Mieszkanie marzeń

blogi.szafa.pl/ /fariana81

mar. 24

Jak wybrać odpowiedni obraz do wnętrza?

dodane przez: fariana81 dn. 24-03-2014 r.
Jak wybrać odpowiedni obraz do wnętrza?

Sztuka jest doskonałym uzupełnieniem pięknego mieszkania. Odpowiednio dobrane dzieła sztuki nadają pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Wybór obrazu nie jest jednak sprawą prostą - warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaki obraz zawiesić w naszych czterech ścianach. Musi on nie tylko pasować do wnętrza i aranżacji danego pomieszczenia, ale także przyciągać spojrzenie.

1. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby dzieła sztuki umieszczane w domu wpisywały się w nasz gust i upodobania. Nie wybierajmy na siłę znanej repodukcji, jeśli nie jesteśmy do niej przekonani. W przypadku obrazu, który stanowić będzie ważny dodatek w mieszkaniu, nie powinniśmy oszczędzać pieniędzy i wybierać najtańszego i najbardziej banalnego rozwiązania – piękny obraz posłuży nam przez długie lata.

2. Postawmy sobie pytanie, jaki efekt chcemy osiagnąć dzięki obrazowi. Odpowiedzmy sobie na pytanie: Wpierwszej kolejności zdecydujmy czy ma on stanowić jedynie dodatek do wnętrza, czy też ma za zadanie zmienić całe wnętrze i stać się dominującym w nim elementem? Od odpowiedzi zależeć będzie wybór odpowiedniego obrazu.

3. Dzieło sztuki musi znajdować się w odpowiednim miejscu. Przed wyborem obrazu zastanówmy się, w którym miejscu chcemy go umieścić. Oczywiście obrazy możemy śmiało zawiesić w każdym pokoju, jednak najlepiej będą prezentowały się tam, gdzie przeznaczymy na nie odpowiednio dużo miejsca. Ważne, aby nie „zginęły” pośród mebli i innych dodatków – w tym wypadku mniej znaczy więcej!

4. Obraz może dodawać wnętrzu energii lub odpowiednio je stonować. Jeśli chcemy ożywić nieco nasze mieszkanie – wybierzmy kolory intensywne i energetyczne. Jeśli wolimy jednak nieco łagodniejsze wnętrze – weźmy pod uwagę kolory pastelowe, beże i popiele. Pamiętajmy,że kolorystyka obrazu musi pasować do wnętrza. To bardzo ważne – obraz nie może gryźć się z otaczającą go przestrzenią!

5. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co powinno znaleźć się na wybranym przez nas obrazie, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna. Musimy zaufać własnym przekonaniom lub skorzystać z pomocy dekoratora wnętrz i wpólnie udać się do galerii. Na pewno nie warto kierować się aktualną modą – dobry i pieczołowicie wykonany obraz to wkońcu inwestycja na lata!

 

mieszkanie, dom, wnętrze, dekoracje, sztuka,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mieszkanie marzeń

Prowadzony przez:
fariana81

Blog dotyczy architektury wnętrz i dekoracji. Wśród wpisów można znaleźć moje pomysły na piękne urządzenie mieszkania.

O mnie

fariana81

Na szafie od: 17-02-2014

Obserwuj

Jestem studentką architektury wnętrz. Urządzanie mieszkań to moja pasja!

Obserwują blog
kukficzek
margerita28

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0