fashionismypassion

blogi.szafa.pl/ /PlentyOfLove

sty. 22

Ekologia - trend czy sposób życia?

dodane przez: PlentyOfLove dn. 22-01-2012 r.
Ekologia - trend czy sposób życia?

 

Ekologia -  nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami. 

 

Ponad 70% ludzi na całym świecie nie rozumie stwierdzenia "ekologia", a kto ją stosuje skoro jej nie rozumiemy ? Wydawac by się mogło żyjemy w bardzo rozwiniętym, oświeconym społeczeństwie, który dba o własne, jedyne, niepowtarzalne środowisko naturalne. Niestety jednak pozory mylą. Gdyby każdy z nas regularnie zaczął oszczędzac w bardzo prosty sposób, niekorzystne skutki naszych działań mogłyby się odwrócic.

 

W ostatnim czasie ekologia stała się bardzo modna; gwiazdy zaczęły wspomagac różne misje ekologiczne, szeroko dostępna jest żywnośc ekologiczna, ubrania organiczne, zaczęliśmy segregowac odpady i uzyskiwac z nich nowe produkty (recykling) i odnwialne źródła energii.. Co jednak nie usprawiedliwia naszych działań i nieświadomości, jaka wciąż panuje wewnątrz ludzkich umysłów. Ekolodzy obawiają się, że kiedy wreszcie zaczniemy przywiązywac wagę do natury, do tego co nas stworzyło i do tego gdzie żyjemy, może byc już za późno.... 

 

Przygotowałam 10 prostych kroków, dzięki którym możemu pomóc sobie i naszemu środowisku.

 

10 Kroków Dla Każdego Aby zostac bardziej EKO

1.  Wybieraj ubrania z metką Organic Cotton, masz wtedy pewnośc, że bawełna została wyhodowana w naturalnych, przyjaznych warunkach dla środowiska.

2.Zacznij segregowac odpady. Tak nie wiele potrzeba, aby wsypac swoje odpadki, a rezultaty są wspaniałe - płacisz mniej za wywóz śmieci, troszczysz się o środowisko i ekologię, umożliwiasz ponowną obróbkę produktów (recykling), nie eksploatujesz zasobów pierwotnych Ziemi i ich nie zużywasz. Więcej o segregacji TU
 

 

3. Wyłączaj urządzenia w stanie czuwania, np. ładowarkę z kontaktu, telewizor z prądu, radio gdy go nie słuchasz.

 

4. Wybieraj ekologiczne jedzenie. Jednym z dominujących argumentów na Nie dla ekolgicznej żywności jest ich cena, to nieprawda, że są one drogie. Na pewno w twojej okolicy znajduje się jakiś bazar, rynek, na którym możesz kupic lokalne, świeże produkty od rolników. Ich ceny nie przewyższają cen w supermarketach, lecz ich wartośc odżywcza jest znacznie większa. Kupując taką żywnośc, masz pewnośc, że dokładnie wiesz co jesz - bez konserwantów, sztucznych nawozów, preparatów, sterydów, antybiotyków oraz wielu innych szkodliwych substancji m.inn. metali ciężkich.

5. Oszczędzaj światło, wodę i prąd, ponieważ ich eksploatacja wiąże się z globalnym ociepleniem i zwiększonym wydalaniem dwutlenku węgla do atmosfery. Wystarczy np. zakręcic kran, kiedy myjesz zęby lub wyłaczyc lampkę, kiedy idziesz spac. Warto rów

nież korzystac z urządzeń, które pobierają mniej energii np. pralek, lodówek, a także energooszczędnych żarówek.

 

6. Kolejnym rozwiązaniem są alternatywne źródła energii, które zaisntalowane w twoim domu mogą zmniejszyc koszty ogrzewania i zabezpieczyc atmosferę przed emitowanym CO2.  Wyrózniamy 5 odnawialnych energii; Energię wiatrową, słoneczną, wodną, geotermalną i biogas. W Polsce wszystkie 5 kategorii dopiero raczkuje, choc ostatnio jest o nich coraz głośniej.

7. Zamiast samochodu wybierz rower! Rowery nie wysyłają do atmosfery żadnych metali ciężkich, CO2, a przyjemnosc z jeżdzenia jest nieoceniona! 

8. Nie wycinaj lasów, nie wyrzucaj śmieci do rzek, nie poluj na dzikie zwierzęta. Dla wielu ludzi te 3 zakazy są w 100% naturalne i łatwe do zrozumienia, a dla innych niewybaczalne i oburzające. To co nas najbardziej rujnuje to wyrzucanie ton śmieci do oceanów, mórz, rzek, zbiorników wodnych - nasze działania doprowadziły do skażenia wód i gleb występujących blisko nich, ogromnym problemem okazała się również wielka Plama Pacyficzna Śmieci - więcej TU, która zatruła i pozbawiła życia wielu tysiącom zwierząt morskich, ptaków, plazów i gadów. 

9.Następnie dla osób bardziej kreatywnych, z modowym zacięciem jest biżuteria ręcznie robiona z ekologicznych, starych materiałów, a nawet urządzeń - ostatnio b. popularna w USA. 

10. Jeżeli chcesz pomóc i przeraża Cię obecny stan degradacji Ziemi, wspomóż fundacje, programy ekologiczne. Bądź czynnym i aktywnym ekologiem własnego życia, troszcz się o środowisko, rozpowszechniaj swoją opinie, namawiaj znajomych, rodzinę... Możesz także zmierzyc swój ślad ekologiczny, czyli stopień twojego zaangażowania w przyrodę TU

Poniżej podaję zaledwie kilka stron poświęconych ekologii, działaniu na rzecz ekologii, stron o ekologii, zanieczyszczeniu, degradacji itd. Może dzięki nim dowiesz się więcej i zaczniesz chronic Ziemię oraz swoje życie!

http://www.wwfpl.panda.org/

http://www.zielonalekcja.pl/index.php?mod=aktualnosci

http://www.ekologiczni.pl/

http://www.ekologia.pl/

http://ziemianarozdrozu.pl/

http://odkrywcy.pl/kat,111400,name,Ekologia,kategoria.html

 

A na koniec moja stylizacja 100% EKO.

 

Bluzka - 100 % Eko http://fairfashionstore.com

Trampki - pierwsze eklogiczne trampki http://fairfashionstore.com/

Okulary - Eko Ray-Ban

Spodnie - 100% Eko spodnie H&M Z kolekcji Origin 

 

 

wpis edytowany 2012-01-22 o godz. 14:15:35

konkurs, ekologia,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


marti93
Zobacz blog

marti93 napisała:

dodane: 22-01-2012 14:48

zapraszam do siebie. w najnowszym wpisie sukienka mojego projektu
http://blogi.szafa.pl/ marti93/ post/ 2379-ultrabook-s3
 

marti93
Zobacz blog

marti93 napisała:

dodane: 22-01-2012 14:46

i bransoletka z kapsli od coca coli:) fajna stylizacja.
 

asica95
Zobacz blog

asica95 napisała:

dodane: 22-01-2012 14:41

wpis bardzo pouczający.
 

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0