ktopuk radzi :)

blogi.szafa.pl/ /ktopuk

lis. 08

Domowe maseczki na włosy

dodane przez: ktopuk dn. 08-11-2012 r.

Włosy zwłaszcza jesienią i zimą potrzebują regeneracji i odowiedniej pielęgnacji. Podzielę się dzisiaj z Wami pomysłami na domowe maseczki i zabiegi, pomagające zadbać o nasze włosy!

1. maseczka z oliwy- 4 łyżki oliwy miksujemy z 4 łyżkami gorącej wody. Nakładamy na włosy i trzymamy przez godzinę. Ważne, żebyśmy przebywały wtedyw  ciepłym pomieszczeniu- maseczka lepiej działa. Po tym czasie zmywamy maseczkę i myjemy włosy szamponem.

2. maseczka z nafty kosmetycznej i olejku rycynowego- 3 łyżki nafty mieszamy z łyżką olejku rycynowego i 3 łyżkami dowolnej odżywki do włosów. Maseczkę wcieramy w wilgotne włosy i pozostawiamy na min. 30 minut (jeśli mamy więcej czasu, możemy maseczkę zmyć po dłuższym czasie- możemy ją spokojnie trzymać na włosach nawet do 2 godzin). Zmywamy maseczkę i myjemy włosy szamponem. Warto do ostatniego spłukania użyć wody z cytryną.

3. maseczka z żołtek i oliwy z oliwek- 1-2-żółtka ( w zależności od długości włosów), mieszamy z 2 łyżkami oliwy z oliwek. Mieszamy do momentu aż uzyskamy papkę przypominającą w konsystencji gęsty majonez. Nakładamy na włosy i pozostawiamy na godzinę (warto na głowę nałożyć czepek kosmetyczny). Następnie myjemy włosy szamponem.

Stosując maseczki (jakiekolwiek) na włosy warto zakładać czepek kosmetyczny, bądź owijać głowę ręcznikiem- co sprawi, że włosom będzie ciepło :P a co za tym idzie, łuski włosa się otworzą i maseczka lepiej wniknie a skutek będzie dużo bardziej zadowalający :)

włosy, maseczki,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


agnieszkaglg
Zobacz blog

agnieszkaglg napisała:

dodane: 08-11-2012 16:25

maseczki robimy na suche włosy i jakie maja zadnie? Nawilżenie, nabłyszczanie, odżywianie itp ?????
 

miss_teen
Zobacz blog

miss_teen napisała:

dodane: 08-11-2012 16:18

ja dzis zrobie sobie na całą noc maseczke z oliwy :)
 

LadyNobody

LadyNobody napisała:

dodane: 08-11-2012 16:07

trzeba będzie wypróbować :)
 

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
1