ktopuk radzi :)

blogi.szafa.pl/ /ktopuk

lis. 20

Domowe sposoby na oparzenia skóry

dodane przez: ktopuk dn. 20-11-2012 r.

Z racji tego, że wczoraj miałam drobny wypadek w kuchni i się poparzyłam, dzisiaj psotanawiam dodać kilka domowych sposobów na złagodzenie bólu i rany :)

Jedna z użytkowniczek poradziła mi, żebym nie moczyła poparzonej dłoni w zimnej wodzie, bo może to zwiększyć ból- więc rada nr 1 jest taka: poparzone miejsce moczymy w chłodnej wodzie!

Rada nr 2: Witamina E (płynna)- wydobywamy z kapsułki płynną witaminę i nakładamy bezpośrednio na ranę- dzięki temu rana szybciej się zagoi i nie będziemy musiały martwić się o to, że zostanie nam blizna

Rada nr 3: Mleko- moczymy oparzone miejsce w mleku przez kwadrans, można też zrobić kompres z mleka- moczymy gazę w mleku, następnie przykładamy do oparzonego miejsca i robimy opatrunek- testowałam na sobie i faktycznie przyniósł efekty- ból stał się mniej uciążliwy :)

Oczywiście rady te dotyczą niewielkich i niegroźnych oparzeń! Jeśli przytrafił nam się tego rodzaju wypadek i rana wygląda niezbyt ciekawie- nie leczmy się na własną rękę, udajmy się do lekarza. W końcu lepiej usłyszeć, że to nic poważnego, niż później mieć problemy :)

 

domowe sposoby, zdrowie, oparzenia,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0