couleur

blogi.szafa.pl/ /couleur

luty 26

Radzenie sobie z problemami

dodane przez: couleur dn. 26-02-2012 r.
Radzenie sobie z problemami

 Problemy to zmora zapewne każdego z nas, małe i duże problemy powodują to, że czujemy się przybici i źle. Jednak każdy problem można zwalczyć. Kołoty ze szkoła, znajomymi, pracą, rodziną, samym sobą.

Ja stosuję metodę która zawsze i to dosłownie zawsze mi pomaga, jest bardzo prosta i z pewnością ją znacie, ale zawsze warto przypomnieć.

Należy uruchomić naszą kreatywność która siedzi w każdym z nas (u innych jest poprostu bardziej rozwinięta), i wypisać wszystkie możliwe rozwiązania problemu! Następnie wybrać to ktore najbardziej nam odpowiada :) Prawad, że proste? 

A teraz przykłady z mojego doświadczenia 

Brak czasu, to był okropny problem z którym nie mogłam sobie poradzić, zaczełam szukać rozwiązania i padło na grafik, oraz ustalanie piorytetów, dwie metody, przetestowała każdą. Wyeliminowałam grafik, poprostu nie umiem go dotrzymać, nie przepada za nudą a grafik właśnie to mi serwuje, pożęgnałam się z nim, ale uświadomiłam sobie również, że wcale tego czasu nie mam tak mało, poprostu tracę go na głupoty (np, lenistwo). Ustalanie piorytetów, to w moim przypadku najlepiej się sprawdza. Gdy mam mnóstwo spraw do załatwienia dziele je na 3 grupy (zrobić natychmiast, mniej ważne i może poczekać, przyjemności), następnie wykonuje wszystko po kolei. Bez nerwów bo wiem, że wszytko mam ustalone :]

Jak radzicie sobie z problemami, może inne sprawdzone sposoby stosujecie? Jestem zwolenniczką tego, że życie powinno być bardzo przyjemne i wszelkie stresy, kłopoty należy poprostu wyeliminować!  

 

 

problemy, rady, czas,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

couleur

Prowadzony przez:
couleur

Wszystko to co lubię i mnie otacza

O mnie

couleur

Na szafie od: 13-01-2011

Obserwuj

Staram się być optymistką ;]

Kategorie
Archiwum
Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0