Misterna biżuteria sutasz

blogi.szafa.pl/ /karaneta

paź. 16

Karaneta-bombkichoinkowe

dodane przez: karaneta dn. 16-10-2012 r.
Karaneta-bombkichoinkowe

Październik to miesiąc, gdzie swoją uwagę muszę poświęcić czemuś innemu.
Szklane bombki choinkowe.
Czytając to powiecie - zwariowała, teraz? bombki? Większość z was myśli, że ozdóbki takie robi się tuż przed świętami. Nic bardziej mylnego. O tej porze roku magazyn musi już być pełny i czekać na nowy dom.
Jestem trzecim pokoleniem które zostało wciągnięte  w tę branżę. Tę działalność rozpoczęli moi dziadkowie w swoim mieszkaniu którym mieszkali. Codziennie rano zrywali swoje dzieci i robili przemeblowanie. Z mieszkania robili zakład produkcyjny. Trwało tak podobno wiele lat. Po tych latach wybudowali zakład z prawdziwego zdarzenia już nie musieli robić przemeblowania. Produkcja szła pełną parą. 
Po kilkudziesięciu latach pałeczkę przejął mój ojciec i wciągnął mnie. Mając 20 lat poznawałam tajniki produkcji bombek, choć prawdę mówiąc znałam je już jako mała dziewczynka. tylko tym razem nie przyglądałam się. Poznawałam na własnej skórze tajniki wydmuchiwania bombek ( do dziś nie umiem), uczyłam się wszystkich procesów. 

Nagle coś się posypało. Hipermarkety, produkt MADE IN CHINA zawładnęły Polską. Małe zakłady produkcyjne zaczęły padać między innymi my.

Mimo wszystko, że przez wiele lat masowa produkcja stanęła w miejscu, ja nie zrezygnowałam z tego. Co roku o tej porze przygotowuję bombki dla niewielkiej ilości odbiorców, głównie na indywidualne zamówienie. 
W tym roku coś we mnie wstąpiło i w planach znów mam postawić na nogi produkcję. Niestety w tym roku nie zdążę już, ale za rok, dwa...

A na razie to co zdążę.

Grzebałam w magazynie bo dość dużo zostało nam nie sprzedanych bombek, i trzeba opróżnić magazyn.


Robiłam przegląd kartonów- pozostałości z masowej produkcji.

 

 Znalazłam karton w którym były dekorowane bombki które posiadały jeszcze koniec ułatwiający zdobienie.

 

 

 

 Średnica: 80mm

 kolor: Hmm, kiedyś śnieżno-biały teraz zżółknięta biel jednak z dala wcale tak źle nie wyglądają.

 Dekoracja: jeszcze użyty aluminiowy brokat, tzn. że ten brokat nie mieni się w świetle lampek jak ten poliestrowy.

 Wady:

 no cóż wiek zrobił swoje. Bombki posiadają plamki, którym trzeba się dokładnie przyjrzeć, a na choince i tak nie będą widoczne.

 Stan lakieru oceniam na dobry.

 
 

 

.


wpis edytowany 2012-10-17 o godz. 10:34:56

Ozdoby choinkowe, bombki choinkowe, świecidełka, dekoracje świąteczne,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Autorska biżuteria sutasz karaneta.artillo.pl http://srebrnaagrafka.pl/artysci/karaneta

O mnie

karaneta

Na szafie od: 23-06-2012

Obserwuj

Wszystkie kolczyki w tym blogu są mojego autorstwa, przed każdym wykonaniem kolczyków wykonuję rysunek projektu gdzie się da i na czym się da. Skąd inspiracje? Ze wszystkiego co nas otacza. Wyobraźnia. A czasem samo wychodzi w trakcie haftowania. Używam najlepszej jakości sznurków sutasz, kamieni, koralików. www.karaneta.blogspot.com http://karaneta.artillo.pl Jednak nie tylko sutasz zawrócił mi w głowie. http://karaneta-bombkichoinkowe.blogspot.com

Obserwują blog
buszixx

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0