To nie pasja to styl życia ...

blogi.szafa.pl/ /madzia_kocha_lwa

cze. 12

Najpopularniejsze rasy koni :)

dodane przez: madzia_kocha_lwa dn. 12-06-2012 r.
Najpopularniejsze rasy koni :)

Najpopularniejsze Rasy.

ANDALUZYJSKI KOŃ:
WYSOKOŚĆ: 155- 160 cm
WYGLĄD: Koń średniej wielkości o wysokim osadzeniu szyi. Występuje prosty profil głowy i często bardzo pofalowana grzywa. Najczęściej siwe, ale także gniade, izabelowate i kare.
KRAJ POCHODZENIA: Hiszpania
INNE: Oficjalna nazwa koni andaluzyjskich brzmi "Pura Raza Espanola" czyli czysta krew hiszpańska. Konie tej rasy często są używane na corridach.

ANGLIK (KOŃ PEŁNEJ KRWI ANGIELSKIEJ, FOLBUT):
WYSOKOŚĆ: 160- 170 cm
WYGLĄD: Koń wysoko nożny o szlachetnej konsystencji i suchej głowie. Budowa ciała- lekka, sierść krótka i delikatna.
KRAJ POCHODZENIA: Anglia
INNE: Wszystkie konie tej rasy, selekcjonowanej w kierunku dzielności wyścigowej (największej szybkości w galopie) wywodzą się od trzech ogierów orientalnych ( Gogolphin Barb, Darley Arabiani Byerley Turk) i około 500 klaczy. Konie tej rasy na krótkich dystansach osiągają prędkość 70 km/h.

ANGLOARAB:
WYSOKOŚĆ: 155- 162 cm
WYGLĄD: Jest to eleganci, szlachetny, lekki lub średnio masywny koń wierzchowy. Charakteryzuje się szlachetną suchą głową araba. Występują wszystkie maści podstawowe.
KRAJ POCHODZENIA: Francja
INNE: Konie tej rasy powstały ze skrzyżowania koni czystej krwi arabskiej i pełnej krwi angielskiej. Celem tej hodowli było otrzymanie dzielnego konia do sportu jeździeckiego i wyścigów, obdarzonego zaletami obu tych ras. Aby koń tej rasy mógł być wpisany do księgi stadnej musi posiadać minimum 25% czystej krwi arabskiej.

APPALOOSA:
WYSOKOŚĆ: 145-165 cm
WYGLĄD: Silny koń o sylwetce dającej się wpisać w kwadrat. Posiada małą szlachetną głowę i silne kończyny tylne. Głównie maść tarantowata od właściwych tarantów do koni czapraczano-tarantowatych. Często występuje żabi pysk i rybie oko oraz pręgowane kopyta.
KRAJ POCHODZENIA: USA


ARAB:
WYSOKOŚĆ: ok.150 cm
WYGLĄD: Koń bardzo szlachetny i elegancki, o lekkiej budowie ciała. Bardzo często występuje wysokie osadzenie ogona. Sylwetkę arabów można wpisać w kwadrat. Posiadają małą, suchą głowę - często o profilu szczupaczym.
KRAJ POCHODZENIA: Emiraty Arabskie
INNE: Według legendy rasa ta wywodzi się od pięciu klaczy Mahometa, które usłuchały jego wezwania gdy odwołaj je od wodopoju. Konie arabskie są bardzo wytrzymałe i mało wymagające. Bardzo szybkie w galopie i świetne na długich dystansach.

KUC CAMARGUE:
WYSOKOŚĆ: 135- 145 cm
WYGLĄD: Koń o mocnej budowie ciała i sylwetce dającej się wpisać w kwadrat. Występuje wysoko osadzona szyja. Głowa duża o prostym profilu i małych uszach. U ogierów grzywa falująca, u klaczy gładka. Maść siwa.
KRAJ POCHODZENIA: Południowa Francja
INNE: Konie Camargue należą do najstarszych ras na świecie. Pochodzą z południa Francji gdzie żyją na wolności w stadach zwanych manadami. Są typowymi końmi Francuskich pasterzy. Świetnie nadają się do sportu jeździeckiego.


FRYZ (Koń Fryzyjski):
WYSOKOŚĆ: ok.160 cm
WYGLĄD: Efektowny dość masywny koń o wysoko osadzonej, silnie umięśnionej, grubej szyi. Maść zawsze kara. Profil głowy prosty, czasami lekko garbonosy.
KRAJ POCHODZENIA: Dania, Niemcy, Holandia
INNE: Jest to bardzo stara rasa. Już w czasach baroku podziwiano ujeżdżenie tych koni wedle klasycznej szkoły. Za szczególną zaletę tych zwierząt uznano dużą energię i swobodę ruchu mimo dużej masy.

HANOWER:
WYSOKOŚĆ: 162- 175 cm
WYGLĄD: Elegancki koń gorącokrwisty o harmonijnej budowie ciała. Występują wszystkie rodzaje maści, znakowane piętnem.
KRAJ POCHODZENIA: Niemcy (Dolna Saksonia)
INNE: Konie tej rasy dosyć wcześnie zaczęto krzyżować z końmi pełnej krwi angielskiej. Obecnie Hanowery są uważane za wspaniałe, nowoczesne konie do sportu jeździeckiego.HUCUŁ:
WYSOKOŚĆ: 135 - 140 cm
WYGLĄD: Koń o solidnym kośćcu, szlachetnej sylwetce i suchych ścięgnach i stawach nóg. Najczęściej gniady, kary lub bułany, choć często także srokaty, kasztanowaty i myszaty. Często występuje ciemna pręga przez grzbiet.
KRAJ POCHODZENIA: Polska, Słowacja
INNE: Po wyglądzie hucułów można wyraźnie poznać że pochodzą od tarpana. Rasę tę- klasycznego konia górskiego wytworzono na Bukowinie oraz we Wschodnich Karpatach.
rekreacyjne wierzchowce.

