Dudzi w szafie

blogi.szafa.pl/ /dudzinka

lis. 23

Zielona mikstura ...

dodane przez: dudzinka dn. 23-11-2010 r.

Wczoraj rano odebrałam wyniki badań i okazało się, że w zasadzie jestem zdrowa tylko jeden parametr przekroczył normę. RDV . Niedługo pójdę do lekarza i się dowiem co to oznacza. W necie znalazłam tylko informacje o parametrze RDW, którego podwyższenie może oznaczać brak żelaza dlatego napisałam maila do mojej dietetyczki Ani, która przesłała mi ciekawy przepis na miksturę z dużą ilością żelaza :)

Podstawą koktajlu jest pęczek natki pietruszki i pęczek koperku. Należy je umyć, nie odcinając łodyg. Do tego dorzucić 1/2 główki sałaty, 1 jabłko, garść pestek dyni, gruszkę, 3 łyżki otrębów pszennych i trochę wody.To wszystko należy potraktować blenderem aż do uzyskania jednolitego napoju. Dla smaku można dodać również inny owoc.

Kupiłam potrzebne składniki (oprócz pestek dyni, o których zapomniałam), zblendowałam dodatkowo dodając owoc kiwi (dla dodania witaminy C, która jest niezbędna do prawidłowego przyswojenia żelaza) i wyszedł z tego wszystkiego zielony i... smaczny "napój" :) Napisałam "napój", ponieważ pić się tego za bardzo nie dało, ale mi konsystencja jak najbardziej odpowiadała i nie miałam ochoty na rozrzedzanie. Od dzisiaj będę sobie zieloną miksturę przyrządzała tak długo aż mi blender zdechnie ;) (mam taki ręczny, który wczoraj ledwo zipiał).

mikstura.jpg

wpis edytowany 2010-11-23 o godz. 12:27:09

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0