Jobrusiowe szaleństwo

blogi.szafa.pl/ /coffee_as

lip. 20

Wybory, stres i inne takie

dodane przez: coffee_as dn. 20-07-2012 r.

W życiu ciągle jesteśmy zmuszeni podejmować pewne wybory, jedne ważniejsze, drugie bardziej błahe ale jednak. Niejednokrotnie zastanawiamy się czy nasza decyzja była słuszna i co by było gdyby, jednak rzadko mamy możliwośc na zmianę decyzji. Często też okazuje się, że nie ma dobrej decyzji i zawsze zostanie ktoś poszkodowany.

W podejmowaniu każdych decyzji kieruje się zazwyczaj zdrowym rozsądkiem. Próbuje kalkulować w myślach wszelkie za i przeciw. Oczywiście niejednokrotnie pomagają przy tym wrażenia zmysłowe, np. trudno wybrać lepszy ciuch itp nie kierując się wzrokiem. Jednak rozważając ważniejsze decyzję rzadko sięgam po radę znajomych, może to złe jednak wychodzę z założenia, iż podejmując samodzielnie decyzje w razie niewypału nie będę miała na kogo zrzucać winę. Nie znaczy to także, że dokonując wyborów za pomocą rozsądku nigdy nie kieruję się intuicją i uczuciami. Czasami się tak zdarza, jednak czy podejmując decyzję pod wpływem emocji możemy się liczyć z słusznym wyborem? A jak jest z Wami? Co najbardziej pomaga Wam w zdecydowaniu z czego zrezygnowac? Często zdarza Wam się wybrać zła ścieżkę?

Oczywiście zdarza się też tak, że wybory okazują się być nietrafne. Albo ważniejszym decyzjom towarzyszy ogromny stres. Ja mam na to kilka sposobów. Raz spotkania z przyjaciółmi przy piwie i szczerej rozmowie. Innym razem krzątanie się i zajęcie czymś myśli. Dziś akurat wybrałam (troche jak 5-latek) szklankę chudego mleka i pyszną czekoladową muffinkę na poprawę humoru. Co do złych decyzji raczej staram się o tym nie myśleć i ponosić odpowiedzialność za nie. Nie warto oglądać się wstecz, jednak gdy okazuje się, że traci się coś ważnego na rzecz nieoczekiwanej klapy to logiczne, iż nie raz spojrzy się wstecz z sentymentem. Zastanawiają mnie Wasze sposoby na stres? Jak radzicie sobie z presją czy przygnębieniem spowodowanym nietrafnym wyborem? Rozpamiętujecie stracone szansę czy raczej płyniecie z prądem nieoglądając się wstecz i ciesząc chwilą?
 

Podjęłam dziś taki temat ponieważ stoi przede mną ważna decyzja. Właściwie cały czas liczę na cud, gdyż jestem dość bezsilna co do głównego problemu. Jednak ważne w tym wyborze jest to czy się jemu podporządkuje czy nie. A jedna i druga decyzja silnie wpłynie na moją przyszłość. Tak więc będę wdzięczna, za szczere odpowiedzi. Może akurat któraś z nich będzie w stanie pomóc mi dokonać wyboru.

 

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


young_girl
Zobacz blog

young_girl napisała:

dodane: 21-07-2012 11:44

Zawsze możesz wygadać się nam tu na szafie (chyba, że to jest za osobiste i nie chcesz) :) Może wtedy padnie tu taka odpowiedź, która Ci pomoże :)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Jobrusiowe szaleństwo

Prowadzony przez:
coffee_as

Ten blog poświęcony będzie aktualnościom a także ikonom ze świata mody.

O mnie

coffee_as

Na szafie od: 31-08-2011

Obserwuj

Jestem zakochana we wszelkiego rodzaju sztuce, od wielkich mistrzów po graffiti. Przy odrobinie czasu sama maluję i ostatnio zaczęłam przygodę z DIY. Co do muzyki słucham wszystkiego po trochu, lecz gdybym miała wybierać jeden to zdecydowanie byłby rock i moi ukochani Scorpionsi <3 Często zmianiam zajęcia i upodobania więc można się u mnie spotkać z dużą różnorodnością ;)

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0