Dla każdego coś ciekawego! :)

blogi.szafa.pl/ /blondi5

lip. 25

ABC bezpiecznego opalania

dodane przez: blondi5 dn. 25-07-2014 r.
ABC bezpiecznego opalania

Mimo tego, że mamy świadomość jak niebezpieczne dla skóry jest zbyt długie przebywanie na słońcu, niejednokrotnie zapominamy o zasadach bezpiecznego opalania. Ich ignorowanie może powodować starzenie się skóry, odwodnienie, poparzenia. Przed wybraniem się na plażę, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

Nie zapominaj o kremach z filtrem

Ochrona skóry kosmetykiem z odpowiednim filtrem to konieczność, której nie należy lekceważyć. Stopień ochrony przed promieniami słonecznymi określany jest przez tzw. SPF (ang. Sun protection factor - współczynnik ochrony przeciwsłonecznej). Im wyższa liczba, tym większa ochrona przed promieniowaniem UVB. Osoby o jasnej karnacji powinny wybierać wysokie filtry, aby uniknąć poparzeń i podrażnień. Ważne jest, by kremy stosować nie tylko przed opalaniem, ale również podczas, nawet co dwie godziny.

Pij duże ilości wody

Długie przebywanie na słońcu w czasie upałów, bardzo łatwo powoduje odwodnienie. Może mieć to niebezpieczne skutki dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego, w plażowej torbie, zawsze powinien znajdować się odpowiedni zapas wody. Co godzinę, bądź gdy mamy taką potrzebę, co 30 minut wypijajmy szklankę wody. Na przekąskę wybierzmy świeże warzywa i owoce, które pomogą uzupełnić niedobory wody w organizmie.

Wybierz rozsądną godzinę

Wbrew powszechnemu przekonaniu, południe to najgorsza pora na wylegiwanie się na słońcu. Słońce świeci wtedy bardzo intensywnie, w związku z czym ryzyko poparzeń jest bardzo wysokie.  Na plażę powinniśmy się udać albo rankiem - do godziny 11, bądź popołudniem około godziny 15.

Chroń głowę i oczy

Nieprawidłowe opalanie niesie ze sobą ryzyko udaru słonecznego - by temu zapobiec, ważne jest byśmy zaopatrzyli się w nakrycie głowy. Wybierzmy chustę, kapelusz czy czapkę z daszkiem. Oczy również narażone są na negatywne działanie promieni słonecznych - mogą pogłębiać wady wzroku. Zabierzmy więc na plażę okulary przeciwsłoneczne. To modny dodatek, za który nasze oczy będą nam wdzięczne.

Zadbaj o skórę po opalaniu

Oprócz balsamu przez opalaniem, bardzo ważne jest użycie kosmetyku po zakończeniu leżenia na plaży. Takie balsamy mają właściwości chłodzące i łagodzące. Są wręcz niezbędne przy przegrzaniu, gdyż przynoszą natychmiastową ulgę i nawilżenie. Nie dopuszczajmy jednak do takich sytuacji, rozsądnie stosując wskazówki bezpiecznego opalania.

 

opalanie,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Dla każdego coś ciekawego! :)

O mnie

blondi5

Na szafie od: 17-12-2012

Obserwuj

:)))

Obserwują blog
hoteye
sylwiaMetro88
alexis24
ewelina1225
TrendyGirl94
Martynax21

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0