Mieszkanie marzeń

blogi.szafa.pl/ /fariana81

kwi. 14

Jak wybrać karnisz?

dodane przez: fariana81 dn. 14-04-2014 r.
Jak wybrać karnisz?

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak waznym elementem wystroju naszego mieszkania jest karnisz. Jego wybór powinien być podyktowany nie tylko wyglądem i funkcjonalnością, ale także naszymi potrzebami. Warto wybrać taki karnisz, który pasuje do mebli i dodatków znajdujących się w pokoju, dlatego jego zakup zostawmy na sam koniec. Podpowiadamy Wam, jak wybrać odpowiedni.

1. Przede wszystkim zastanówmy się, jak urządzone jest wnętrze pomieszczenia, do którego chcemy zakupić karnisz. Jeśli jest to pokój urządzony z przepychem – zdecydujmy się na prostszy i neutralny karnisz. Jeśli pokój jest stonowany i brakuje mu wyrazu – wybierzmy ozdobny, wymyślny karnisz z ozdobnymi końcówkami, które występują w najróżniejszych wzorach i kolorach.

2. Należy zastanowić się, czego oczekujemy od karnisza. Odpowiedzmy sobie na pytanie czy zamierzamy powiesić tylko firanki lub zasłony czy też zdecydować się na klasyczne połączenie obu tych dodatków. W zależności od tego, co zdecydujemy, zakupmy pojedynczy lub podwójny karnisz. Jeśli nie jesteśmy pewni – zakupmy karnisz z podwójnymi wspornikami, ponieważ w razie gdybyśmy zmienili kiedyś zdanie, będziemy mogli zawiesić obie tkaniny bez wymieniania karnisza.

3. Sklepy oferują szeroki wybór karniszy w najróżniejszych kolorach. Znajdziemy je w standardowych białych, czarnych i beżowych kolorach, a także ozdobnych pozłacanych lub posrebrzanych. Wybór koloru karnisza powinien być podyktowany pomieszczeniem oraz dodatkami, które się w nim znajdują. Jego kolor możemy dopasować np. do koloru lamp. Ważne, aby odróżniał się on nieco od koloru ściany.

4. Możemy wybierać pomiędzy różnego rodzaju karniszami. Jeśli idzie o tworzywo, z którego są wykonane to możemy zdecydować się na karnisze: metalowe, drewniane lub linkowe – dla miłośników nowoczesnych rozwiązań. Ważny jest także wybór typu karnisza. Mamy o wyboru karnisz drążkowy (na klasyczne żabki, który pasuje do klasycznego wnętrza), karnisz szynowy (który pozwala swobodnie przesuwać tkaninę) lub drążkowo-szynowy (który stanowi połączenie obu tych rozwiązań).

5.  Przed zakupem dokładnie zmierzmy ścianę, na której umieścimy karnisz! Mamy do wyboru dwa rozwiązania: umieścić go jedynie na szerokości okna lub też na szerokości całej ściany, na której znajduje się okno. Wszystko zależy od nas! Potem pozostaje już tylko wybór tkanin na firanki i zasłony!

mieszkanie, dom, wnętrze, pokój, karnisz,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mieszkanie marzeń

Prowadzony przez:
fariana81

Blog dotyczy architektury wnętrz i dekoracji. Wśród wpisów można znaleźć moje pomysły na piękne urządzenie mieszkania.

O mnie

fariana81

Na szafie od: 17-02-2014

Obserwuj

Jestem studentką architektury wnętrz. Urządzanie mieszkań to moja pasja!

Obserwują blog
kukficzek
margerita28

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0