Dla każdego coś ciekawego! :)

blogi.szafa.pl/ /blondi5

lip. 23

PIELĘGNACJA PAZNOKCI

dodane przez: blondi5 dn. 23-07-2014 r.
PIELĘGNACJA PAZNOKCI

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka nowoczesnej kobiety. Jak w prosty sposób dbać o kondycję skóry dłoni piszemy przy opisie okładów parafinowych.

W tym miejscu zajmiemy się paznokciami.

Nie wystarczy co kilka dni polakierować paznokcie aby zapewnić im ładny wygląd. Ładny i zdrowy wygląd paznokci to odbicie zdrowia całego organizmu. Matowe łamiące się paznokcie to efekt braków w naszej diecie.
Niedobór witaminy A i wapnia powoduje wysuszenie paznokci i brak połysku, niewystarczająca ilość protein, kwasu foliowego, witaminy C , witaminy B 12 , cynku prowadzi do osłabienia paznokci a w efekcie do ich pękania, rozdwajania się, paznokcie mogą deformować się lub na ich powierzchni pojawiać się będą plamy, nierówności, przebarwienia.

 

Możemy zapobiec wszystkim tym anomaliom poprzez prawidłowa dietę. Dieta dla zdrowych paznokci powinna zawierać dużo witamin najlepiej przyjmowanych w postaci naturalnej więc jedzmy dużo warzyw i owoców. Jedzmy produkty zawierające siarkę, krzem i biotynę. Pijmy dużo płynów zwłaszcza wody mineralnej. Polecamy poza warzywami i owocami: brokuły, cebulę, ryby, soję, drożdże, pełnoziarniste pieczywo, świeży sok z marchwi lub całą marchewkę.
Dietę można uzupełnić o spirulinę, brunatnice, chlorellę lub mleczko pszczele (jeżeli możemy jeść mleczko, często uczula).

Dieta w krótkim czasie spowoduje że nasze paznokcie wzmocnią się i wszystkie zabiegi pielęgnacyjne będą łatwiejsze i przyniosą świetne efekty.

Należy również wspomnieć o grzybicach paznokci, schorzeniu które niszczy paznokcie i może być przyczyną innych chorób. Jeżeli obserwujemy u siebie niepokojące zmiany wyglądu paznokci rąk czy stóp powinniśmy udać się do lekarza dermatologa.
Grzybica jest chorobą zakaźną.
Lekarze traktują grzybicę jako chorobę cywilizacyjna.
Nie będziemy rozwijać tego tematu po szczegóły odsyłamy do specjalistycznych serwisów.
Chcielibyśmy podkreślić że nie należy bagatelizować tej choroby.

Warto wspomnieć, że w ramach profilaktyki należy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki zwłaszcza jakość mydła, którego używamy jest ważna, nie należy używać mydeł silnie alkalicznych bo te sprzyjają grzybom. Po wizycie na basenie czy pływalni umycie dłoni i stóp w płynie sporządzonym z octu rozcieńczonego w wodzie (2-3 łyżki stołowe octu na litr wody) może zabezpieczyć przed zakażeniem grzybicą. Roztwór taki ma odczyn kwaśny którego nie tolerują grzyby.

Domowe sposoby pielęgnacji paznokci

Często słyszy się opinie że przy słabych łamliwych paznokciach należy jeść żelatynę i produkty zawierające dużo żelatyny. Niestety nie mamy dobrej wiadomści dla osób stosujących taką terapię. Żelatyna nie ma większego wypływu na stan naszych paznokci i włosów. Galaretki możemy jeść ale traktujmy je jako deser a nie leczenie paznokci.
Zdecydowanie lepsze efekty osiągniemy stosując dietę zawierającą biotynę.

Do pielęgnacji paznokci możemy użyć:
Olej rycynowy,
wazelinę roślinną,
olej lniany,
ciekawe efekty daje stosowanie oleju jojoba ale można go polecić tylko osobom nie malującym paznokci,
olej abisyński.

Olej lub wazelinę należy lekko wcierać w paznokcie. Najlepiej stosować olej po kąpieli kiedy paznokcie są miękkie i łatwiej go przyswajają.
Nie należy stosować olejów przed lakierowaniem paznokci ponieważ natłuszczona powierzchnia paznokcia gorzej przyjmuje lakier, jedynie olej abisyński, który stosunkowo szybko wchłania się może być użyty nakrótko przed lakierowaniem paznokci.

Okład z parafiny stałej warto przy okazji zabiegu parafinowego na dłonie zadbać również o paznokcie. Przed zanurzeniem dłoni w rozgrzanej parafinie pokrywamy paznokcie cienką warstwa oleju rycynowego.

 

Paznokicie,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Dla każdego coś ciekawego! :)

O mnie

blondi5

Na szafie od: 17-12-2012

Obserwuj

:)))

Obserwują blog
hoteye
sylwiaMetro88
alexis24
ewelina1225
TrendyGirl94
Martynax21

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0