Mieszkanie marzeń

blogi.szafa.pl/ /fariana81

kwi. 14

Jak wykorzystać wiosenne dodatki w mieszkaniu?

dodane przez: fariana81 dn. 14-04-2014 r.
Jak wykorzystać wiosenne dodatki w mieszkaniu?

Wiosna kalendarzowa już dawno za nami. Od kilku tygodni możemy cieszyć się piękną pogodą. Drzewa zakwitły, trawa się zazieleniła, ptaki śpiewają. Wprowadźmy wiosnę także do naszego mieszkania! Wykorzystajmy wiosenne dodatki, które sprawią,że nasze mieszkanie obudzi się z zimowego snu. Podpowiadamy, jak szybko i łatwo zmienić wystrój naszego mieszkania!

1. Wiosna w mieszkaniu oznacza wprowadzenie doń nowych, radosnych kolorów. Zrezygnujmy z ciemnych i przytłaczających barw – schowajmy je do szafy, gdzie będą mogły czekać do kolejnej zimy. Postawmy na nowe, pastelowe dodatki, które nadadzą naszemu mieszkaniu świeżości. Pozwólmy naszym czterem kątom zmieniać się wraz z aktualnymi porami roku!

2. Wiosenne dodatki możemy wykorzystać na wiele sposobów. Zacznijmy od wprowadzenia wiosennych tkanin w pastelowych kolorach.  Stare zasłony możemy zastąpić zasłonami w kwiaty, poprzedni obrus schować do szafy i na jego miejsce położyć tkaninę w radosnych, intensywnych kolorach. Zakupmy nowe narzuty na kanapę i fotele – meble zyskają nowy wymiar.

3. Nie możemy oczywiście zapomnieć o kwiatach. Wiosna to dobry moment na zasadzenie nowych kwiatów, które możemy postawić na parapecie lub (jeśli jest już wystarczająco ciepło) wynieść na balkon. Zadbajmy o to, by w wazonie na naszym stole zawsze znajdowały się świeże kwiaty. Nie musimy wcale wydawać na nie majątku – wybierzmy się na łąkę lub spacer poza miasto i sami przygotujmy wiosenny bukiet z własnoręcznie zerwanych kwiatów!

4. Zadbajmy o drobiazgi! Wcale nie potrzebujemy wielkiego budżetu na dodatki, które odmienią nasze mieszkanie. Wystarczy zakupić kilka świeczek w wiosennych kolorach, a zwykle ramki na zdjęcia zamienić na kolorowe. Na ścianie możemy zawiesić radosne plakaty lub obrazy, na których przedstawione są kwiaty. Efekt gwarantowany!

5. Niekiedy wystarczy do pomieszczenia wprowadzić jeden intensywny element, jak lampka czy fotel, które diametralnie odmienią wygląd pokoju. Mogą to być chociażby poduszki w intensywnym różu czy fiolecie, które wyróżniać się będą na tle całego pomieszczenia. Puśćmy wodze wyobraźni i trochę zaszalejmy – w końcu jest wiosna!

mieszkanie, dom, dodatki, urządzanie, mieszkać,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mieszkanie marzeń

Prowadzony przez:
fariana81

Blog dotyczy architektury wnętrz i dekoracji. Wśród wpisów można znaleźć moje pomysły na piękne urządzenie mieszkania.

O mnie

fariana81

Na szafie od: 17-02-2014

Obserwuj

Jestem studentką architektury wnętrz. Urządzanie mieszkań to moja pasja!

Obserwują blog
kukficzek
margerita28

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0