Ania maluje

blogi.szafa.pl/ /aniamaluje

paź. 29

Jak szybko rosną włosy (wykres) i dlaczego chcę je zapuścić :)

dodane przez: aniamaluje dn. 29-10-2011 r.

Haircare-for-long-hair.jpg*    
  Zacznijmy od wyjaśnienia, po co mi w ogóle te długie włosy :) 
Jestem jedną z tych kobiet, które ciągle zapuszczają i ścinają, ale tym razem mam zamiar zapuścić i już tak zostawić. Powód? Nigdy nie byłam specjalnie zadowolona z pozbycia się włosów! No, może na chwilę. Potem zaczynałam tęsknić za swoimi włosami (nawet jeśli większość czasu były związane w kitkę). Pierwsze epickie ścięcie w moim życiu można zaobserwować tutaj. Czy był to błąd? Nie. Ostatecznie mam teraz szansę się przekonać, że krótkie włosy nie są dla mnie. Jestem tego pewna na 100% :) 


 Pasuje do mnie poniższy schemacik :
tumblr_lc0mirctAQ1qdlq0ao1_400_large.png
   Dlaczego więc nigdy mi się nie udało i zawsze wymiękałam? Cóż, w moim dwudziestoletnim życiu zbyt wiele było miejsca dla lenistwa, nie mówiąc już kaprysach i robieniu na złość. To ostatnie jest szczególnie głupie i niestety prawdziwe, kiedyś ścięłam włosy po tym jak rzuciłam chłopaka który je bardzo lubił (-.-) . Nie wiem czy to była jakaś próba odcięcia się od przeszłości czy chęć radykalnej zmiany życia, jestem za to pewna, że nie tędy droga :D Eh, głupstwa popełniane w okresie intensywnego dorastania :)
  Jestem też przekonana, że ścięte włosy sprawiają, że zachwiane jest moje poczucie własnej pewności siebie, swojej wizji siebie jako kobiety, mojej seksualności. Brzmi głupio? Możliwe, ale piszę jak jest i się nawet tego nie wstydzę. Po prostu zauważyłam, że im krótsze mam włosy, tym głębszy mam dekolt. Kiedyś wydawało mi się to całkiem ok, dopiero niedawno dostrzegłam w sobie problem.
   Krótko i ogólnie rzecz ujmując : najlepiej czuję się ze sobą kiedy mam długie włosy.Do tej pory byłam jednak w swoim zapuszczaniu na tyle głupia, że oszczędzałam końcówki by włosy rozdwoiły się na tyle głęboko, że ostatecznie i tak trzeba było je ściąć. Teraz chwytam za nożyczki jak tylko zauważę taką potrzebę i nie płaczę nad każdym centymetrem czy calem ;) (dla przypomnienia 1 cal = 2,54 cm)  Znalazłam w necie kilka ciekawych wykresów traktujących o tym, jak szybko rosną włosy, czy ile czasu zajmie zanik urosną np. do pasa czy zapięcia od stanika
hair_length_chart.jpg*
hair-growth-chart.jpg
tumblr_lmkik6MmpG1qgpxw8o1_500.png
Popularne długości włosów to :do szyi (NL)do ramion (SL)do barków (APL)Za ramiona (BSB)do paska od stanika (BSL)Do połowy pleców (MBL)Do talii/pasa (WL)do kości ogonowej (TL)Do bioder (HL)Do połowy uda (MTL)Do kolan (KL)
  Tymi skrótami będę się posługiwać w kolejnych wpisach, żeby było szybciej i bez nieporozumień.Zaznaczam, że wykresy są jedynie orientacyjne (szczególnie te z długością podaną w calach - sama mam ok. 20 cali włosów a do talii brakuje im więcej niż na zdjęciu) W każdym razie - moja długość to MBL, czyli do połowy pleców, a mówiąc po ludzku - za zapięcie od stanika (które przy dobrze dobranym rozmiarze powinno znajdować się pod łopatkami :) Moim celem są włosy maksymalnie do pasa, ale o świetnej kondycji. Najlepiej takiej, jak na pierwszym zdjęciu *.*Nie zamierzam hodować sobie włosów sekutnicy, świtezianki i innych stereotypowych kobiet pozbawionych życia , w dodatku do bólu szablonowychNa pewno nie chcę czegoś takiego :images.jpg*


   Nie zamierzam też trzymać moich włosów pod kloszem, nietkniętych lokówką czy  prostownicą (do tej pory lenistwo jeszcze zwycięża), ale jak osiągnę cel (którego nie zamierzam przekraczać) to wszelkie zniszczenia powstałe w wyniku wyżej wymienionych po prostu zetnę. I już :) Farbowanie - jak najbardziej tak!
 Więc zapuszczam, dla siebie, nie dla innych. Dla dobrego samopoczucia.
 Niecały miesiąc temu farbowałam, teraz mam odrosty, ale muszę trochę przetrzymać, żeby barwnik się bardziej wypłukał bo chcę mieć większe możliwości doboru kolejnego koloru :))
wpis edytowany 2011-10-29 o godz. 20:36:59

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Ania maluje

Prowadzony przez:
aniamaluje

:))

O mnie

aniamaluje

Na szafie od: 08-12-2011

Obserwuj

Rocznik 91', Studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i terapii pedagogicznej (2 rok <3) i 1 roku dziennikarstwa.

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0