Bielizna męska i nie tylko

blogi.szafa.pl/ /bieliznameska

maj 03

Wybór odpowiedniej odzieży termoaktywnej na rower

dodane przez: bieliznameska dn. 03-05-2014 r.
Wybór odpowiedniej odzieży termoaktywnej na rower

Wakacyjna odzież na rower

Nie ma nic gorszego podczas wakacyjnej wyprawy rowerowej jak zapomnieć o zestawie naprawczym, by chociażby wymienić przebitą oponę, czy podciągnąć łańcuch, ale również nieodpowiednia odzież, która powinna sprawdzać się w każdych warunkach. Jadąc rowerem przez dłuższy czas jesteśmy narażeni na różne warunki pogodowe i w niewłaściwym stroju sportowym może być komfortowo, ale tylko przez pewien czas. Wszyscy, którzy przejechali w swoim życiu na rowerze więcej niż kilka kilometrów wiedzą, że pewne części ciała nie są przyzwyczajone do długiej jazdy i po zejściu z jednośladu zamiast cieszyć się z wyprawy odczuwa się wyłącznie ból. Dlatego nie powinno się wyruszać w podróż bez odpowiednich treningów, ale również bez odzieży termoaktywnej, która może ułatwić życie.

Co jeszcze przyda się podczas jazdy rowerem?

odzież termoaktywna opinieKrem do opalania jest niezwykle ważny podczas długiego przebywania na słońcu, jednak takie środki mają to do siebie, że działają przez krótki okres czasu. Planując długą podróż w ostrych promieniach narażeni jesteśmy na poparzenia i udar. Nikt przecież nie będzie zatrzymywać się co kilka kilometrów, by nałożyć nową warstwę kremu. Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie odzież termoaktywna, bowiem dzięki niej nasze ciało jest zakryte i jednocześnie oddycha. Stąd często można spotkać nawet w upalny dzień podróżników w długich rękawach, kiedy na dworze jest bardzo ciepło. Większość osób pomyśli, że musi im być strasznie gorąco w długim rękawie, lecz jest to mylne pojęcie, do którego przyzwyczailiśmy się. W przypadku odzieży termicznej mówimy o długich rękawach i nogawkach, lecz one nie dają w tym momencie ciepła, lecz wyłącznie odprowadzenie potu na zewnątrz i ochrona przed promieniami UV. Takie produkty jak koszulka termoaktywna, legginsy termiczne, czy nawet czapki z materiałów szybko wchłaniających wilgoć są niezastąpione podczas całodziennej jazdy rowerem w wakacje. Niektóre produkty z kategorii odzież termoaktywna są tak zaprojektowane, by chronić te części ciała, które opalają się najszybciej, czyli kark i głowa.

Jaka odzież termoaktywna będzie nam potrzebna?

Odzież rowerowa, to przede wszystkim seria produktów, które mają odpowiednią filtrację w miejscach, gdzie pocimy się najbardziej. Odzież termoaktywna opinie ma w tej kwestii najbardziej pozytywne, ponieważ odróżnia się od zwykłej bawełnianej odzieży sportowej tym, że pochłania pot i wydala go na zewnątrz, gdy tymczasem bawełna chłonie jak gąbka. Stąd w bawełnianej koszulce powstają wielkie plamy potu, natomiast w odzieży termoaktywnej wyglądamy nienagannie i czujemy się komfortowo. Specjalne gąbki wstawiane w getry powodują, że skóra nie ociera się tak bardzo, a poza tym jest miękko w pupę.

odzież termoaktywna, odzież termiczna, odzież termoaktywna na rower,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Na naszym blogu znajdziecie cenne informacje, których nie uzyskacie na innych blogach. Poruszamy tematy, które z pozoru wydają się błahe, lecz my odkrywamy tajemnice dotyczące bielizny, o których nie mieliście pojęcia

O mnie

bieliznameska

Na szafie od: 10-04-2014

Obserwuj

Jestem pasjonatem sportów! Biegam ! Jeżdżę na rowerze i gram w piłkę na Orliku ! Udowadniam, że można na to wszystko znaleźć czas mając rodzinę !!!

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0