Mieszkanie marzeń

blogi.szafa.pl/ /fariana81

mar. 24

Jak zorganizować miejsce na szafę w małym mieszkaniu?

dodane przez: fariana81 dn. 24-03-2014 r.
Jak zorganizować miejsce na szafę w małym mieszkaniu?

Urządzenie małego mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Musimy umieścić w nim sporo mebli, w których schowamy jeszcze więcej drobiazgów. Szafa jest meblem absolutnie niezbędnym, który bez wątpienia musi się znaleźć w każdym mieszkaniu (a nawet pokoju!). Warto zastanowić się, w jakim miejscu ją umieścić tak, aby zajmowała jak najmniejszą powierzchnię. Podpowiadamy Wam, jak to zrobić!

1. Na początku dokładnie przeanalizujmy układ naszego mieszkania. Warto wziąć pod uwagę wszystkie wnęki, skosy i miejsca, w których potencjalnie mogłaby się znaleźć szafa. Musi się ona znaleźć w takim miejscu, w którym zwyczajnie nie będzie przeszkadzać. Najlepsza byłaby oczywiście wnęka, w której po prostu ustawimy szafę, nie ograniczając niepotrzebnie przestrzeni.

2. Dobrym miejscem na ustawienie szafy jest oczywiście przedpokój. Jeśli w naszym mieszkaniu znajduje się nieco szerszy przedpokój – możemy w nim spokojnie ustawić wysoką szafę z rozsuwanymi drzwiami, które dodatkowo pozwolą zaoszczędzić miejsce. W przypadku wąskiego i długiego pokoju lepiej zrezygnować z ustawiania szafy i postawić na zamontowanie półek u góry lub wstawienie chociaż małej komody.

3. Szafa wydaje się być niezbędna w sypialni czy pokoju – wówczas szybko i bez trudno możemy z niej wyjąć potrzebne ubrania. Jeśli zdecydujemy się na postawienie jej w sypialni, możemy pokusić się o stworzenie specjalnej mini-garderoby. Wystarczy zamówić szafę narożną na wymiar i ustawić ją w rogu sypialni – dzięki temu w pełni wykorzystamy miejsce i zyskamy sporą szafę, w której pomieścimy wszystkie nasze ubrania.

4. Koniecznie umieśćmy szafę w pokoju dziecka lub nastolatka. Ważne jest, aby nasze dzieci miały pod ręką swoją garderobę i same uczyły się o nią zbać.. W tym wypadku szafa zazwyczaj nie musi być specjalnie duża. Możemy ozdobić ją jeszcze kolorowymi drzwiami lub gałkami – najmłodszym z pewnością się spodoba.

5. Pamiętajmy, że szafa może stanowić piękny dodatek do naszego mieszkania. Nie musimy kojarzyć jej z topornym i mało estetycznym dodatkiem z PRL-u. Dzisiaj szafy – zarówno te dostępne w sklepach, jak i robione na wymiar – mają swój urok i świetnie komponują się z wnętrzem.

mieszkanie, dom, wnętrze, pokój, szafa,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mieszkanie marzeń

Prowadzony przez:
fariana81

Blog dotyczy architektury wnętrz i dekoracji. Wśród wpisów można znaleźć moje pomysły na piękne urządzenie mieszkania.

O mnie

fariana81

Na szafie od: 17-02-2014

Obserwuj

Jestem studentką architektury wnętrz. Urządzanie mieszkań to moja pasja!

Obserwują blog
kukficzek
margerita28

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0