Mieszkanie marzeń

blogi.szafa.pl/ /fariana81

luty 17

Jak wykorzystać przestrzeń pod schodami?

dodane przez: fariana81 dn. 17-02-2014 r.
Jak wykorzystać przestrzeń pod schodami?

Schody były dawniej domeną tylko i wyłącznie domów. Dzisiaj coraz więcej mieszkań posiada dwa piętra lub antresolę. Czy zastanawialiśmy się w jaki sposób można wykorzystać przestrzeń pod schodami? Ba, czy w ogóle jest to możliwe? Okazuje się,że tak! Poniżej prezentujemy kilka sposobów, które podpowiedzą wam, jak zagospodarować miejsce pod schodami i zaoszczędzić miejsca.

1. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, w której części mieszkania znajdują się schody. Inaczej będziemy mogli zagospodarować tę przestrzeń, jeśli znajduje się koło drzwi wejściowych, a inaczej, jeśli np. w samym salonie. Ważne jest też dokładne ocenienie miejsca, którym w tym wypadku dysponujemy. Pamiętajmy, aby podczas planowania zachować odpowiednią odległość od pozostałych mebli i przedmiotów.

2. Jeśli schody znajdują się w przedpokoju to przestrzeń pod nimi możemy śmiało wykorzystać np. na wieszak na ubrania, wieszaczki na klucze stojak na parasole czy siedzisko, na którym będziemy mogli usiąść podczas ubierania butów. Jednym słowem wszystkie dodatki, które w przedpokoju są po prostu niezbędne. Na ścianie tej możemy także zawiesić duże lustro, aby móc przejrzeć się w nim przed wyjściem z mieszkania.

3.  Ściana tuż pod schodami świetnie sprawdzi się także jako miejsce na…biblioteczkę! Jej zrealizowanie nie zajmie wcale wiele czasu. Możemy po prostu ustawić spory regał lub powiesić półki, na których poukładamy książki i ulubione czasopisma. Z racji tego jednak, że jest to przeważnie nieregularna i częściowo skośna przestrzeń najlepiej będzie wykonać regał lub półki na wymiar tak, aby każdy kawałek ściany został odpowiednio wykorzystany.

4. Z pewnością każdy z nas posiada sporo drobiazgów i przedmiotów, które są przenoszone z kąta w kąt, ponieważ nie mają swojego miejsca. Pod schodami możemy ustawić szafki lub regały z ozdobnymi pudełkami, w których będziemy przechowywać nasze bibeloty. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętajmy, aby regał czy półka były możliwie jak najwęższe i najwyższe – wówczas nie zajmą więcej miejsca, a pomieszczą sporo rzeczy.

5. Bez względu na to, w jaki sposób wykorzystamy przestrzeń pod schodami w naszym mieszkaniu, zadbajmy o właściwe jej udekorowanie. Na ścianie pod schodami możemy rozwiesić czarno-białe zdjęcia z ważnych momentów w naszym życiu lub piękne pejzaże w antyramach. Dobrym pomysłem jest także rozwieszenie prac naszych pociech, które przemienią ścianę w prawdziwą galerię sztuki!

mieszkanie, dom, antresola, schody, wnetrze,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mieszkanie marzeń

Prowadzony przez:
fariana81

Blog dotyczy architektury wnętrz i dekoracji. Wśród wpisów można znaleźć moje pomysły na piękne urządzenie mieszkania.

O mnie

fariana81

Na szafie od: 17-02-2014

Obserwuj

Jestem studentką architektury wnętrz. Urządzanie mieszkań to moja pasja!

Obserwują blog
kukficzek
margerita28

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0