beezee - inspirations

blogi.szafa.pl/ /fotoplay

maj 08

the new start

dodane przez: fotoplay dn. 08-05-2012 r.
the new start

  witam!
dopiero założyłam tego bloga, powiem szczerze, że z ciekawości. nie wiem o co w nim chodzi, ale myślę, że niedługo załapię.
nie wiem czy funkcjonuje tak jak blogi na przykład na onecie, że można tu pisać o wszystkim, czy tylko moda, styl i uroda.

napiszę o czymś, co mnie bardzo ostatnio razi w oczy. jako tegoroczna maturzystka jestem bardzo sfrustrowana wypowiedziami wielu osób, często ubiegłorocznych maturzystów na temat matury 2012.

jak tylko opublikowano arkusz maturalny z języka polskiego momentalnie 'posypały' się komentarze na temat tegorocznych tematów wypracowań. śmieszy mnie, jak czytam wypowiedzi niektórych ludzi, że napisali by to bez żadnego przygotowania. ok, może faktycznie, wcale nie mówię, że nie! choć trudno mi w to uwierzyć, że rok temu przed maturą dany 'ktoś' nie czytał streszczeń, by przypomnieć sobie cokolwiek. jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem - dla mnie rzeczywiście, było łatwe, choć przy niektórych pytaniach naprawdę musiałam się zastanowić. i nie mam pojęcia czy wstrzeliłam się w klucz, może autor tekstu nie pomyślał o mojej wersji wypowiedzi, mimo, że mogłaby być prawidłowa... i co, dostanę 0 pkt. ale ludziom z zewnątrz bardzo łatwo jest ocenić poziom trudności. ciekawi mnie bardzo, czy po roku/dwóch perfekcyjnie odpowiedzieli by zgodznie z kluczem? 

komentarze, które przeczytałam po opublikowaniu arkusza z matematyki już mnie zdenerwowały. ja sama uważam, że był bardzo łatwy, bardzo dobrze mi poszło i wiem, że będę zadowolona z wyniku. zdaje sobie sprawę, że był to najłatwiejszy arkusz maturalny z matematyki, odkąd jest ona obowiązkowym przedmiotem. ale ludzie, błagam! można komentować, że był łatwy, że trudno było by go nie zdać. ale obrażać ludzi pisząc, że matura ukazuje żenująco niski poziom współczesnej młodzieży? a przepraszam bardzo, skąd ty wiesz, jaki my mamy poziom?
przede wszystkim jedna uwaga: żaden z maturzystów nie układał tej matury, więc czemu to my jesteśmy obrażani za to, że nie mieliśmy gdzie wykazać swoich umiejętności?
nie da się ukryć, że się zdenerwowałam. zastanawiam się nad poziomem inteligencji właśnie tych ludzi, którzy wyśmiewają się z poziomu tegorocznych egzaminów, ale przede wszystkim z nas, a nie dopuszczą myśli, że my w kwesti poziomu matur nie mieliśmy nic do powiedzenia.

no nic, ciekawa jestem co bedzie po angielskim ; )
wszystkim maturzystom życzę powodzenia!
a jak Wam poszły polski i matma?

pozdrawiam, beezee ; )

wpis edytowany 2012-05-08 o godz. 19:51:13

nauka matura,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


xnynciaa

xnynciaa napisała:

dodane: 09-05-2012 16:00

ja mam 16 i strasznie się stresuje :D
 

fotoplay
Zobacz blog

fotoplay napisała:

dodane: 09-05-2012 14:45

hahahah:) też wolałabym prywatny :) w piątek mam ustny to dopiero będzie:D
 

xnynciaa

xnynciaa napisała:

dodane: 09-05-2012 14:42

mnie również denerwują takie komentarze ;/ i BŁAGAM, niech jutro będzie prywatny, bo jak będzie oficjalny to leżę :(
 

fotoplay
Zobacz blog

fotoplay napisała:

dodane: 08-05-2012 22:26

a wiesz, że słyszałam, że co drugi rok jest trudna. czyli na Ciebie trafia. na mojego braciszka też
 

kaaaami
Zobacz blog

kaaaami napisała:

dodane: 08-05-2012 22:17

matura w tym roku rzeczywiście zadziwiła łatwością, mam nadzieję, że nie będą chcieli tego "naprawiać" w przyszłym roku (piszę za rok:P)

nie ma się co przejmować komentarzami o których piszesz, trzeba się cieszyć, że akurat na Was trafiły normalne zadania ;) powodzenia na kolejnych egzaminach ;)
 

fotoplay
Zobacz blog

fotoplay napisała:

dodane: 08-05-2012 21:17

oj, też reklamacji nie chcę. dla mnie najchętniej list prywatny. ale damy radę. ja nie byłam pewna epoki, w której napisano ludzi bezdomnych więc napisałam: lalka powstała w pozytywizmie, gdzie realizowano takie postawy jak praca organiczna (...) W ludziach bezdomnych również uwidacznia się pomoc innym. HEH.
 

pesciaa

pesciaa napisała:

dodane: 08-05-2012 20:51

matma dobrze, polski też , ale liczę na jakiegoś uprzejmego egzaminatora , który trochę pominie to , że napisałam : Izabela pochodzi z wyższej warstwy społecznej , a Joanna z niższej ( była szlachcianką ;/ ) ;)) Angielskiego się w sumie nie obawiam... tylko mam nadzieje, że nie dadzą reklamacji...
 

fotoplay
Zobacz blog

fotoplay napisała:

dodane: 08-05-2012 20:49

niektóre naprawdę były banalnie proste :) raz jest trudniej raz łatwiej ;)
 

rudaaa12

rudaaa12 napisała:

dodane: 08-05-2012 20:25

o witam wśród blogowiczek :) ja na razie w 2 gimnazjum, ale widziałam te komentarze, roi się od nich w sieci.. tak sobie przeglądałam i niektóre zadania nawet sam bym zrobiła!:)
 

Mattylda
Zobacz blog

Mattylda napisała:

dodane: 08-05-2012 20:22

:)
 

fotoplay
Zobacz blog

fotoplay napisała:

dodane: 08-05-2012 20:02

otóż to. dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy myślą podobnie ;)za rok możliwe, że również wyda mi się łatwa. ale wiem, że nie będę chlapać językiem naokoło i opowiadać wielkich mądrości życiowych. i oczywiście standardowo - nie dziękuję ;)
 

Mattylda
Zobacz blog

Mattylda napisała:

dodane: 08-05-2012 19:58

tak to już niestety jest, że jak ludzie nie siedzą w jakimś temacie, nie dotyczy ich bezpośrednio to lubią sobie pogadać i ulżyć. mi w tej chwili też matura wydaje się banalna i w ogóle co to za problem? ale jak ją zdawałam to wcale tak nie myślałam i wiadomo, że człowiek ciężko tyrał żeby się do niej przygotować (skąd mieliście wiedzieć że będzie prosta?). także nie przejmuj się, ludzi zawsze muszę się gdzieś wyżyć i życzę powodzenia:)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

beezee - inspirations

Prowadzony przez:
fotoplay

ogólnie - o modzie, stylu, życiu i uczuciach

O mnie

fotoplay

Na szafie od: 02-04-2011

Obserwuj

fotoplay, inaczej beezee. miła, szczera, porywcza. aktualnie trenuję wytrzymałość i silną wolę. woda, słońce i piasek to wszystko, czego potrzebuję latem. im waiting for u, Sun!

Obserwują blog
miiszel
Yza_Pyza

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0