Mieszkanie marzeń

blogi.szafa.pl/ /fariana81

luty 17

Jak urządzić spiżarnię?

dodane przez: fariana81 dn. 17-02-2014 r.
Jak urządzić spiżarnię?

Coraz więcej nowych mieszkań posiada przestrzeń, którą możemy zaadaptować na spiżarnię. Jest to wielka wygoda, dzięki której będziemy mogli zaoszczędzić sporo miejsca. Z racji tego, że spiżarka jest przeważnie bardzo mała, warto urządzić ją z rozmysłem i głową. Nie zapomnimy o dodatkach i pojemnikach, w których przechowywać będziemy artykuły spożywcze.

1. Najważniejsza jest funkcjonalność. Przede wszystkim spiżarnia powinna znajdować się blisko kuchni tak, aby łatwo i szybko można z niej zabrać potrzebne produkty. Pomieszczenie powinno być ciemne, chłodne i dobrze wentylowane. W razie, gdyby utrzymywała się w nim temperatura wyższa niż 15-17oC, zaopatrzmy się koniecznie w chłodziarkę, w której przechowywać będziemy niektóre produkty. Jeśli w naszym mieszkaniu nie ma miejsca przeznaczonego na spiżarnię lub pomieszczenie gospodarcze, wydzielmy na nią część kuchni lub choćby aneksu kuchennego.

2. Naszą spiżarnię urządźmy tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Na podłodze połóżmy koniecznie płytki lub linoleum – zrezygnujmy w tym miejscu z parkietu lub paneli. Ściany pokryjmy farbą, którą można ścierać na mokro. Dzięki wykorzystaniu takich materiałów bez problemu będziemy mogli zachować w spiżarce porządek i raz dwa uporamy się z każdym rozbitym słoikiem czy rozlanym sosem!

3.  W spiżarni postawmy regały, na których będziemy mogli układać produkty. Wykorzystajmy całą powierzchnię ściany na półki, aby zmieściło się na nich jak najwięcej artykułów. Półki powinny być w miarę głębokie, aby ustawić na nich duże pojemniki, garnki lub zgrzewki napojów. Wolną przestrzeń wykorzystajmy na haki lub wieszaki – powiesimy na nich zioła lub warzywa do zasuszenia, a także potrzebne drobiazgi.

4. Twoja spiżarka służyć będzie głównie do przechowywania przedmiotów codziennego użytku, których opakowania są zbyt duże, by trzymać je w kuchni. Nie oznacza to oczywiście, że tylko w taki sposób można zagospodarować tę przestrzeń naszego mieszkania. W spiżarni możemy urządzić magazyn i przechowywać tam napoje, wina lub warzywa czy owoce koniecznie w koszach, aby nie uległy uszkodzeniu.

5. Drobne artykuły spożywcze lub np. przyprawy możemy przechowywać w ozdobnych puszkach lub pojemnikach (decydując się na takie rozwiązanie pamiętajmy o ich podpisaniu, aby łatwo i szybko można znaleźć potrzebny artykuł). Z kolei wina przyda się specjalny stojak, który umożliwi trzymanie ich w pozycji leżącej.  

mieszkanie, dom, urządzenie, spiżarnia, przechowywanie,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


margerita28

margerita28 napisała:

dodane: 17-02-2014 10:00

Bardzo interesujące i przydatne wpisy:)Jestem na etapie budowy domu i na pewno skorzystam z Twoich rad:)Pozdrawiam i zapraszam do mnie.
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mieszkanie marzeń

Prowadzony przez:
fariana81

Blog dotyczy architektury wnętrz i dekoracji. Wśród wpisów można znaleźć moje pomysły na piękne urządzenie mieszkania.

O mnie

fariana81

Na szafie od: 17-02-2014

Obserwuj

Jestem studentką architektury wnętrz. Urządzanie mieszkań to moja pasja!

Obserwują blog
kukficzek
margerita28

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0