let mi b.

blogi.szafa.pl/ /ciemnaaa

luty 28

pierwsza pomoc czworonogom

dodane przez: ciemnaaa dn. 28-02-2012 r.
pierwsza pomoc czworonogom

 


Szybka i fachowa pomoc poszkodowanemu zaraz po wypad jest istotnie ważna nie tylko w przypadku życia człowieka, ale także przy naszych kochanych czworonogach.

PAMIĘTAJ chwilę po wypadku życie twojego pupila leży w Twoich rękach.

 Pies tak jak człowiek może dostać nagle zawału bądź ataku serca. Psina będzie biegła za rowerem mimo zmęczenia. Zastanówmy się, czy nasz pies ma na tyle dobrą kondycję, aby dogonić nas. Również długi spacer może być dla psiaka prawdziwym wyzwaniem.

 Wyczucie pulsu u psa może wydawać się trudne, zwłaszcza w stresie, kiedy boimy się o życie czworonoga. W tedy można zastosować łatwy trik. Przykładamy do nosa lusterko i patrzymy czy osadza się para, jeżeli nie pies nie oddycha. W przypadku, gdy nie mamy lusterko możemy przyłożyć dłoń i zwyczajnie spróbować wyczuć oddech.

 

REANIMACJA

Kładziemy psa na prawym boku. Za lewym łokciem uciskamy (jedną ręką u małych psów u większych dwoma) pięć razy potem wdychamy powietrze w nos psa(składamy dłoń w rurkę i przez dwie sekundy wdychamy). Czynność powtarzamy do momentu, aż psina zacznie oddychać.

 

Kolejnym zagrożeniem dla czworonogów może być pozostawienie ich w samochodzie w czasie upałów. Pies nie posiada gruczołów potnych, więc nie może ochłodzić swojego organizmu. Wysoka temperatura w aucie może okazać się śmiertelna. Nie pomoże tu nawet uchylenie okna i pozostawienie auta w cieniu. Psu w tedy pozostaje tylko szybsze oddychanie, w tedy ochładza swój organizm. Szybko po tym pies traci przytomność.

Jak pomoc?

Psa szybko należy wyjąć z samochodu, położyć w cieniu i opatulić zimnymi ręcznikami, aby obniżyć temperaturę. Potem należy zawieść psa do weterynarza nawet jeśli wydaje się zdrowy.

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


rudamarysia

rudamarysia napisała:

dodane: 29-02-2012 11:52

Super wszystko przedstawione:) Na pewno się przyda w razie potrzeby. Widzę,że jesteś tak samo,jak i ja,wielką miłośniczką tych istotek:) Z resztą,jak i każdego zwierzątka;)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

let mi b.

Prowadzony przez:
ciemnaaa

trochę o modzie no i o pogodzie :P

O mnie

ciemnaaa

Na szafie od: 16-02-2011

Obserwuj

hej ;) jestem studentką Politologii ze specjalizacją dziennikarstwo. Kocham pisać oraz szaleć po sklepach. Dlatego postanowiłam połączyć te dwie czynności właśnie tu. Postaram umilić się wam czas jak tylko potrafię. Już was nie zanudzam, dodam tylko, że ponad wszystko kocham zwierzęta.

Obserwują blog
Asiulek11989
wikroria789
asica95
osa88
kamiqa
dianusia08
nathaira
Magdaa_lena
denni
Kates1985
pina40
rudamarysia
jagababa123
23-03-2011
paulla_92
wika31
allaboutfashion
lala16100
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0