Piękno kwitnie dookoła

blogi.szafa.pl/ /hrabina_san

maj 22

Związki, związeczki

dodane przez: hrabina_san dn. 22-05-2013 r.

Czasami zastanawia mnie zupełny brak wyciągania przez niektórych wniosków i zerowa umiejętność obserwacji tego co się wokół nas wyczynia. Ludzie łatwo rzucają wielkimi słowami, oskarżeniami i wyznaniami, a także bardzo mądrymi- złotymi myślami.
Dzisiaj chcę napisać coś na temat związków. Wielu mówi- kiedyś miłości były inne. Lepsze, większe, prawdziwsze. Teraz ludzie się rozstają, zdradzają, miłość nie ma żadnej wartości.
Zgodzę się tylko z jednym- żyjemy w czasach, kiedy najwyższą wartością każdego z nas jest 'ja' nie 'my' czy 'on/a', owszem. Ale nadal potrafimy kochać, lub- nadal nie potrafimy, na tym polu wiele się nie zmieniło.
Rozwodów jest więcej niż było, też mi nowość! Ale to nie dlatego, że ludzie się mniej kochają, a dlatego, że rozwód przestał być tak potępianym społecznie aktem! Pamiętam, jak za czasów mojego dzieciństwa rozwód był kojarzony niemal z czymś szatańskim, brudnym, osoby (szczególnie kobiety) po rozwodzie były uznawane za kogoś komu się nie powiodło, kto jest słaby. Ludzie woleli męczyć się w toksycznym związku aniżeli podjąć 'męską' decyzje o odejściu. Osoba, po rozwodzie kiedyś też miała dużo mniejsze szanse na nowy związek. Więc bała się przyszłej samotności, zapominając, że trwając w związku bez miłości tak czy siak jest skazana na samotność i mękę.
No i temat dzieci. Chyba decyzja o nierozejściu ze względu na dzieci jest najgłupszą z możliwych! Krzywdzącą w konsekwencji owe dzieci. Teraz, jako, że stawiamy głownie na siebie, nie posiłkujemy się aż tak 'dobrem' dzieci. Dzieci nie są głupie, wyczuwają emocje, czują niechęć, agresję, nawet jeżeli rodzice chcą udawać, że wszystko jest w jak najlepszym porządku- dziecka nie oszukają, tylko w konsekwencji nauczą go życia w kłamstwie i braku poszanowania do siebie i własnych uczuć.
Tematu zdrady chyba nie trzeba poruszać. Zawsze była, jest i będzie. Temat rzeka i nie na dzisiaj, ale na kiedyś- na pewno.
Potrafię kochać i kocham.Ale kocham także siebie, mam dla siebie wiele serca, dbam o siebie, o swoje samopoczucie i nie pozwolę żeby ktokolwiek wszedł mi na głowę (chyba, że mój pies pod czas spania :P). Nie dajmy się zwariować. Jeżeli sami nie będziemy siebie szanowali jakim prawem i cudem chcemy tego oczekiwać od innych ?

6dfc34ffd8c31291f5b048e8631fd579.jpg
fe95755fae8bdf45fcdb42be6152cf8e.jpg
3807d9cb05aa7355ee71e53f66762947.jpg

wpis edytowany 2013-05-22 o godz. 12:42:51

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


hrabina_san
Zobacz blog

hrabina_san napisała:

dodane: 22-05-2013 14:46

slowa aktualne po dzis dzien jak widac:) pamietam, ze jako 4-5 lenie dziecko, ktore nie mialo pojecia o instytucji rozwodu (pochodze z bardzo malej miejscowosci, nie znalam zadnej rozwiedzionej pary) sama naklanialam mame do rozsania z tata bo uwazalam, ze zle ja traktuje. ona plakala mowiac, ze tego nie zrobi dla nas, a ja odpowiadalam jej ze zdziwieniem, ze ja i moj brat nie mamy tutaj nic do rzeczy. czasami jak wspominam moje dziecintwo to az al mnie bierze- bylam madrzejsza niz jestem teraz
 

just3
Zobacz blog

just3 napisała:

dodane: 22-05-2013 13:55

"Dzieci w dzisiejszych czasach są tyranami. Stawiają opór rodzicom, pożerają ich jedzenie i tyranizują nauczycieli". słowa Sokratesa, 425 r.p.n.e. Ciekawe, prawda? nie wiem jak wyglądały związki w latach np. 70. były na pewno inne, jedne lepsze inne gorsze. Czekam na dzień, kiedy ludzie przestaną mówić że kiedyś było lepiej, a zaczną żyć tu i teraz.
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Dzien dobry :)

O mnie

hrabina_san

Na szafie od: 06-02-2010

Obserwuj

Cenie sobie przede wszytskim ludzi kreatywnych i taka tez staram sie byc. Wiele rzeczy rozumiem i toleruje, ale jedynm czego szczerze nie lubie jest- hipokryzja! Kocham zycie :)

Obserwują blog
Teckgirl
kitek1986
VictoriaSecret10

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0