ktopuk radzi :)

blogi.szafa.pl/ /ktopuk

lis. 15

Domowe sposoby czyszczenia dywnaów

dodane przez: ktopuk dn. 15-11-2012 r.

Zbliżają się święta,a  co za tym idzie czas wielkiego sprzątania! Dlatego dzisiaj postanowiłam stworzyć zupełnie inny wątek niż dotychczas- dotyczący właśnie porządków :)

Jak wyczyścić dywan bez konieczności kupowania drogich środków? Wystarczy kilka sorawdzonych domowych rad!

Jeśli mamy na dywanie plamy, które pojawiły się jakiś czas temu i są trudne do usunięcia, wystarczy litr ciepłej wody, 2 łyżki proszku do pieczenia i 3 łyżki octu. Powstałą mieszankę wcieramy w dywan za pomocą gąbki a następnie dokładnie suszymy- plamy (nawet te, które "upiększają" nasz dywan od dawna) z pewnością znikną! :)

Kolejnym świetnym sposobem na usuniecie tłustych zabrudzeń jest talk! wystarczy obficie posypać dywan talkiem i pozostawić najlepiej na 24 godziny, następnie odkurzyć dywan i po plamach ani śladu!

Co jeśli na dywan wylał nam się wosk? Bez paniki! I na to jest domowa rada, która sprawdza się w 100% :) W miejscu, gdzie jest wosk przykładamy bibułę lub papier toaletowy- następnie przesuwamy po nim rozgrzanym żelazkiem- wosk samoistnie odejdzie od dywany, nie pozostawiając najmniejszego śladu (żelazko musi być nastawione na średnią temperaturę).

Jeśli zamiast wosku na dywanie wylądowała guma do życia, która nie chce się odkleić, potraktujmy ją kostkami lodu- przyłóżmy do gumy lód i pozostawmy na kilka minut- guma stwardnieje i się rozkruszy, dzięki czemu będziemy mogli ją usunąć. Jeśli guma była kolorowa, przez co zabarwiła dywan, przetrzyjmy brudne miejsce gąbką nasączoną benzyną!

By odswieżyć dywan nie musimy oddawać go do czyszczenia, wystarczy woda z octem- 1  łyżka octu na 1 litr wody (dywan należy przetrzeć takim roztworem zaraz po odkurzeniu) lub śnieg (miejmy nadzieję, że przed świętami będziemy go mieć pod dostatkiem :p)- dywan kładziemy wierzchem do dołu na śniegu, następnie trzepiemy trzepaczką. Chcąc wyczyścić dywan możemy się także posłużyć wodą i sodą oczyszczoną- posypujemy cały dywan sodą oczyszczoną, następnie spryskujemy wodą- pozostawiamy conajmniej na godzinę, po tym czasie zmiatamy sodę twardą szczotką.

 

 

 

wpis edytowany 2012-11-15 o godz. 11:06:38

domowe sposoby, czyszczenie dywanu, dom,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
1