NEW FORREST
WYSOKOŚĆ: 135 - 148 cm
WYGLĄD: Średnio ciężki kuc o muskularnym ciele. Głowa pełna wyrazu, z dużymi oczami. Umaszczenie najczęściej gniade. Dopuszczalne są również inne maści z wyjątkiem srokatej.
KRAJ POCHODZENIA: Wielka Brytania
INNE: Ojczyzną kuców tej rasy jest New Forrest w południowej Anglii, gdzie żyją na wolności po dziś dzień. Kuce te mają efektowny ruch, łagodne usposobienie i spokojny charakter.

KUC POTTOK
WYSOKOŚĆ: 115 - 147 cm
WYGLĄD: Kuc górski średniej miary o delikatnych, suchych kończynach. Grzywa jest bujna, występują szczotki pęcinowe. Głowa często o wklęsłym profilu.
KRAJ POCHODZENIA: Francja
INNE: Baskijska nazwa "Pottok" znaczy "mały koń". Kuce te żyją w górach w kraju Basków w południowo-zachodniej Francji.

SHIRE
WYSOKOŚĆ: często ponad 185 cm
WYGLĄD: Wielkie konie zimnokrwiste, bardzo często ciemnogniade z białymi odmianami na kończynach, obfite szczotki pęcinowe, grzywa i ogon.
KRAJ POCHODZENIA: Wielka Brytania
INNE: Shire'y są największymi końmi świata. W ich ojczyźnie można je spotkać nawet jako konie wierzchowe, co wynika z tradycji angielskiego rycerstwa.

SZETLANDZKI KUC
WYSOKOŚĆ: 81 - 107 cm, kuce typu "mini" - do 86 cm
WYGLĄD: Mały kuc o silnej budowie ciała i głębokiej klatce piersiowej. Zwykle ma bujne owłosienie grzywy, ogona i szczotek pęcinowych. Dopuszczalne wszystkie rodzaje umaszczenia.
KRAJ POCHODZENIA: Szetlandy
INNE: Kuców tej starożytnej rasy używano na Wyspach Szetlandzkich i sąsiednich jako zwierząt jucznych i pociągowych. Dzisiaj służą głównie jako wierzchowce dla dzieci.

TARPAN
WYSOKOŚĆ: ok. 130 cm
WYGLĄD: Mały wzrost, spora lecz nie ciężka głowa z prostym profilem i wklęsłym czołem. Maść myszata z pręgą przez grzbiet. Krótka, stojąca grzywa.
KRAJ POCHODZENIA: Rosja
INNE: Tarpanami nazywano dzikie konie zamieszkujące niegdyś rozległe tereny południowo-wschodniej Europy oraz zachodniej Syberii. Wytępione je ostatecznie w drugiej połowie XIX wieku.

WALIJSKI KUC
WYSOKOŚĆ: W swojej ojczyźnie kuce te nie mogą być wyższe niż 137 cm. W hodowli na kontynencie wysokość kuców może dochodzić do 148 cm.
WYGLĄD: Lekki, elegancki kuc wierzchowy. Szlachetna, pełna wyrazu głowa, dobrze osadzona szyja. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje umaszczenia z wyjątkiem srokatego.
KRAJ POCHODZENIA: Wielka Brytania
INNE: Kuc walijski powstał wskutek krzyżowania walijskiego kuca górskiego z większymi kucami wierzchowymi.

konie,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


madzia_kocha_lwa
Zobacz blog

madzia_kocha_lwa napisała:

dodane: 12-06-2012 23:02

Ooo , to super ja mam Konia polskiego szlachetnego pół krwi (sp) :D kasztanka w siwiźnie 180 cm w kłębie :D Miluszek
 

niebieska_nitka
Zobacz blog

niebieska_nitka napisała:

dodane: 12-06-2012 21:40

Ja mam fiordo-arabkę, cóż za dziwna krzyżowka! :D ale jest wspaniała :)
 

frrugo

frrugo napisała:

dodane: 12-06-2012 20:36

Wilijczyki są cudne
 

madzia_kocha_lwa
Zobacz blog

madzia_kocha_lwa napisała:

dodane: 12-06-2012 20:25

Jak widzisz nie idę wszystkimi rasami tylko jak mówi sam tytuł najpopularniejszymi rasami :)
 

alicja70

alicja70 napisała:

dodane: 12-06-2012 20:17

Chyba za bardzo to wszystko wymieszane, całkowity brak logiki i porządku, zachowaj podstawowy podział na konie tzw gorącokrwiste i zimnokrwiste. Poza tym radziłabym trzymać się fachowej nomenklatury np. ARAB- koń czystej krwi arabskiej.
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Ten , blog mówi o mojej wielkiej miłości do koni , jazdy.. Kocham Konie , nawet posiadam :) Zrobiła bym dla nich wszystko !

O mnie

madzia_kocha_lwa

Na szafie od: 07-06-2012

Obserwuj

Kocham Konie <3

Obserwują blog
Madddlen
daga202
cimarrion
Yza_Pyza
mycherry

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0