Jessica

blogi.szafa.pl/ /buziaczekm12

gru. 09

Mania kupowania!

dodane przez: buziaczekm12 dn. 09-12-2011 r.
Mania kupowania!

 

Ona nie może się oprzeć kolejnej parze butów choć ma ich całą kolekcje. On przed kupieniem kolejnego już krawatu. Oto zakupoholicy.To nowa choroba XXI wieku.Taka osoba nie może się oprzeć kupienia kolejnej rzeczy, nie ważne czy jest potrzebna czy też nie,ważne żeby w tej chwili zaspokoić swój przysłowiowy głód.Byle cokolwiek kupić.Gdy już osiągnie swój cel na chwilę zaspokoi swoje pragnienia, ale potem znów pojawia się potrzeba kupienia i tak ciągle.Zakupoholizm dotyka nie tylko osoby bogate ale także biedne, musza kupić choćby miały debet na koncie.Czerwona lampka zapala się, gdy zamiast wydawac pieniądze na potrzeby życia codziennego kupujesz buty czy torebkę kolejną w tym miesiącu.Przymus robienia zakupów najczęściej prowadzi do kłopotów. Początkowo nasza potrzeba może ograniczać się do wydawania oszczędności czy tego, co zostało z pensji. W końcu jednak kupujemy i wydajemy coraz więcej. Możemy wpaść w długi.W jakim celu w ogóle robimy zakupy? Chleb, kołdry czy płaszcz zimowy kupujemy, bo nie da się bez nich żyć. Ale po co komu piąta para pantofli na szpilkach, futro z norek, łosoś i cadillac? Nietrudno zapewne zauważyć, że przedmioty mają nie tylko wartość użytkową. Mają też wymiar symboliczny.Czy Ciebie dotyczy ten problem?Czy musisz kupic tą kolejna pare butów w tym tygodniu czy miesiącu?

 

 

 

"Żona prawie codziennie kupowała ubrania. Ich liczba rosła błyskawicznie. Musiał przez to zamówić kilka wielkich szaf. Kazał też zbudować specjalne półki na buty. Ale to nie wystarczyło, musiał przerobić jeden pokój na garderobę. (...) Jednak kiedy ubrania przestały się mieścić w pokoju, lekko się zaniepokoił. Kiedyś pod nieobecność żony spróbował je policzyć. Według jego rachunku, nawet gdyby przebierała się codziennie dwukrotnie, włożenie wszystkich zajęłoby jej prawie dwa lata. (...)
Pewnego dnia przy kolacji zdecydował się poruszyć ten temat. (...) Żona spuściła głowę i przez chwilę się zastanawiała. A potem powiedziała: Rzeczywiście, chyba masz rację. Pewnie nie potrzebuję tylu ubrań. Ja też to rozumiem, ale choć rozumiem, nic nie mogę na to poradzić. Kiedy widzę coś pięknego, muszę to koniecznie kupić. To, czy mi jest potrzebne, czy nie, czy mam dużo ubrań, czy mało, nie gra żadnej roli. Po prostu nie mogę się powstrzymać od kupowania."

wpis edytowany 2011-12-09 o godz. 08:32:25

zakupoholizm,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Saaaraaa

Saaaraaa napisała:

dodane: 07-01-2012 20:34

Ja tak samo jak sizma. Kiedyś kupowałam wszystko co tylko spodobało mi się w sklepie, nie ważne że później to leżało i kurzyło się w szafie. Teraz zanim coś kupię to przemyśle kilka razy - czy cena jest ok, czy będę w tym chodzić, czy będę miała do czego założyć. Przede wszystkim systematycznie robię porządki w szafie i to czego nie potrzebuje, a komuś by się mogło przydać, sprzedaję. Chociaż ukryć się nie da że kocham buty, kosmetyki i wszelkiego rodzaju dodatki ;)
 

olusia89
Zobacz blog

olusia89 napisała:

dodane: 09-12-2011 11:15

Lubię zakupy, ale nie mam tak, że zapokajam tym jakiś głód zakupoholiczny. Ale wyznaję zasadę, że butów nigdy nie za dużo :)
 

asica95
Zobacz blog

asica95 napisała:

dodane: 09-12-2011 10:16

Bardzo podobnie robię,nie lubię zakupów robić w towarzystwie.
 

sizma
Zobacz blog

sizma napisała:

dodane: 09-12-2011 10:01

Teraz staram się mieć przemyślane zakupy, to nie sztuka nakupić ubrań, a potem leżą w szafie. Teraz zastanawiam się 10 razy zanim coś kupie, oglądam ze wszystkich stron i zastanawiam się do czego to ubiorę. Poza tym chodzę za zakupy sama by ktoś mi nie sugerował "ale ładnie wyglądasz" a potem w domu okażę się, że źle się w tym czuję i leży gdzieś na dnie szafy.
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Jessica

Prowadzony przez:
buziaczekm12

Na moim blogi zagości wiele interesujących wpisów.

O mnie

buziaczekm12

Na szafie od: 07-03-2011

Obserwuj

Uwielbiam zakupy. Najbardziej lubię kupować buty, torebki - mam potężną kolekcję. Chętnie pochwalę się moimi zdobyczami.

Obserwują blog
LalkaBarbie
midobl
rudamarysia
kaska990

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0