masażystka (po kursie z mopsu i innych kursach masażu)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

My ZoNe

Prowadzony przez:
malaga101

zakładając ten blog nie mam pojęcia o czym on będzie :D zobaczymy ;)

O mnie

malaga101

Na szafie od: 05-01-2012

Obserwuj

chcę łączyć ogień z wodą i deszczu zatańczyć chcę, a ciemną nocą na niebie znaleźć dzień..chcę przejść po linie i w przepaść spojrzeć chcę..

Obserwują blog
paulicja
PauLi0
sylwusia01
Greddy
margerita28
ariel921

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0