Modna Polka

blogi.szafa.pl/ /bluemagic72

lip. 09

WSZYSTKO CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O BIŻUTERII SREBRNEJ

dodane przez: bluemagic72 dn. 09-07-2012 r.

Srebro zostało odkryte około 4000 lat przed naszą erą i od tego czasu dzięki wielu koneserom stało się cennym i pożądanym metalem. A wraz z upływającymi latami zyskuje na coraz większej popularności. Artykuł ten przybliży nam historię oraz rodzaje tego szlachetnego metalu.

Z pewnością jednym z powodów tak dużego powodzenia jest wyjątkowa zdolność tego kruszcu do przystosowywania się do obowiązujących trendów. Srebro wykorzystywane było w rozmaitych dziedzinach przemysłu, np. w produkcji sztućców i naczyń. Bardzo często kraje posługiwały się tym kruszcem jako środkiem płatniczym. Jednakże z powodu niebywałego piękna i uroku jaki ten metal posiada. największe zastosowanie znalazł w przemyśle jubilerskim.


Historia biżuterii srebrnej


Pierwsze duże kopalnie srebra odnotowano około 4000 lat p.n.e. w Anatolii (dzisiejsza Turcja). Były one głównym źródłem tego metalu dla wielu rozwijających się kultur w tym regionie oraz cywilizacji trudniących się handlem. Około 3000 roku p.n.e. gdy wartość srebra doceniał już niemal cały ówczesny świat wysiłki na rzecz wydobywania tego kruszcu znacznie się z intensyfikowały. Natomiast w okresie późniejszym bo około 2500 lat p.n.e. Chińczycy znacznie poprawili technikę wydobywania i rafinacji dzięki czemu srebro znacznie zyskało na swoim uroku i stało się jeszcze bardziej pożądanym kruszcem wśród ówczesnych kupców i handlarzy.

W latach późniejszych to starożytna Grecja stała się głównym producentem srebra na cały świat. I trwało to przez wiele stuleci aż do czasów średniowiecza kiedy to Hiszpania dzięki swym wielkim złożom zyskała na znaczeniu w handlu międzynarodowym. Hiszpania stała się głównym dostawcą srebra do większości krajów wymieniając je między innymi na cenne przyprawy. I to ten właśnie kraj miał olbrzymi wpływ na odkrycie nowych lądów, takich jak Ameryka Północna i Ameryka Południowa. Wkrótce potem ponad trzy czwarte srebra na świecie wydobywano w Meksyku i Peru. Dzięki nowym technologiom wdrożono nowe metody wydobywania i rafinowania srebra zwiększając jego znaczenie w zastosowaniu jak i poprawiając jego wygląd estetyczny. We współczesnych czasach Meksyk i Peru nadal są głównymi producentami tego kruszcu. Na trzecim miejscu sklasyfikowana jest Australia. Obecnie 1/5 całego srebra na świecie pochodzi z Meksyku.


Rodzaje Biżuterii Srebrnej


Wraz ze zróżnicowanymi metodami wydobycia, rozwijały się różne style i metody noszenia biżuterii srebrnej. Od tysięcy lat najważniejszym zadaniem srebra było dodawanie najcenniejszym kamieniom szlachetnym jeszcze większego uroku i piękna. Diamenty, rubiny szafiry czy szmaragdy oprawiane były w tym kruszcu i noszone przez najmożniejszych tego świata. Na przestrzeni wieków wiele potężnych władców i władczyń nosiły biżuterię srebrną dla podkreślenia swojej władzy i potęgi. Ze srebra produkowane są pierścionki,naszyjniki, bransoletki, kolczyki, broszki i wiele innych wyrobów .

Biżuteria srebrna cechuje się wieloma stylami i różną strukturą. Tradycyjne srebro stosowane w biżuterii zazwyczaj jest mocno wypolerowane i i pięknie odbijające światło. Jednakże obecnie do srebra dodawane są różne inne metale szlachetne aby nadać biżuterii jeszcze szlachetniejszy urok. Między innymi takim metalem jest rod, który nadaje biżuterii srebrnej lekko ciemniejsze wykończenie do złudzenia przypominające białe złoto. W przemyśle jubilerskim również popularne jest srebro oksydowane. Jest to srebro, które zostało zanurzone w specjalnym roztworze (tzw. oksyda). W wyniku tego na powierzchni metalu tworzy się warstewka jego tlenku. Srebro oksydowane ma szerokie zastosowanie w biżuterii artystycznej.

Jedną z głównych wad biżuterii srebrnej jest jej skłonność do matowienia czy śniedzenia. Jest to spowodowane drobnymi zanieczyszczeniami w srebrze, które reagują z powietrzem. Najbardziej popularnym srebrem występującym obecnie na rynku jubilerskim jest srebro próby 925. Co oznacza, że wyrób tej próby zawiera w sobie 92,5% czystego srebra. Pozostałe procenty stanowią albo miedź albo cynk lub nikiel. Jest wiele powodów dla których srebro próby 925 zdobyło tak wielką popularność wśród klientów i jubilerów. Ale najważniejszym powodem jest to, że przy tak wysokim procencie czystego srebra wyrób zachowuję pięknie lśniący wygląd a przy tym jest znacznie trwalsze niż czyste srebro. Obecnie, biżuteria srebrna to ogromny rynek, który ma wielu dostawców i odbiorców stale kontrolujących jej nieustanne zmiany w trendach jak i w cenach.

www.silver-fashion.pl

wpis edytowany 2012-08-27 o godz. 13:27:18

biżuteria srebrna, rod, wyroby jubilerskie, pierścionki,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


bluemagic72
Zobacz blog

bluemagic72 napisała:

dodane: 13-07-2012 12:49

Rozumiem, że nie które osoby ten temat może nudzić a jeszcze inni są po prostu odporni na wiedzę. Ale proszę nie zarzucać mi "kopiuj" i "wklej" bo w odróżnieniu od innych ja tego nie robię.
 

annula

annula napisała:

dodane: 09-07-2012 19:35

bla bla nawet czytac sie nie chce
 

bruneteczka9225

bruneteczka9225 napisała:

dodane: 09-07-2012 19:24

heh dokładnie, nie wiem po co to
 

marrta

marrta napisała:

dodane: 09-07-2012 18:43

Nie sądzę żeby kogokolwiek interesowała taka sucha teoria...
 

brokenmyhead
Zobacz blog

brokenmyhead napisała:

dodane: 09-07-2012 17:21

zgadzam się z komentarzem niżej:D
 

xnynciaa

xnynciaa napisała:

dodane: 09-07-2012 17:03

kopiuj wklej , i po co ?:D
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Modna Polka

Prowadzony przez:
bluemagic72

Blog dotyczy szeroko pojętej branży Moda i Uroda.

O mnie

bluemagic72

Na szafie od: 20-06-2012

Obserwuj

Na co dzień pracuję w branży Moda i Uroda. Zajmuje się między innymi importem oraz sprzedażą zarówno hurtową jak i detaliczną biżuterii srebrnej. Sprzedażą torebek, portmonetek i portfeli skórzanych firmy Paters jak również sprzedażą perfum i kosmetyków renomowanych firm. W 2011 roku uruchomiliśmy nasz pierwszy sklep internetowy, zdobywając kolejne doświadczenie i rozszerzając obszar działania.

Obserwują blog
Wilandra
kas1991
ivaa15

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0